KAMENNÁ

kroužky


Kamenná je nejmladším pracovištěm Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Nese čestné jméno Vzdělávací centrum Aleše Záveského, které upomíná na tvůrce českého pojetí ekopedagogiky. Pracoviště Kamenná rozvíjí systém vzdělávání pedagogů od dlouhodobého specializačního studia pro koordinátory environmentální výchovy ve školách až po jednotlivé tematicky zaměřené semináře pro učitele různých oborů na všech stupních škol.

 

V Jihomoravském kraji Kamenná koordinuje sítě škol se zájmem o environmentální výchovu (M.R.K.E.V. a Mrkvička), poskytuje poradenství, jak zapracovat environmentální témata do výuky i provozu školy, podílí se na mezinárodním programu Ekoškola. Zvláštní pozornost věnuje například tématu výuky o regionu či přírodních školních zahrad.

 

Ekopedagogové z Lipky připravují na povolání také učitele budoucí – vyučují vysokoškolské studenty pedagogických oborů environmentální témata. Kamenná nabízí semináře pro pracovníky středisek ekologické výchovy a další lektory environmentální výchovy. Středním školám nabízí také výukové programy, jejichž tematickou nabídku postupně rozšiřuje.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

InspiroCafé: Marek Orko Vácha

Potřebuje naše mládež rady katolického kněze? InspiroCafé se vrácí na podzim s dobrou kávou a inspirativní osobností. Naše pozvání přijal Marek Orko Vácha.

více informací

Kamenná

Lipka pro pedagogy – brožura vzdělávacích akcí

Přichází nový školní rok a s ním i naše nová brožura Lipka pro pedagogy. Podívejte se, jaké novinky jsme pro vás letos připravili a jaké stálice zůstaly v nabídce.

 

více informací

Kamenná

Soutěž středoškolských prací

Zadáváte na začátku školního roku závěrčené práce žákům na středních školách? A co takhle se zaměřit na témata související s životním prostředím na Jižní Moravě?

více informací

Kamenná

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
25.9.2018 Zdraví nás baví IV – Tváří v tvář Zemi
3.10.2018 Hračkárna – aneb hračky, které nikde nekoupíte *
15.10.2018 Konference KONEV 2018: Učíme se venku |ŠAB
18.10.2018 Konference Konvička 2018: Příroda – školka pod širým nebem |ŠAB

© LIPKA 2018