KAMENNÁ

kroužky


Kamenná je nejmladším pracovištěm Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Nese čestné jméno Vzdělávací centrum Aleše Záveského, které upomíná na tvůrce českého pojetí ekopedagogiky. Pracoviště Kamenná rozvíjí systém vzdělávání pedagogů od dlouhodobého specializačního studia pro koordinátory environmentální výchovy ve školách až po jednotlivé tematicky zaměřené semináře pro učitele různých oborů na všech stupních škol.

 

V Jihomoravském kraji Kamenná koordinuje sítě škol se zájmem o environmentální výchovu (M.R.K.E.V. a Mrkvička), poskytuje poradenství, jak zapracovat environmentální témata do výuky i provozu školy, podílí se na mezinárodním programu Ekoškola. Zvláštní pozornost věnuje například tématu výuky o regionu či přírodních školních zahrad.

 

Ekopedagogové z Lipky připravují na povolání také učitele budoucí – vyučují vysokoškolské studenty pedagogických oborů environmentální témata. Kamenná nabízí semináře pro pracovníky středisek ekologické výchovy a další lektory environmentální výchovy. Středním školám nabízí také výukové programy, jejichž tematickou nabídku postupně rozšiřuje.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Ekopublika 2017 již zná své vítěze

Držitelem Malé Ekopubliky se stal Jan Lipold za článek "Nevyhazujte to! Nejvyšší čas na rehabilitaci opravářů čehokoli" a Velkou Ekopubliku získal článek Martin Uhlíře "Ze života umírajícího hmyzu". Gratulujeme!

více informací

Kamenná

Soutěž středoškolských prací

Zadáváte na začátku školního roku závěrčené práce žákům na středních školách? A co takhle se zaměřit na témata související s životním prostředím na Jižní Moravě?

více informací

Kamenná

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
18.10.2018 Konference Konvička 2018: Příroda – školka pod širým nebem |ŠAB – OBSAZENO

© LIPKA 2018