O LIPCE

tábory

 

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

 

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Spustili jsme přihlašování na letní tábory!

Ačkoliv je ještě zima, už nyní je spuštěno přihlašování na letní tábory. Podívejte se na naši širokou nabídku.

více informací
Letní škola pro učitele

Přihlašování na přírodovědnou letní školu pro učitele je v plném proudu. Přijeďte si oživit přírodovědné znalosti, načerpat inspiraci pro terénní výuku a nechat se 5 dní hýčkat.

více informací

Rychta

Hledají se externisté na Lipovou

Chcete si přivydělat a přitom mít z práce radost? Získat zkušenosti při práci s dětmi a realizovat své nápady? Hledáme lektory dopoledních programů i vedoucí příměstských táborů přes prázdniny.

více informací

Lipová

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
1.3.2018 2. sešlost přátel zahradní terapie
9.3.2018 Drátovaná vajíčka *
23.3.2018-19.5.2018 Studium pedagoga volného času
27.3.2018 Černovický hájek: Lužní les za humny

© LIPKA 2018