O LIPCE

kroužky

 

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

 

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Už jste si vybrali kroužky?

Přihlášování do kroužků na školní rok 2019/2020 je spuštěno. Vyberte si z naší pestré nabídky.

více informací
Hledáme kuchařku/kuchaře

Jezírko hledá kuchařku/kuchaře na poloviční úvazek na přípravu a výdej stravy účastníkům pobytových programů, na zajištění provozu spojeného se stravováním i na úklid pobytových prostor.

více informací

Jezírko

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
24.9.2019 Hády v barvách – botanicko-geologická exkurze
27.9.2019 Zavařená zahrada
27.9.2019 Zahradní inspirace. Akce pro seniory.
8.10.2019 Digitální svět – závislosti a bezpečnost mladých
10.10.2019 Nasucho – Národní konference EVVO a environmentálního poradenství

© LIPKA 2019