O LIPCE

táborykroužky

 

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

 

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Přihlašování na letní tábory

Zveřejnili jsme nabídku letních táborů! Děti, které chodí na Lipku do kroužku se mohou hlásit již nyní, všem ostatním se přihlašování otevře 21. ledna.

 

více informací
Jarní tábory

Jarní prázdniny se blíží a Lipka chystá všem dětem rozmanitou nabídku jarních táborů. Na pracovištích Lipová a Jezírko se připravují celkem tři tábory, dva příměstské a jeden pobytový.

 

více informací
Hledáme posilu do týmu

Na jarní sezónu hledáme lektory terénních výukových programů. Práce je ideální pro studenty pedagogických a přírodovědných oborů.

více informací

Rychta

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
18.1.2019-20.1.2019 Permakulurní design - teorie
25.1.2019 Keramické cedulky a dekorace do zahrady *
25.1.2019-27.1.2019 Zimní herna aneb Leden, do sněhu vlezem
5.2.2019 Semenaření a miniburza semínek

© LIPKA 2019