JEZÍRKO

kroužky


Pracoviště Lipky Jezírko se nachází v malebném prostředí lesů poblíž brněnských Soběšic. Těžištěm činnosti Jezírka jsou jednodenní a pobytové ekologické výukové programy pro školy převážně z Jihomoravského kraje. Velká část výuky probíhá přímo v lese v okolí pracoviště, a umožňuje tak názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k lesu prostřednictvím aktivit zaměřených na smyslové vnímání přírody. Pracoviště je vybaveno speciálními výukovými a herními prvky, děti zde mohou prolézat šestnáctimetrovou chodbou mraveniště nebo strávit čas v nočním lese.

 

V odpoledních hodinách Jezírko slouží také k setkávání dětí v zájmových kroužcích. Kroužky jsou zaměřeny především na přírodovědu, sport a práci s přírodními materiály. V době prázdnin Jezírko nabízí množství příměstských i pobytových táborů. Rodiny s dětmi navštěvují Jezírko při rozmanitých akcích pro veřejnost, jako jsou například Otvírání studánek nebo Od Martina do Tří Králů.

 

V areálu Jezírka si návštěvníci mohou prohlédnout zahradní prvky. Areál je otevřen od dubna do října (kromě července a srpna) každé pondělí od 13 do 17 hodin. V okolí Jezírka si malí i velcí návštěvníci mohou projít Lesní naučnou stezku a na vlastní kůži si ověřit a vyzkoušet některé přírodní jevy a zákonitosti.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD ZAHRADY

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Spouštíme přihlašování na letní tábory!

Ačkoliv je ještě zima, právě DNES v 18. hodin spouštíme přihlašování na letní tábory. Podívejte se na naši širokou nabídku.

více informací
Jarní příměstský tábor na Jezírku

Zájemci ve věku od 8 do 13 let se již mohou přihlašovat na jarní příměstský tábor na Jezírku.

více informací

Jezírko

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
5.2.2018-9.2.2018 Starou skříní do světa fantazie
7.4.2018 Otvírání studánek
18.5.2018-20.5.2018 Lesní ateliér
9.6.2018 Víkend otevřených zahrad
18.6.2018 Léto v zahradě. Akce pro dříve narozené

© LIPKA 2018