JEZÍRKO

kroužky


Pracoviště Lipky Jezírko se nachází v malebném prostředí lesů poblíž brněnských Soběšic. Těžištěm činnosti Jezírka jsou jednodenní a pobytové ekologické výukové programy pro školy převážně z Jihomoravského kraje. Velká část výuky probíhá přímo v lese v okolí pracoviště, a umožňuje tak názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k lesu prostřednictvím aktivit zaměřených na smyslové vnímání přírody. Pracoviště je vybaveno speciálními výukovými a herními prvky, děti zde mohou prolézat šestnáctimetrovou chodbou mraveniště nebo strávit čas v nočním lese.

 

V odpoledních hodinách Jezírko slouží také k setkávání dětí v zájmových kroužcích. Kroužky jsou zaměřeny především na přírodovědu, sport a práci s přírodními materiály. V době prázdnin Jezírko nabízí množství příměstských i pobytových táborů. Rodiny s dětmi navštěvují Jezírko při rozmanitých akcích pro veřejnost, jako jsou například Otvírání studánek nebo Od Martina do Tří Králů.

 

V areálu Jezírka si návštěvníci mohou prohlédnout zahradní prvky. Areál je otevřen od dubna do října (kromě července a srpna) každé pondělí od 13 do 17 hodin. V okolí Jezírka si malí i velcí návštěvníci mohou projít Lesní naučnou stezku a na vlastní kůži si ověřit a vyzkoušet některé přírodní jevy a zákonitosti.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD ZAHRADY

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Zvířena na Jezírku

Na Jezírku se můžete potkat s novými čtyřnohými obyvatelkami - v kanceláři i na dvorečku pobíhají dvě kočky, v teráriu se zabydlují tři samičky osmáka degu a do 14. prosince se na louce pasou také dvě ovečky zapůjčené z Lamacentra.

více informací

Jezírko

Od Martina do tří králů

Připravujeme pro vás tradiční předvánoční akci, na které budou vonět perníčky a jehličí a bečet ovce. Těšit se můžete i na divadlo O šnekovi, který to nestih´.

více informací

Jezírko

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
2.12.2017 Od Martina do tří králů
7.4.2018 Otvírání studánek
9.6.2018 Víkend otevřených zahrad

© LIPKA 2017