Jednodenní výukové programy

Rychta

 

Jednodenní výukové programy probíhají zejména v zimních měsících přímo v budově Rychty v Krásensku. Program je rozdělen na dva na sebe navazujících bloky a celková délka programu je 4 vyučovací hodiny. Pro kvalitní program doporučujeme maximálně 40 častníků. Cena za výukový program je 90 Kč. V případě zájmu lze na Rychtě zajistit oběd za 70 Kč/os.

 

 

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání
pracoviště Rychta
Krásensko 76, 683 04, p. Drnovice
Tel.: 517 385 429
Kontaktní osoba: Jitka Vágnerová
E-mail: jitka.vagnerova(at)lipka.cz

 

 

 

4.–9. ročník ZŠ, SŠ

DOTEKEM K POZNÁNÍ

Kolik zubů má had? Mění chameleon barvy? Jak rychle běhá šváb? Pojďme společně překonávat předsudky a vyvracet mýty o živočišné říši! Během programu se pomocí kontaktní výuky seznámíme s více či méně exotickými živočichy chovanými v našich teráriích.

90 Kč Soubory ke stažení: PDF ROZŠÍŘENÁ ANOTACE Rychta
6.–8. ročník ZŠ

EKOLOGIE DO KAPSY

Prozkoumáme, jak funguje ekologicky šetrný provoz budovy. Výsledky průzkumu se budou hodit ve hře, při které se mimo jiné dozvíme, jak funguje solární panel nebo co žije v kompostu. V druhé části programu se zaměříme na jednotlivé obalové materiály.

90 Kč Soubory ke stažení: PDF ROZŠÍŘENÁ ANOTACE Rychta
7.–9. ročník ZŠ, SŠ

POKLADY JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

Putování Pálavou, Bílými Karpaty, Podyjím i Moravským krasem. Zamyslíme se nad tím, proč máme chránit přírodu a co ji ohrožuje. Co má vlastně takový ochránce na starosti a s čím musí bojovat? Přiblížíme si kategorie územní ochrany v České republice.

Optimální počet žáků je 30.

90 Kč Soubory ke stažení: PDF ROZŠÍŘENÁ ANOTACE Rychta
7.–9. ročník ZŠ, SŠ

VETŘELCI MEZI NÁMI - INVAZNÍ DRUHY NAŠÍ PŘÍRODY

Zjistíme, co jsou invazní rostliny a živočichové, kolik jich v ČR žije, jaké mají vlastnosti a proč tu jsou. Budeme přemýšlet, jak a jestli vůbec se s těmito vetřelci můžeme vypořádat. Využijeme pracovní listy, hry, práci s texty a řízenou diskuzi.

90 Kč Soubory ke stažení: PDF ROZŠÍŘENÁ ANOTACE Rychta
8.–9. ročník ZŠ, SŠ

SIMULAČNÍ HRA FISHBANKS, LTD.

Pustíme se do nelítostného konkurenčního boje v rybářském průmyslu. Co se však stane, když zapomeneme na vyčerpatelnost přírodních zdrojů? Hra se podrobněji věnuje ekosystémové dynamice a mořím a využívá rybářského průmyslu k ilustraci hospodaření s obnovitelnými zdroji.

90 Kč Soubory ke stažení: PDF ROZŠÍŘENÁ ANOTACE Rychta

© LIPKA 2018