Aktuálně

Oslavte s Lipkou Den Země

Těšit se můžete na:

... a spoustu zajímavostí ze světa hmyzu, který nám často zůstává skrty pod stébly trávy.

Více informací najdete na: www.lipka.cz/denzeme a na našem Facebooku.


Činnost Lipky aktuálně

Reagujeme na vládní nařízení, činnost Lipky je proto omezena. V jakém režimu fungujeme? Čtěte dále.

 

Schůzky našich kroužků, klubů a akce víkendovek neprobíhají. Dětem se snažíme nabízet alternativní individuální program (tipy na tvoření, vycházky apod.).


Semináře pro učitele a vzdělávací akce pro veřejnost řešíme individuálně – mohou probíhat on-line, může dojít ke zrušení nebo posunu termínu. Aktuální informace o jednotlivých akcích dostanou účastníci e-mailem. Akce pro veřejnost (ty bez přihlašování) sledujte na našich webových stránkách.


Jednodenní i pobytové výukové programy pro žáky řešíme individuálně se školami, které s námi mají uzavřenou smlouvu.


Vysokoškolská výuka probíhá podle možností distančně.

 

Situaci budeme tady na webu dále aktualizovat podle platných nařízení.

 

Doufáme, že se vše bude dobře vyvíjet.

 

Hana Korvasová

ředitelka Lipky


Lipová hledá pedagoga do týmu

Do našeho týmu hledáme pedagogického pracovníka/pedagogickou pracovnici. Nabízíme práci na plný úvazek v přátelském a podnětném prostředí.

 

Více informací v letáku níže.

Soubory ke stažení: PDF
Lipová

Den Země

V okolí Jezírka připravujeme zejména pro rodiny s dětmi stezku lesem Hmyz kolem nás. Začátek najdete u zastávky MHD U jezírka. Stezka měří asi 2 km. Bude možné si ji projít kdykoliv v době od 24. dubna do 2. května.

Další akce připravované Lipkou ke Dni Země najdete zde.


Jezírko

Samoobslužná hravá stezka pro vás

Zveme na samoobslužnou badatelskou stezku Zlatohlávkova tajemství přírody.

Čeká vás 6 stanovišť s pokusy, hravými úkoly či tvořením. Zjistíte více o fungování přírodních procesů a jejich využívání a ovlivňování člověkem. Po absolvování všech stanovišť získáte instrukce k nalezení truhlice s pokladem.

 

Stezka je přístupná a udržovaná od 22. dubna do 16. května. Je určena rodinám s dětmi mladšího školního věku.

S sebou potřebujete mobilní telefon se čtečkou na QR kódy.

 

Polohu jednotlivých stanovišť najdete na přiložené mapce či na odkazu.

 

Stezka je součástí celolipkových Dnů Země.

Soubory ke stažení: PDFPDFPNGJPG
Rychta

Areál Jezírka pro veřejnost stále uzavřen

Z důvodů vládních epidemiologických opatření je areál Jezírka pro veřejnost stále uzavřen. Na tomto místě vás budeme informovat o změně situace. Pravděpodobně bude možné Jezírko navštívit až v září. Těšíme se už teď.


Jezírko

Rozmarýnek hledá kuchaře/kuchařku

Pro prázdninový provoz hledáme kuchaře/kuchařku se zkušeností s vařením pro dětský kolektiv. Práce v příjemném prostředí a kolektivu na pracovní smlouvu nebo dohodu o provedení práce.

 

Více informací v letáku níže nebo na e-mailu lucie.vladova(at)lipka.cz.

Soubory ke stažení: PDFPDF
Rozmarýnek

Videosoutěž pro malé průzkumníky

Vyrobte sebe sama v hmyzí velikosti, vezměte mobil a natočte se sebou video objeveného netradičního pohledu či tajemného koutu přírody kolem sebe.

