MENU

Knihobudka

Máte doma knihu, kterou už jste přečetli a je vám líto ji vyhodit? Navštivte jednu z našich knihobudek. Bezplatná knihovnička, kde můžete knihy nechat a jiné si zase zdarma vypůjčit.

 


Knihobudku na Rozmarýnové najdete v přírodní zahradě. Vznikla v přístřešku dřevníku se zelenou střechou, kde jsme knihám vyhradili dvě poličky vyrobené ze zbytkového dřeva.

 

Zahrada je veřejně přístupná každý všední den (mimo hodiny vyhrazené pro výuku žáků), s knihou si můžete posedět v jednom z dřevěných altánků, relaxovat a třeba také načerpat inspiraci pro udržitelné hospodaření v zahradě.

 

Najdete nás na Rozmarýnové 6 v Brně-Jundrově.


Knihobudka na Kamenné vznikla v rámci oslav 30. let založení Lipky a vytvořili ji zaměstnanci pracoviště Kamenná v environmentálním duchu, tedy ze staré skříňky, přidělali nohy, vyměnili dvířka a knihobudka bude zastřešena sukulenty a rozchodníky, čímž vznikne zelená střecha.

 

V budce čtenáři naleznout také semínkovnu – šuplíky pro výměnu lokálních semínek. Knihobudku najdete za brankou u vstupu na pracoviště.

 

Tak se stavte na Kamennou 20 v Brně.
TIP: Pokud to máte ke knihobudkám daleko, co takto založit v domě výpůjční košík? Se sousedy se můžete podělit se o časáky a další čtivo.

 

Další veřejné knihovničky najdete na stránkách projektu KnihoBudka, kde se můžete inspirovat k vytvoření vaší vlastní sousedské knihovničky.

 

TIP: Knihy můžete také věnovat do některého z dobročinných obchodů, výtěžek z prodeje pak půjde na podporu různých ekologických, komunitních či kulturních projektů. V Brně jsou to např. obchody Nadace Veronica, které získávají finanční prostředky do fondu Společně pro Brno.

 

Použité knihy lze darovat také do dětských domovů, nemocnic, domovů seniorů nebo městských knihoven. Knihy i další jejich čtenáři to ocení ;)

Fotogalerie:


**