O LIPCE

tábory

 

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

 

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Adoptujte si zvíře z Rozmarýnku

Máte rádi zvířátka na Rozmarýnku? Chtěli byste podpořili jejich chov? Staňte se jejich sponzorem nebo adoptivním rodičem! Přečtěte si, jak na to.

více informací

Rozmarýnek

Hledáme kuchaře/kuchařku

Hledáme kuchaře/kuchařku na období 10.5.2019–10.9.2019

na přípravu celodenní stravy pro školy v přírodě a obědů pro příměstské tábory.

 

více informací

Rozmarýnek

Hledáme posilu do týmu

Na jarní sezónu hledáme lektory terénních výukových programů. Práce je ideální pro studenty pedagogických a přírodovědných oborů.

více informací

Rychta

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
23.2.2019 Keramická sobota - Příprava na Velikonoce (děti)
28.2.2019 Senioři a děti aneb Babi, dědo, pojďte si hrát!
8.3.2019-10.3.2019 Permakulturní design - workshop
15.3.2019 Drátování *
22.3.2019 Ozdoby z ovčí vlny *

© LIPKA 2019