KAMENNÁ

kroužkytábory


Kamenná je nejmladším pracovištěm Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Nese čestné jméno Vzdělávací centrum Aleše Záveského, které upomíná na tvůrce českého pojetí ekopedagogiky. Pracoviště Kamenná rozvíjí systém vzdělávání pedagogů od dlouhodobého specializačního studia pro koordinátory environmentální výchovy ve školách až po jednotlivé tematicky zaměřené semináře pro učitele různých oborů na všech stupních škol.

 

V Jihomoravském kraji Kamenná koordinuje sítě škol se zájmem o environmentální výchovu (M.R.K.E.V. a Mrkvička), poskytuje poradenství, jak zapracovat environmentální témata do výuky i provozu školy, podílí se na mezinárodním programu Ekoškola. Zvláštní pozornost věnuje například tématu výuky o regionu či přírodních školních zahrad.

 

Ekopedagogové z Lipky připravují na povolání také učitele budoucí – vyučují vysokoškolské studenty pedagogických oborů environmentální témata. Kamenná nabízí semináře pro pracovníky středisek ekologické výchovy a další lektory environmentální výchovy. Středním školám nabízí také výukové programy, jejichž tematickou nabídku postupně rozšiřuje.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Prázdninový provoz na Kamenné

Provozní doba na pracovišti Kamenná je v době letních prázdnin zkrácená – zastihnete nás ve všední dny od 8 do 14 hodin.

více informací

Kamenná

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
20.9.2018 Senioři a děti – Rok s Křemílkem a Vochomůrkou: Jak si ani nelízli povidel
21.9.2018 Cestujeme kolem světa (Afrika) *
25.9.2018 Zdraví nás baví IV – Tváří v tvář Zemi
15.10.2018 Konference KONEV 2018: Učíme se venku
18.10.2018 Konference Konvička 2018: Příroda – školka pod širým nebem

© LIPKA 2018