 

Co je třeba? Vyrobit sebe sama (použít můžete cokoli – od přírodních materiálů, až po stavebnici či jiné hračky), vyrazit ven a natočit s vyrobeným panáčkem či panenkou krátké video, kterým nám ukážete objevená zajímavá zákoutí ve vašem okolí či netradiční pohledy.

 

Kam s natočeným videem? Pošlete na rychta.krasensko(at)gmail.com, uveďte své jméno a věk, maximální délka videa je 30 s.

 

Potřebujete inspiraci na vyrobení svého figuranta či figurantky? Náměty najdete v příloze či mezi větvánky. Ale fantazii se opravdu meze nekladou.

 

Soutěž je určena dětem a náctiletým. Videa oceníme hodnotnými badatelskými odměnami.

Zaslaná videa ohodnotí odborná porota. Zasláním videí také souhlasíte s jejich zveřejněním na facebookovém profilu pracoviště Rychta (pokud se zveřejněním nesouhlasíte, tuto skutečnost uveďte v mailu při zasílání).

 

Soutěž je součástí celolipkových Dnů Země.

Soubory ke stažení: PDFJPGPDF
Rychta

Zveme na oběd z Rychty

Každý týden v úterý a ve čtvrtek nabízíme porci poctivé domácí kuchyně od usměvavých kuchařek z Rychty.

 

Jídlo objednávejte vždy do pondělí 12 h u Jitky Vágnerové (tel. 517 385 429, 608 514 022).

Cena oběda 105 Kč (jídlo vydáváme do vašich vlastních nádob, příplatek za menu box je 10 Kč).

 

Aktuální nabídku najdete na našem facebookovém profilu.


Rychta

INFORMACE K VYHLAŠOVANÝM ŠABLONÁM II

Uvažuje vaše škola o získání finančních prostředků ze Šablon II.?


Využijte tuto možnost také pro financování vašeho vzdělávání na Lipce!

Aktuální nabídku našich DVPP seminářů pro školní rok 2021/22 připravujeme s ohledem na podmínky šablon, zaměřujeme se přitom na vzdělávací oblasti polytechnická výchova a osobnostně sociální a profesní rozvoj. Do kategorie polytechnická výchova spadají letos i naše tradiční konference Konev a Konvička. Pokud uvažujete o účasti, zaplaťte si účastnický poplatek z šablon.

 

Šablony vám umožní výrazný osobnostní růst v oblasti environmentální výchovy!

Šablony vám mohou pokrýt velkou část nákladů tzv. Specializačního studia pro koordinátory EV. Stačí v projektové žádosti navolit co největší počet osmihodinových jednotek v oblasti polytechnická výchova. Podobně můžete díky šablonám financovat i velmi žádané „doškolováky“ – jednorázové vzdělávací akce pro již vystudované koordinátory EV.

 

Šablony nejsou nic obtížného, proto se právě jmenují šablony…

Milena Emmerová, ředitelka malotřídní ZŠ v Boleradicích nám o své zkušenosti s šablonami řekla: „Šablony jsou perfektní příležitostí k osobnímu rozvoji pedagogů. Kromě doporučených aktivit se můžete věnovat i rozvoji v oblastech, které bývají odsunuty na druhou kolej – osobnostní rozvoj, hudební výchova, tvořivé semináře. Každá škola může využít šablony dle vlastních potřeb. Aby došlo ke splnění povinných částí, moc doporučuji předem se na náplni šablon domluvit s kolektivem učitelů.“

 

V případě, že chcete použít šablony na financování našich aktivit a nemáte s nimi zkušenosti, můžete se zeptat naší projektové manažerky Zdeňky Jičínské zdenka.jicinska(at)lipka.cz, 517 385 429, 736 473 849

 

Informace k aktuální výzvě najdete přímo na webu MŠMT: https://opvvv.msmt.cz/vyzva/vyzva-c-02-18-063-sablony-ii-mimo-hlavni-mesto-praha-verze-1.htm


Kamenná

**