Aktuálně

Činnost Lipky aktuálně

Epidemická situace se zlepšuje a vládní nařízení od 10. května dovolují částečně obnovit zájmovou činnost v Lipce. Nedojde-li ještě ke změnám, od příštího týdne:

 

Schůzky našich kroužků, klubů a akce víkendovek mohou probíhat venku, v maximálním počtu 20 osob při dodržení všech hygienických opatření. Konkrétní informace k jednotlivým kroužkům a akcím se účastníci dozví e-mailem.


Semináře pro učitele a vzdělávací akce pro veřejnost řešíme individuálně – mohou probíhat venku (tam, kde je to při dodržení pravidel možné), on-line, může dojít ke zrušení nebo posunu termínu. Aktuální informace o jednotlivých akcích dostanou účastníci e-mailem. Akce pro veřejnost (ty bez přihlašování) sledujte na našich webových stránkách.


Jednodenní i pobytové výukové programy pro žáky řešíme individuálně se školami, které s námi mají uzavřenou smlouvu.


Vysokoškolská výuka probíhá podle možností distančně.

 

Situaci budeme tady na webu dále aktualizovat podle platných nařízení.

 

Těšíme se na vás!

 

Hana Korvasová

ředitelka Lipky


Rychta hledá posilu pedagogického týmu

Pracoviště Rychta hledá pedagoga/pedagožku do svého týmu.

Hlavní náplní bude příprava a realizace jednodenních i pobytových přírodovědných a environmentálně zaměřených výukových programů. Dále realizace prázdninových a víkendovkých akcí, podíl na přípravě nových programů a pomůcek a zapojení do dalších aktivit pracoviště.

Hledáme přírodovědce, přednostně zoologa, s pedagogickým vzděláním (či ochotou si ho doplnit). Výhodou je i hlubší orientace v environmentální problematice a zkušenost s terarijními chovy.

Nabízíme nástup od září na poloviční úvazek (s možností postupného navýšení). A rozhodně nabízíme pestrou a kreativní práci v jedné z největších organizací zaměřených na environmentální a přírodovědné vzdělávání v ČR, možnost odborného rozvoje, zapojední do dalších aktivit, například do tvorby i realizace mnohých projektů.

Strukturovaný životopis s motivačním dopisem posílejte do 31. května Vlaďce Kolářové.

Soubory ke stažení: PDF
Rychta

Známe vítězný tým

Děkujeme všem pěti týmům za účast v soutěži i v takto náročné formě a době.

 

První místo strhujícím výkonem vybojoval dámský tým z Gymnázia Brno, Vídeňská, druhé místo obsadil tým z Gymnázia a Jazykové školy z Břeclavi, na třetím místě se umístil tým z Gymnázia a základní umělecké školy Šlapanice.

I výkony dalších týmů z GPOA Znojmo a Biskupského gymnázia z Brna zaslouží pochvalu.


Rychta

Připravujeme exkurze pro veřejnost

Máte volný den? Chcete vyrazit ven, do terénu a poznat zajímavá zákoutí Moravského krasu? Přidejte se k nám na našich průzkumných výpravách. Nabízíme naučný program pro dospělé i dobrodružné dny pro rodinky s dětmi.

 

Aktuální plán najdete v příloze. Samozřejmě se může změnit v návaznosti na naše možnosti a vládní opatření.

Soubory ke stažení: PDF
Rychta

Lipová hledá pedagoga do týmu

Do našeho týmu hledáme pedagogického pracovníka/pedagogickou pracovnici. Nabízíme práci na plný úvazek v přátelském a podnětném prostředí.

 

Více informací v letáku níže.

Soubory ke stažení: PDF
Lipová

Den Země

Pro velký zájem veřejnosti zůstává stále připravena zejména pro rodiny s dětmi stezka lesem Hmyz kolem nás v okolí Jezírka. Začátek najdete u zastávky MHD U jezírka. Stezka měří asi 2 km.

