JEZÍRKO

kroužky


Pracoviště Lipky Jezírko se nachází v malebném prostředí lesů poblíž brněnských Soběšic. Těžištěm činnosti Jezírka jsou jednodenní a pobytové ekologické výukové programy pro školy převážně z Jihomoravského kraje. Velká část výuky probíhá přímo v lese v okolí pracoviště, a umožňuje tak názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k lesu prostřednictvím aktivit zaměřených na smyslové vnímání přírody. Pracoviště je vybaveno speciálními výukovými a herními prvky, děti zde mohou prolézat šestnáctimetrovou chodbou mraveniště nebo strávit čas v nočním lese.

 

V odpoledních hodinách Jezírko slouží také k setkávání dětí v zájmových kroužcích. Kroužky jsou zaměřeny především na přírodovědu, sport a práci s přírodními materiály. V době prázdnin Jezírko nabízí množství příměstských i pobytových táborů. Rodiny s dětmi navštěvují Jezírko při rozmanitých akcích pro veřejnost, jako jsou například Otvírání studánek nebo Od Martina do Tří Králů.

 

V areálu Jezírka si návštěvníci mohou prohlédnout zahradní prvky. Areál je otevřen od dubna do října (kromě července a srpna) každé pondělí od 13 do 17 hodin. V okolí Jezírka si malí i velcí návštěvníci mohou projít Lesní naučnou stezku a na vlastní kůži si ověřit a vyzkoušet některé přírodní jevy a zákonitosti.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD ZAHRADY

NEPŘEHLÉDNĚTE

Aktuálně

Slavnosti podzimu 8. 10.

Tradiční akce zaměřená tentokrát na dřevo. Stezka pro děti s úkoly v lese, tvořivé a hravé dílny, opékání na ohni. Podrobnosti zde.

více informací

Jezírko

Hledáme vedoucí do kroužku

Chtěli byste vést kroužek pro děti v krásném prostředí Jezírka? Informace najdete zde.

více informací

Jezírko

Zahradní inspirace na Jezírku

Přijďte oslavit Den seniorů na Jezírko. V úterý 27. 9. pro seniory připravujeme pestrý program.

více informací

Jezírko

Informační servis LIPKY

Chtěl byste dostávat informace o našich akcích a dalších novinkách e-mailem?

 Střípky z Lipky pro veřejnost
 Zpravodaj pro učitele
 

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
27.9.2016 Zahradní inspirace na Jezírku
8.10.2016 Slavnosti podzimu
26.11.2016 Od Martina do Tří Králů
8.4.2017 Otvírání studánek
10.6.2017 Víkend otevřených zahrad


Brněnské dny pro zdraví * 23. 9. – 2. 10. 2016

© LIPKA 2016