MENU

Dumná zastavení

Procházíme-li krajinou se zbystřenými smysly, zaujmou nás různé děje, ostřeji vnímáme zvuky a vůně, cítíme dobře i místa, na která došlapujeme. Příroda často inspirovala básníky, filozofy i vědce. Když se na chvíli zastavíme, posadíme, abychom si odpočali, rozjímali a přemýšleli, možná se i v nás probudí duše básníka. Nebo se v takových chvílích rádi necháme inspirovat právě slovy myslitelů.

 

Ve spolupráci s Ing. Ivo Březinou, vedoucím polesí Vranov, které je součástí Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny, jsme vybrali několik míst na okrasných paloucích či na kraji lesa v okolí Jezírka, kde bychom postupně rádi instalovali lavičky vhodné právě k takovým poeticky laděným zastavením. První z nich představíme v sobotu 9. října 2021 na Slavnostech podzimu na Jezírku. Lavičky budou dřevěné a na každé bude k přečtení a zamyšlení citát některého českého či světového velikána.

 

V okolí Soběšic a Útěchova už teď mohou návštěvníci posedět na lavičce Gustava Broma u studánek u zastávky MHD U Buku nebo při procházce Pěšinou Karla Morávka si odpočinout na lavičce u památníku tohoto lesmistra.

 

**