O LIPCE

kroužky

 

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

 

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Vánoční Lipka

Vánoční Lipka bude letos netradičně již před adventem, a tedy s adventní tematikou. Připravíte si adventní kalendář bez sladkostí, dekorace na dobu adventu i Vánoc, zahřejete se dětským punčem přímo z ohně a připravíte si dárek i balící papír.

více informací

Lipová

Hledáme kuchařku

Na naše pobytové pracoviště hledáme kuchaře či kuchařku na 0,5 úvazku na odpolední a příležitostné víkendové vaření.

více informací

Rychta

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
20.11.2018 InspiroCafé – Ekologické pohřebnictví
27.11.2018 Brainstorming a Lean canvas
29.11.2018-30.11.2018 Vánoční Lipka
1.12.2018 Od Martina do tří králů
7.12.2018 Dárečky bez nakupování *

© LIPKA 2018