KAMENNÁ

tábory


Kamenná je nejmladším pracovištěm Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Nese čestné jméno Vzdělávací centrum Aleše Záveského, které upomíná na tvůrce českého pojetí ekopedagogiky. Pracoviště Kamenná rozvíjí systém vzdělávání pedagogů od dlouhodobého specializačního studia pro koordinátory environmentální výchovy ve školách až po jednotlivé tematicky zaměřené semináře pro učitele různých oborů na všech stupních škol.

 

V Jihomoravském kraji Kamenná koordinuje sítě škol se zájmem o environmentální výchovu (M.R.K.E.V. a Mrkvička), poskytuje poradenství, jak zapracovat environmentální témata do výuky i provozu školy, podílí se na mezinárodním programu Ekoškola. Zvláštní pozornost věnuje například tématu výuky o regionu či přírodních školních zahrad.

 

Ekopedagogové z Lipky připravují na povolání také učitele budoucí – vyučují vysokoškolské studenty pedagogických oborů environmentální témata. Kamenná nabízí semináře pro pracovníky středisek ekologické výchovy a další lektory environmentální výchovy. Středním školám nabízí také výukové programy, jejichž tematickou nabídku postupně rozšiřuje.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Studium Pedagog volného času

Jarní běh oblíbeného studia začíná již 10.–11. března, neváhejte s přihlášením!

více informací

Kamenná

Jarní prázdniny na Kamenné

Na děti ve věku 7–12 let čeká v termínu 13.–17. března příměstský jarní tábor Dobrodružství doby ledové. Přidejte se k nám!

více informací

Kamenná

Přihlašování na tábory

Už nyní můžete své děti přihlašovat na tábory Lipky! Celou naši nabídku s padesátkou táborů najdete na www.lipka.cz/tabory.

více informací

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
2.3.2017 Seniorský klub BB – úvodní setkání
10.3.2017-27.5.2017 Studium pedagoga volného času
13.3.2017-17.3.2017 Dobrodružství doby ledové – příměstský tábor
23.3.2017 Seznamte se s Ekoškolkou
11.4.2017 Náš vnitřní čas

© LIPKA 2017