KAMENNÁ

kroužkytábory


Kamenná je nejmladším pracovištěm Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Nese čestné jméno Vzdělávací centrum Aleše Záveského, které upomíná na tvůrce českého pojetí ekopedagogiky. Pracoviště Kamenná rozvíjí systém vzdělávání pedagogů od dlouhodobého specializačního studia pro koordinátory environmentální výchovy ve školách až po jednotlivé tematicky zaměřené semináře pro učitele různých oborů na všech stupních škol.

 

V Jihomoravském kraji Kamenná koordinuje sítě škol se zájmem o environmentální výchovu (M.R.K.E.V. a Mrkvička), poskytuje poradenství, jak zapracovat environmentální témata do výuky i provozu školy, podílí se na mezinárodním programu Ekoškola. Zvláštní pozornost věnuje například tématu výuky o regionu či přírodních školních zahrad.

 

Ekopedagogové z Lipky připravují na povolání také učitele budoucí – vyučují vysokoškolské studenty pedagogických oborů environmentální témata. Kamenná nabízí semináře pro pracovníky středisek ekologické výchovy a další lektory environmentální výchovy. Středním školám nabízí také výukové programy, jejichž tematickou nabídku postupně rozšiřuje.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NEPŘEHLÉDNĚTE

Aktuálně

Tábory pro dospělé a seniory

Potěšte své prarodiče nebo rodiče nápaditým dárkem a věnujte jim jeden z táborů v podobě dárkového certifikátu. Pro seniory letos máme připravený příměstký tábor s názvem Senior cirkus a pro rukodělné nadšence tradiční Košíkářské léto.

více informací

Kamenná

Konference Zdraví nás baví II.

Jak na aktuální problémy v oblasti výchovy ke zdraví? To a mnohem více se dozvíte od dborníků již 16. září.

 

více informací

Kamenná

Kouzlo materiálů

Jak nevšedně tvořit ze základních materiálů jako je dřevo, sklo nebo hlína vám ukáže 4. října seminář s názvem Kouzlo materiálů – jak propojit polytechnickou a environmentální výchovu.

více informací

Kamenná

Informační servis LIPKY

Chtěl byste dostávat informace o našich akcích a dalších novinkách e-mailem?

 Střípky z Lipky pro veřejnost
 Zpravodaj pro učitele
 

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
18.7.2016-12.8.2016 Letní tábory Kamenné
16.9.2016 Zdraví nás baví II.
30.9.2016-5.11.2016 Kurz pro pedagogy volného času
4.10.2016 Kouzlo materiálů – jak propojit polytechnickou a environmentální výchovu

© LIPKA 2016