RYCHTA

táborykroužky


Pracoviště Lipky Rychta se nachází v historické budově v obci Krásensko na Drahanské vrchovině. Ve své práci není žádným nováčkem, je nejstarším pobytovým ekologickým střediskem na Moravě. Je tu pro vás už od roku 2002.

 

Tematickým zaměřením Rychty je krajina – její vývoj, složky, vazby a souvislosti v ní a vliv člověka na krajinu kolem nás. Hlavní činností pracoviště během celého školního roku jsou pobytové ekologické výukové programy, alternativa ke školám v přírodě, pro žáky od 4. ročníku ZŠ až po SŠ.

 

Během vegetačního období Rychta zajišťuje i celodenní venkovní programy terénní exkurze v Moravském krasu a na Drahanské vrchovině. V zimním období pak nabídku rozšiřuje o jednodenní výukové programy a zimní exkurzi.

 

Pedagogové Rychty koordinují projekt Škola pro udržitelný život, nabízí konzultace a stáže pro studenty a věnují se aktivní péči o chráněná území.


Dále Rychta pořádá akce pro veřejnost, kroužky a tábory, úzce spolupracuje s obcí Krásensko  i dalšími organizacemi v regionu a poskytuje prostory a zázemí pro nejrůznější akce dětských a vzdělávacích organizací.

 

Do roku 2013 bylo pracoviště Rychta provozováno společně s Rezekvítkem – sdružením pro ekologickou výchovu a ochranu přírody.

 

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD PRACOVIŠTĚ

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Přihlašování na letní tábory

Zveřejnili jsme nabídku letních táborů! Děti, které chodí na Lipku do kroužku se mohou hlásit již nyní, všem ostatním se přihlašování otevře 21. ledna.

 

více informací
Hledáme posilu do týmu

Na jarní sezónu hledáme lektory terénních výukových programů. Práce je ideální pro studenty pedagogických a přírodovědných oborů.

více informací

Rychta

Zimní víkendovky

Chystáme hned dvě zimní víkendovky. Nenechte si je ujít.

Pokud hledáte originální dárek, zabalte pod stromek poukaz na hravý víkend.

více informací

Rychta

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
25.1.2019-27.1.2019 Zimní herna aneb Leden, do sněhu vlezem
25.1.2019-27.1.2019 Krasem křížem krážem

© LIPKA 2019