O LIPCE

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

Obnovujeme postupně činnost Lipky – podrobné informace sledujte v kapitole Aktuálně.

 

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Činnost Lipky aktuálně

Vláda zrychluje uvolnění opatření a my s radostí navazujeme. Činnost začneme obnovovat postupně již od 11. května.

více informací
Nemůžete do školy? Pojďte k nám!

Žáci od 10 do 15 let mohou v červnu strávit 5 dní na Jezírku – učit se, ale také smysluplně trávit volný čas v přírodě. Ve skupině 15 účastníků a za dodržení příslušných opatření.

více informací

Jezírko

Kdy spustíme přihlašování do kroužků?

Už 1. června 2020 v 10.00 spustíme přihlašování do kroužků na nový školní rok 2020/2021. Z pestré nabídky zájmových aktivit vybírejte od 27. května na stránce www.lipka.cz/krouzky.

více informací
Neseďme v koutě. Tvořme na Lipové!

Neseďte doma, vyrábějte s námi na Lipové! Místo zdlouhavých návodů si vše vyzkoušíme v praxi od 1. do 5. června ve Dnech plných řemesel a o týden později v sérii Vyrob si sám.

více informací

Lipová

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
1.6.2020-5.6.2020 Dny plné řemesel – celý týden
9.6.2020 Pomoc na dosah ruky
13.6.2020 Slavnosti sněženek
18.6.2020 Konference Podnikavost – cesta učitele a školy 21. stoletím
19.6.2020 Slunovrat

© LIPKA 2020