RYCHTA

tábory


Pracoviště Lipky Rychta se nachází v historické budově v obci Krásensko na Drahanské vrchovině. Ve své práci není žádným nováčkem, je nejstarším pobytovým ekologickým střediském na Moravě. V roce 2012 Rychta oslavila své desetileté výročí.

 

Tematickým zaměřením Rychty je krajina – její vývoj, složky, vazby a souvislosti v ní a vliv člověka na krajinu kolem nás. Hlavní činností pracoviště během celého školního roku je příprava a realizace pobytových ekologických výukových programů – alternativ ke školám v přírodě. Během vegetačního období zajišťuje terénní exkurze v Moravském krasu a na Drahanské vrchovině a projektové dny. V zimním období pak Rychta nabídku rozšiřuje o jednodenní výukové programy.

 

Pedagogové Rychty koordinují projekt Škola pro udržitelný život, nabízí konzultace a stáže pro studenty a věnují se aktivní péči o chráněná území.


Dále Rychta pořádá akce pro veřejnost, kroužky a tábory, úzce spolupracuje s obcí Krásensko  i dalšími organizacemi v regionu a poskytuje prostory a zázemí pro nejrůznější akce dětských a vzdělávacích organizací.

 

Do roku 2013 bylo pracoviště Rychta provozováno společně s Rezekvítkem – sdružením pro ekologickou výchovu a ochranu přírody.

 

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD PRACOVIŠTĚ

NEPŘEHLÉDNĚTE

Aktuálně

Letní tábory

Většina našich táborů je obsazená a na některých zbývá už jen posledních pár míst. Chcete-li s námi zažít letní dobrodružství, s přihlášením neváhejte!

Přejít na nabídku táborů

více informací
Hledáte zázemí pro vaše prázdninové akce?

Nabízíme prostory pracoviště Rychta pro vaše letní tábory a další pobytové akce. Volné jsou dva týdny během prázdnin.

více informací

Rychta

Novinka: program ŠUTRgame je na světě!

Je pro vás náročné přitáhnout pozornost žáků ke geologii? Je podle nich nudná a zbytečná? Přijeďte s nimi na geologickou terénní simulační hru.

více informací

Rychta

Letní škola pro pedagogy

Spustili jsme přihlašování na přírodovědnou letní školu pro učitele. Přijeďte za námi oživit si přírodovědné znalosti, načerpat inspiraci pro terénní výuku a nechat se 5 dní hýčkat.

více informací

Rychta

Informační servis LIPKY

Chtěl byste dostávat informace o našich akcích a dalších novinkách e-mailem?

 Střípky z Lipky pro veřejnost
 Zpravodaj pro učitele
 

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
3.6.2016-29.1.2017 Cyklus Příroda, nejlepší herna na světě *
3.6.2016-5.6.2016 Příroda, nejlepší herna na světě II *
17.6.2016-19.6.2016 Víkendovka Pálava
11.7.2016-15.7.2016 Repetitorium terénní přírodovědy

© LIPKA 2016