O LIPCE

tábory

 

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

 

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Den Země - Fandíme fauně!

Na sobotu 21. dubna připravujeme oslavu Dne Země. Uskuteční se  na Kraví hoře a letos bude o zvířatech a lidech. Protože my lidé, a děti obzvlášť, FANDÍME FAUNĚ!

 

více informací
Zelený čtvrtek

Co s prázdninovým čtvrtkem? Můžete ho s dětmi školními i předškolními trávit na Lipové mezi 9 a 13.30 hodinou tvořením a přípravou na Velikonoce.

více informací

Lipová

Letní škola pro učitele

Přihlašování na přírodovědnou letní školu pro učitele je v plném proudu. Přijeďte si oživit přírodovědné znalosti, načerpat inspiraci pro terénní výuku a nechat se 5 dní hýčkat.

více informací

Rychta

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
20.3.2018 Inspiro Café: Nataša Foltánová
29.3.2018 Zelený čtvrtek
7.4.2018 Otvírání studánek
21.4.2018 Den Země – Fandíme fauně!

© LIPKA 2018