Den Země aneb Bez půdy to nepude

 

V sobotu 22. dubna jsme na Kraví hoře oslavili Den Země. Letos jsme měli v hledáčku nejen Zemi jako místo k našemu životu, ale také zemi jako půdu, která nás živí a po které chodíme.

 

Dětské návštěvníky čekala spousta zábavných a poznávacích herpokusů a tvořivých dílen a pro dospělé jsme připravili inspirativní přednášky, procházky do nedaleké zahrádkářské kolonie, workshop nebo EKOtrh, na němž pořídili regionální, ekologické a férové výrobky.

 

Fotogalerie:
Den Země zahájili radní JMK Miroslav Kubásek a náměstek primátora města Brna Martin Ander. Divadlo Koráb a jeho pohádka O princezně s dlouhým nosem. Nadšení diváci.Vítejte na Dni Země!Aktivity pro děti si připravil i Rezekvítek.Hitem letošního Dne Země byly hry s kameny, třeba stavění co nejvyšší věže. Richard Lank a písně z 60. let.Stánek Jezírka – co se skrývá v krabici?Na stánku Kamenné si děti i dospělí mohli vyrobit semínkovou bombu.Jak je to s kyselostí půdy? Pokusy s VIDA! Science centrem.Díky pokusům jsme se dozvěděli víc také o propustnosti půdy,Druhé divadelní představení – tentokrát o Sněhurce a sedmi trpajzlících. A ani tentokrát Divadlo Koráb nezklamalo.Další oblíbená aktivita pro nejmenší – převážení hlíny.A vozilo se i v popelnicích.Prohlídka popelářského vozu láká nejen kluky.Na workshopech se vyráběly domácí kompostéry. Hrdí majitelé nových kompostérů. Vlastnoručně vyrobených!Přednáška Ing. Záhory nám poodkryla, Jak se mluví v půdě. tedy jak mezi sebou komunikují různé půdní organizmy.Třídění odpadu se superhrdinou z Kaiser Servis.Sázení bylinek.Jedličky z Lesů města Brna.Na Dni Země samozřejmě nesměly chybět kamarádky z Lamacentra,Malování hliněnými barvami... Třeba i po obličeji.Skvělý Tranzan na podiu.Den Země byl cílem pochopu na podporu vědy March for Science.Holky se zajímaly o látkové plenky u stánku Bambooliku.Komentované procházky do nedalekých zahrádkářských kolonií nás provedly po místech, kam se běžně nedostaneme. Bubenická formace Tubabu nechala málokoho chladným!Tubabu pro zahřátí.Zasaď si bazalku!Nakonec patřilo pódium Bokomaře.


© LIPKA 2019