O LIPCE

tábory

 

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

 

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Víkend otevřených zahrad

Lipka se může pyšnit krásnými přírodními zahradami, využijte mimořádnou příležitost a v rámci Víkendu otevřených zahrad navštivte zahrady Jezírka, Rozmarýnku i Lipové.

více informací
XVI. ročník soutěže diplomových prací

Rok se s rokem sešel a společně s Jihomoravským krajem vyhlašujeme již XVI. ročník soutěže diplomových prací. Hlaste se do 30. června 2018!

více informací

Kamenná

Soutěž středoškolských prací 2018

VI. ročník soutěže začal, středoškolské práce o životním prostředí a ekologii se vztahem k JMK můžete hlásit do 30. června!

více informací

Kamenná

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
9.6.2018 Víkend otevřených zahrad
12.6.2018 Stránská skála: Ostrov pokladů
18.6.2018 Léto v zahradě. Akce pro seniory.
21.6.2018 Slunovrat

© LIPKA 2018