KAMENNÁ

kroužky


Kamenná je nejmladším pracovištěm Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Nese čestné jméno Vzdělávací centrum Aleše Záveského, které upomíná na tvůrce českého pojetí ekopedagogiky. Pracoviště Kamenná rozvíjí systém vzdělávání pedagogů od dlouhodobého specializačního studia pro koordinátory environmentální výchovy ve školách až po jednotlivé tematicky zaměřené semináře pro učitele různých oborů na všech stupních škol.

 

V Jihomoravském kraji Kamenná koordinuje sítě škol se zájmem o environmentální výchovu (M.R.K.E.V. a Mrkvička), poskytuje poradenství, jak zapracovat environmentální témata do výuky i provozu školy, podílí se na mezinárodním programu Ekoškola. Zvláštní pozornost věnuje například tématu výuky o regionu či přírodních školních zahrad.

 

Ekopedagogové z Lipky připravují na povolání také učitele budoucí – vyučují vysokoškolské studenty pedagogických oborů environmentální témata. Kamenná nabízí semináře pro pracovníky středisek ekologické výchovy a další lektory environmentální výchovy. Středním školám nabízí také výukové programy, jejichž tematickou nabídku postupně rozšiřuje.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Jihomoravský kraj má nadané středoškoláky

Na Kamenné totiž soutěžily nejlepší středoškolské práce v oblasti životního prostředí a témata byla letos opravdu různorodá. Podívejte se na výsledky.

více informací

Kamenná

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
20.11.2018 InspiroCafé – Ekologické pohřebnictví
29.11.2018 Jak na teambuilding ve školní zahradě
30.11.2018 Mezigenerační komunikace - Seznamte se, prosím |ŠAB
15.1.2019 Venkovní výuka – metodika pro učení přírodou

© LIPKA 2018