Aktuálně Kamenná

XVI. ročník soutěže diplomových prací

Rok se s rokem sešel a společně s Jihomoravským krajem vyhlašujeme již XVI. ročník soutěže diplomových prací.

Znáte bakalářského či magisterského studenta, který obhájil na podzim nebo letos na jaře svoji diplomouvou práci? Myslíte, že je práce inovativní, zajímavá, jedinečná? Zabývá se životním prostředím či ekologií v území Jihomoravského kraje? Pokud ano, neváhejte a přihlaste ji do letošního ročníku. Čas máte až do 30. června 2018.

Více informací naleznete na stránce Soutěž diplomových prací.


Kamenná

Nabídka letních stáží na Lipce

V rámci projektu Edugard se studentům pedagogické fakulty nebo pedagogického oboru na VŠ či VOŠ nabízí možnost získat praxi v oboru na dvou příměstských táborec, které Lipka v létě pořádá.

Jedná se o tábor TAJEMNÁ ZAHRADA 9.– 13. července 2018 na pracovišti Rozmarýnek a ZAKLETÉ STUDÁNKY 16.– 20. července 2018 na pracovišti Lipová.

 

Informace pro uchazeče

  • stážista se podílí na přípravě a realizaci příměstského tábora

  • získá praktické znalosti v oblasti zahradní pedagogiky a ve zpracování plodů zahrady

  • stážista musí být student pedagogické fakulty nebo pedagogického oboru na VŠ a VOŠ

  • stáž probíhá pondělí – pátek, vždy 8 hodin denně (pro dojíždějící možnost přijet už v neděli večer)

  • zajištěna celodenní strava
  • možnost ubytování na pracovišti ve vlastním spacáku
  • neplacená stáž

 

V případě oboustranné spokojenosti je možnost další spolupráce jako je vedení kroužků, lektorování ekologických výukových programů apod.

 

KONTAKTNÍ OSOBA Ing. Martin Šrom, E martin.srom(at)lipka.cz, T 777 872 473


Kamenná

Soutěž středoškolských prací 2018

Píšou vaši studenti kvalitní a zajímavé práce? Doporučte jim účast v soutěži středoškolských prací, kterou tradičně vyhlašují Jihomoravský kraj, Lipka a Katedra environmentálních studí FSS. Práce mohu mít libovolný rozsah a být z jakéhokoli předmětu, jedinou podmínkou je, že musí být na téma životního prostředí a ekologie se vztahem k území Jihomoravského kraje. Podrobné informace najdete zde.


Kamenná

Květen je Měsícem školních zahrad

Každý rok v květnu školy a školky po celém světě oslavují své zahrady, hřiště, dvorky a všechna další místa, ve kterých výuku propojují s přírodou a okolním světem. Květen je totiž Měsícem školních zahrad.

Cílem tohoto svátku je povzbudit učitele, aby objevili možnosti, které jim venkovní prostředí nabízí, a začlenili ho do každodenního života své školy. S touto myšlenkou přišla Mezinárodní asociace školních hřišť a zahrad (ISGA), jejímž členem je v České republice Nadace Proměny Karla Komárka, která společně s Lipkou, TerezouChaloupkami letos poprvé přebírá záštitu nad touto celosvětovou kampaní.

 

„Aktivní využívání školních zahrad u nás stále ještě není běžné. Chceme školám pomoci tyto nevyužité možnosti objevit a promítnout do praxe,“ říká Jitka Přerovská z Nadace Proměny Karla Komárka.


K této příležitosti byl v předvečer svátku všech učitelů spuštěn web www.mesicskolnichzahrad.cz, na kterém naleznete spoustu inspirací, jak přenést výuku z lavic do zahrady, mapu zapojených škol, do které se sami můžete přidat a pomoci tak zmapovat stav školních zahrad v České republice. Během května bude Měsíc školních zahrad odměňovat nejaktivnější a nejnápaditější školy, které se o své zážitky a inspirace ze své školní zahrady podělí. Odměny budou v podobě poukázek na akce pro děti i dospělé, publikací a vzdělávacích materiálů.

 

Pokud vás tato kampaň zaujala, neváhejte se zapojit a společně tak oslavme Měsíc školních zahrad.


Kamenná

Vyhráli jsme EDUínu!

Iniciativa UČÍME se VENKU, kterou společně s TerezouChaloupkami realizujeme, získala hned dvě ocenění 1. místo v Ceně odborné poroty2. místo v Ceně veřejnosti EDUína 2017 za inovace ve vzdělávání!


Jsme rádi, že téma učení venku zajímá nejenom odborníky, ale také širokou veřejnost. Děkujeme vám všem, kteří učení venku podporujete a také děkujeme Nadace Vodafone Česká republika a společnosti EDUin.

 

Učit se s žáky venku můžete opravdu kdykoliv, ale květen je mezinárodní měsíc školních zahrad, tak neváhejte a zapojte se! 
www.mesicskolnichzahrad.cz


Kamenná

Nabídka letních stáží na Lipce


Kamenná

© LIPKA 2018