JEZÍRKO

tábory


Pracoviště Lipky Jezírko se nachází v malebném prostředí lesů poblíž brněnských Soběšic. Těžištěm činnosti Jezírka jsou jednodenní a pobytové ekologické výukové programy pro školy převážně z Jihomoravského kraje. Velká část výuky probíhá přímo v lese v okolí pracoviště, a umožňuje tak názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k lesu prostřednictvím aktivit zaměřených na smyslové vnímání přírody. Pracoviště je vybaveno speciálními výukovými a herními prvky, děti zde mohou prolézat šestnáctimetrovou chodbou mraveniště nebo strávit čas v nočním lese.

 

V odpoledních hodinách Jezírko slouží také k setkávání dětí v zájmových kroužcích. Kroužky jsou zaměřeny především na přírodovědu, sport a práci s přírodními materiály. V době prázdnin Jezírko nabízí množství příměstských i pobytových táborů. Rodiny s dětmi navštěvují Jezírko při rozmanitých akcích pro veřejnost, jako jsou například Otvírání studánek nebo Od Martina do Tří Králů.

 

V areálu Jezírka si návštěvníci mohou prohlédnout zahradní prvky. Areál je otevřen od dubna do října (kromě července a srpna) každé pondělí od 13 do 17 hodin. V okolí Jezírka si malí i velcí návštěvníci mohou projít Lesní naučnou stezku a na vlastní kůži si ověřit a vyzkoušet některé přírodní jevy a zákonitosti.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD ZAHRADY

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Den Země na Kraví hoře

Přijďte s Lipkou a dalšími organizacemi oslavit Den Země, který se letos ponese v duchu tématu Bez půdy to nepude22. dubna 2017od 10 do 18 hodin v parku na Kraví hoře.

více informací
Lesní ateliér 19.-21.5.2017

Můžete se přihlašovat na víkendovou akci pro děti ve věku 7-13 let. Letos s podtitulem Čtyři tváře Země.

více informací

Jezírko

Otvírání studánek 8.4.2017

Zveme vás na tradiční akci pro rodiny s dětmi. Můžete se těšit na stezku v lese, poznávání a ochutnávání planých rostlin, výrobu dřevěných sázecích kolíků a jarní zeleninovou polévku na ohni.

více informací

Jezírko

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
8.4.2017 Otvírání studánek
19.5.2017-21.5.2017 Lesní ateliér
10.6.2017 Víkend otevřených zahrad

© LIPKA 2017