O LIPCE

Den Zemětábory

 

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

 

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Bez odpadu prakticky

"Jak na to" se dozvíte všude, ale s námi opravdu začnete, neboť si rovnou vyrobíte plátěné sáčky na pečivo, ovoce i zeleninu. Další inspiraci si předáme i navzájem!

více informací

Lipová

Soutěž středoškolských prací 2018

VI. ročník soutěže začal, středoškolské práce o životním prostředí a ekologii se vztahem k JMK můžete hlásit do 30. června!

více informací

Kamenná

Letní škola pro učitele

Přihlašování na přírodovědnou letní školu pro učitele je v plném proudu. Přijeďte si oživit přírodovědné znalosti, načerpat inspiraci pro terénní výuku a nechat se 5 dní hýčkat.

více informací

Rychta

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
10.5.2018 Bez odpadu prakticky *
11.5.2018 FabLab Brno – příležitost pro školy
22.5.2018 Inspiro Café: Hana Svobodová
9.6.2018 Víkend otevřených zahrad

© LIPKA 2018