Aktuálně

Nabídky Lipky pro školní rok 2021/2022

Co všechno jsme připravili pro děti, žáky i učitele na školní rok 2021/2022?

 

Aktuální nabídky jednodenních výukových programů, školních výletů a exkurzí na školní rok 2021/2022 ke stažení:

Jednodenní výukové programy a školní výlety pro MŠ a 1. stupeň ZŠ

Jednodenní výukové programy a školní výlety pro 2. stupeň ZŠ a SŠ

Jednodenní výukové programy pro žáky ZŠ se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP)

 

Objednávání jednodenních výukových programů na školní rok 2021/2022 bude zahájeno:

  • pro MŠ a pro žáky se SVP 30. srpna 2021 (v 8 hodin),
  • pro ZŠ a SŠ 31. srpna 2021 (v 8 hodin).

 

Pobytové výukové programy / školy v přírodě nabízí tradičně pracoviště Rozmarýnekpracoviště Jezírkopracoviště Rychta.

Objednávat je můžete průběžně.

 

Aktuální nabídku vzdělávání pro pedagogy (DVPP) naleznete v kalendáři akcí nebo se podívejte na souhrnnou nabídku akcí na školní rok 2021/2022 (ve formě brožury ke stažení).

 

Přehled o aktuálních nabídkách a novinky z Lipky shrnuje krátce elektronický průvodce. Jako plakát doputuje v nejbližších dnech do všech škol a školek v Jihomoravském kraji, tady na webu si ho můžete prolistovat elektronicky:

 

 

Těšíme se na vás i vaše žáky!


Přihlašování do kroužků

Už od 1. června můžete hlásit děti do kroužků na školní rok 2021/2022!

 

Vybírejte z široké nabídky kroužků přírodovědných, chovatelských, tvořivých i podnikavých. Letos také přinášíme několik novinek:

 

Tvořivé ještěrky letos najdete pod názvem TVOŘIVÁ DÍLNA a díky projektu Implementace KAP II JMK jsou úplně zdarma. Stejně tak nic nezaplatíte ani za kroužek KOUMÁCI, kde se děti zapojí do celoroční pátrací hry.

 

Všechny šikovné ENVIMAMKY zveme do stejnojmenného klubu. Čeká nás obohacující setkávání maminek, kterým záleží na zdraví a rovnováze v přírodě i v životě. Sdílení vlastních know-how a šetrné tvoření zpestří děti všude kolem nás.


Lipka slaví 30 let!

 

Lipka slaví 30 let! Je to neskutečné, ale v roce 1991 se poprvé otevřely brány Domu ekologické výchovy na Lipové. To vše díky Haně Korvasové a Aleši Máchalovi, kteří za Lipkou stáli a stojí dodnes. Za 30 let se jim z malého snu povedlo vybudovat největší organizaci zaměřenou na environmentální vzdělávání na Moravě s pěti pracovišti a osmdesátkou zaměstnanců.
A my budeme moc rádi, když to oslavíte s námi – jak jinak než šetrně k přírodě. K výročí jsme si pro vás připravili 30 nápadů – 30 inspirací pro lepší budoucnost. Čekají vás tipy na tvoření z přírodních materiálů, sázení stromů, nové publikace, rady pro zahradu i výlety do přírody. Inspirace odkrýváme od 18. září na webu www.lipka.cz/30-let-lipky!

Výměnný blešák - SWAP

Poprvé na Lipové pořádáme výměnný blešák - SWAP. Přijďte si ulovit pár kousků oblečení a knížek a naopak přineste oblečení, které už nenosíte a knížky, které potěší zase někoho jiného. Akce proběhne v pátek 1.10. od 15–18 hodin. Těšíme se na Vás.


Lipová

Exkurze do přírodní zahrady Jezírka

Po předchozí domluvě na tel. č. 545 228 567 nebo na adrese jezirko(at)lipka.cz vás provedeme přírodní zahradou Jezírka, poskytneme odborný výklad o celkovém pojetí zahrady i jednotlivých prvcích. Cena exkurze 50 Kč/os/hod, minimálně však 500 Kč.


Jezírko

Hledáme externisty

Pracoviště Rozmarýnek hledá lektory výukových programů a vedoucí kroužků – přidejte se k nám!

 

Více najdete v informačním letáku.

 

Kontaktní osoba:

Lucie Vladová, E: lucie.vladova(at)lipka.cz, T: 602 694 494


Rozmarýnek

Vyrazte s námi do terénu

Máte volný den? Chcete vyrazit ven, do terénu a poznat zajímavá zákoutí Moravského krasu? Přidejte se k nám na našich průzkumných výpravách. Nabízíme naučný program pro dospělé i dobrodružné dny pro rodinky s dětmi.

 

Podrobnosti najdete v kalendáři akcí.

Soubory ke stažení: PDF
Rychta

Podzimní prázdniny na Lipové

Pro děti od 7 do 11 let nabízíme program na podzimní prázdniny - středa 27. 10. a pátek 29. 10. Je možné účastnit se pouze vybraných dnů. Během každého dne se děti dozví zajímavosti z přírody a světa kolem nás, vyrobí si užitečnou věc, zahrají si hry a budou trávit čas v kolektivu. Každý den bude něčím zvláštní, stačí si vybrat! Přihlášky najdete pod heslem Volný čas - tábory.


Lipová

INFORMACE K VYHLAŠOVANÝM ŠABLONÁM II

Uvažuje vaše škola o získání finančních prostředků ze Šablon II.?


Využijte tuto možnost také pro financování vašeho vzdělávání na Lipce!

Aktuální nabídku našich DVPP seminářů pro školní rok 2021/22 připravujeme s ohledem na podmínky šablon, zaměřujeme se přitom na vzdělávací oblasti polytechnická výchova a osobnostně sociální a profesní rozvoj. Do kategorie polytechnická výchova spadají letos i naše tradiční konference Konev a Konvička. Pokud uvažujete o účasti, zaplaťte si účastnický poplatek z šablon.

 

Šablony vám umožní výrazný osobnostní růst v oblasti environmentální výchovy!

Šablony vám mohou pokrýt velkou část nákladů tzv. Specializačního studia pro koordinátory EV. Stačí v projektové žádosti navolit co největší počet osmihodinových jednotek v oblasti polytechnická výchova. Podobně můžete díky šablonám financovat i velmi žádané „doškolováky“ – jednorázové vzdělávací akce pro již vystudované koordinátory EV.

 

Šablony nejsou nic obtížného, proto se právě jmenují šablony…

Milena Emmerová, ředitelka malotřídní ZŠ v Boleradicích nám o své zkušenosti s šablonami řekla: „Šablony jsou perfektní příležitostí k osobnímu rozvoji pedagogů. Kromě doporučených aktivit se můžete věnovat i rozvoji v oblastech, které bývají odsunuty na druhou kolej – osobnostní rozvoj, hudební výchova, tvořivé semináře. Každá škola může využít šablony dle vlastních potřeb. Aby došlo ke splnění povinných částí, moc doporučuji předem se na náplni šablon domluvit s kolektivem učitelů.“

 

V případě, že chcete použít šablony na financování našich aktivit a nemáte s nimi zkušenosti, můžete se zeptat naší projektové manažerky Zdeňky Jičínské zdenka.jicinska(at)lipka.cz, 517 385 429, 736 473 849

 

Informace k aktuální výzvě najdete přímo na webu MŠMT: https://opvvv.msmt.cz/vyzva/vyzva-c-02-18-063-sablony-ii-mimo-hlavni-mesto-praha-verze-1.htm


Kamenná

**