KAMENNÁ

tábory


Kamenná je nejmladším pracovištěm Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Nese čestné jméno Vzdělávací centrum Aleše Záveského, které upomíná na tvůrce českého pojetí ekopedagogiky. Pracoviště Kamenná rozvíjí systém vzdělávání pedagogů od dlouhodobého specializačního studia pro koordinátory environmentální výchovy ve školách až po jednotlivé tematicky zaměřené semináře pro učitele různých oborů na všech stupních škol.

 

V Jihomoravském kraji Kamenná koordinuje sítě škol se zájmem o environmentální výchovu (M.R.K.E.V. a Mrkvička), poskytuje poradenství, jak zapracovat environmentální témata do výuky i provozu školy, podílí se na mezinárodním programu Ekoškola. Zvláštní pozornost věnuje například tématu výuky o regionu či přírodních školních zahrad.

 

Ekopedagogové z Lipky připravují na povolání také učitele budoucí – vyučují vysokoškolské studenty pedagogických oborů environmentální témata. Kamenná nabízí semináře pro pracovníky středisek ekologické výchovy a další lektory environmentální výchovy. Středním školám nabízí také výukové programy, jejichž tematickou nabídku postupně rozšiřuje.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

XVI. ročník soutěže diplomových prací

Rok se s rokem sešel a společně s Jihomoravským krajem vyhlašujeme již XVI. ročník soutěže diplomových prací. Hlaste se do 30. června 2018!

více informací

Kamenná

Nabídka letních stáží na Lipce

Přemýšlíš, jak příjemně strávit léto a zároveň získat praxi v oboru učitelství? Staň se stážistou na Lipce.

více informací

Kamenná

Soutěž středoškolských prací 2018

VI. ročník soutěže začal, středoškolské práce o životním prostředí a ekologii se vztahem k JMK můžete hlásit do 30. června!

více informací

Kamenná

Květen je Měsícem školních zahrad

V Česku leto společně poprvé oslavíme svátek všech školních zahrad, hřišť a dvorků.

více informací

Kamenná

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
24.5.2018 Seniorský klub BB: Návštěva výjezdové základny ZZS JMK *
21.9.2018 Cestujeme kolem světa (Afrika) *

© LIPKA 2018