O LIPCE

kroužky

 

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

 

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Jezírko zve seniory na tradiční akci 25.9.

Všechny dříve narozené zveme na Zahradní inspiraci na Jezírko. Kromě prohlídky zahrady nabízíme možnost vyzkoušet si zajímavé aktivity. Podrobnosti najdete zde.

více informací

Jezírko

Hravé víkendy pro rodinky s dětmi

Připravujeme další ročník hravých, přírodovědných a badatelských víkendů pro rodinky s dětmi. První již na začátku října.

více informací

Rychta

Přihlaste se do kroužku!

Nový školní rok už začal, a tak je nejvyšší čas přihlásit děti do našich kroužků! Prohlédněte si naši nabídku.

více informací

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
22.9.2017 Mezinárodní noc pro netopýry
24.9.2017 Jundrovský rygol
5.10.2017 Pět oken do ekovýchovy: Národní konference EVVO a environmentálního poradenství


Brněnské dny pro zdraví * 22. 9. - 1. 10. 2017

© LIPKA 2017