Zapojení škol do pilotní výuky v Otevřené zahradě (září–říjen 2013)

V rámci projektu Jak funguje jsme připravili pro žáky druhého stupně základních škol Jihomoravského kraje pilotní výuku vybraných výukových programů v Otevřené zahradě zdarma. Tato nabídka platí pouze při objednání na výukové programy v měsíci září až říjnu. Vybírat můžete z těchto výukových programů:

 

Nejcennější tekutina

Jak moc si ceníme vody v porovnání s ostatními tekutinami? Opravdu je tak běžná? Proběhneme se jako kapky vody v oběhu, odměříme množství vody v různých částech naší planety a také si vyzkoušíme, jak se krajina vypořádá s opravdu velkým množstvím vody. Program doporučujeme pro žáky 6.–7. tříd.

 

Vody jen tak akorát

Voda je pro člověka nezbytná. Jak to ale udělat, aby jí měl k dispozici tak akorát? V rolové hře žáci řeší problémy velkého města se zásobováním pitnou vodou a také situaci spojenou s velkou povodní ve městě. Program je vhodný pro žáky 8.–9. tříd.

 

Energie ze Slunce

Výukový program věnovaný živlu Slunce, jeho využití a přeměně na energii. Hlavním tématem budou alternativní zdroje energie, které můžeme vidět a v praxi vyzkoušet právě na stanovištích Otevřené zahrady. Výukový program je určen pro žáky 7.–9. ročníků.

 

V případě zájmu přijít na některý z výukových programů s vašimi žáky nás prosím kontaktujte na níže uvedených kontaktech.

 

Kontaktní osoba: Mgr. Kateřina Mrázková,

E: katerina.mrazkova(at)lipka.cz, T: 543 420 825.

 

FOTOGALERIE

© LIPKA 2018