Další akce připravované Lipkou ke Dni Země najdete zde.


Jezírko

Samoobslužná hravá stezka pro vás

Zveme na samoobslužnou badatelskou stezku Zlatohlávkova tajemství přírody.

Čeká vás 6 stanovišť s pokusy, hravými úkoly či tvořením. Zjistíte více o fungování přírodních procesů a jejich využívání a ovlivňování člověkem. Po absolvování všech stanovišť získáte instrukce k nalezení truhlice s pokladem.

 

Stezka je přístupná a udržovaná od 22. dubna do 16. května. Je určena rodinám s dětmi mladšího školního věku.

S sebou potřebujete mobilní telefon se čtečkou na QR kódy.

 

Polohu jednotlivých stanovišť najdete na přiložené mapce či na odkazu.

 

Stezka je součástí celolipkových Dnů Země.

Soubory ke stažení: PDFPDFPNGJPG
Rychta

Areál Jezírka pro veřejnost stále uzavřen

Z důvodů vládních epidemiologických opatření je areál Jezírka pro veřejnost stále uzavřen. Na tomto místě vás budeme informovat o změně situace. Pravděpodobně bude možné Jezírko navštívit až v září. Těšíme se už teď.


Jezírko

Rozmarýnek hledá kuchaře/kuchařku

Pro prázdninový provoz hledáme kuchaře/kuchařku se zkušeností s vařením pro dětský kolektiv. Práce v příjemném prostředí a kolektivu na dohodu o provedení práce.

 

Více informací v letáku níže nebo na e-mailu lucie.vladova(at)lipka.cz.

Soubory ke stažení: PDF
Rozmarýnek

INFORMACE K VYHLAŠOVANÝM ŠABLONÁM II

Uvažuje vaše škola o získání finančních prostředků ze Šablon II.?


Využijte tuto možnost také pro financování vašeho vzdělávání na Lipce!

Aktuální nabídku našich DVPP seminářů pro školní rok 2021/22 připravujeme s ohledem na podmínky šablon, zaměřujeme se přitom na vzdělávací oblasti polytechnická výchova a osobnostně sociální a profesní rozvoj. Do kategorie polytechnická výchova spadají letos i naše tradiční konference Konev a Konvička. Pokud uvažujete o účasti, zaplaťte si účastnický poplatek z šablon.

 

Šablony vám umožní výrazný osobnostní růst v oblasti environmentální výchovy!

Šablony vám mohou pokrýt velkou část nákladů tzv. Specializačního studia pro koordinátory EV. Stačí v projektové žádosti navolit co největší počet osmihodinových jednotek v oblasti polytechnická výchova. Podobně můžete díky šablonám financovat i velmi žádané „doškolováky“ – jednorázové vzdělávací akce pro již vystudované koordinátory EV.

 

Šablony nejsou nic obtížného, proto se právě jmenují šablony…

Milena Emmerová, ředitelka malotřídní ZŠ v Boleradicích nám o své zkušenosti s šablonami řekla: „Šablony jsou perfektní příležitostí k osobnímu rozvoji pedagogů. Kromě doporučených aktivit se můžete věnovat i rozvoji v oblastech, které bývají odsunuty na druhou kolej – osobnostní rozvoj, hudební výchova, tvořivé semináře. Každá škola může využít šablony dle vlastních potřeb. Aby došlo ke splnění povinných částí, moc doporučuji předem se na náplni šablon domluvit s kolektivem učitelů.“

 

V případě, že chcete použít šablony na financování našich aktivit a nemáte s nimi zkušenosti, můžete se zeptat naší projektové manažerky Zdeňky Jičínské zdenka.jicinska(at)lipka.cz, 517 385 429, 736 473 849

 

Informace k aktuální výzvě najdete přímo na webu MŠMT: https://opvvv.msmt.cz/vyzva/vyzva-c-02-18-063-sablony-ii-mimo-hlavni-mesto-praha-verze-1.htm


Kamenná

**