Aktuálně

Přihlašování do kroužků

Už od 1. června můžete hlásit děti do kroužků na školní rok 2021/2022!

 

Vybírejte z široké nabídky kroužků přírodovědných, chovatelských, tvořivých i podnikavých. Letos také přinášíme několik novinek:

 

ARCHEOBADATELÉ pod vedením zapálené studentky archeologie Báry budou tvořit, vařit i vyrábět podle starých osvědčených receptů pravěku. HLINĚNÝ ATELIÉR ocení milovníci keramiky. Objevíme, jak si s hlínou hrát, malovat, modelovat a hledat její různé tváře v doprovodu dalších přírodnin. Inspiraci a materiál najdeme v zahradě.

 

Tvořivé ještěrky letos najdete pod názvem TVOŘIVÁ DÍLNA a díky projektu IKAP jsou úplně zdarma. Stejně tak nic nezaplatíte ani za kroužek KOUMÁCI, kde se děti zapojí do celoroční pátrací hry.

 

Všechny šikovné ENVIMAMKY zveme do stejnojmenného klubu. Čeká nás obohacující setkávání maminek, kterým záleží na zdraví a rovnováze v přírodě i v životě. Sdílení vlastních know-how a šetrné tvoření zpestří děti všude kolem nás.


Činnost Lipky aktuálně

Epidemická situace se zlepšuje a vládní nařízení postupně dovolují obnovovat činnost Lipky. Jak?

 

Schůzky našich kroužků, klubů a akce víkendovek jsou v plném proudu, povinnost testování a používání respirátorů/roušek zůstává jen částečně. Samozřejmostí je dodržení všech hygienických opatření. Konkrétní informace k jednotlivým kroužkům a akcím se účastníci dozví osobně nebo e-mailem.


Semináře pro učitele a vzdělávací akce pro veřejnost řešíme v rámci uvedených pravidel individuálně – mohou probíhat venku i uvnitř (tak, jak je to při dodržení pravidel možné), on-line, může stále dojít ke zrušení nebo posunu termínu. Aktuální informace o jednotlivých akcích dostanou účastníci e-mailem. Akce pro veřejnost (ty bez přihlašování) sledujte na našich webových stránkách.


Jednodenní i pobytové výukové programy běží, podmínky řešíme individuálně se školami, které s námi mají uzavřenou smlouvu.

 

Situaci budeme tady na webu dále aktualizovat podle platných nařízení.

 

Jsme rádi, že se zase vídáme, připravujeme letní tábory a doufáme, že příznivá situace vydrží!

 

Hana Korvasová

ředitelka Lipky


Fantastičtí tvorové hlásí volná místa!

Příměstský tábor Fantastičtí tvorové pátrá po mladých vědcích. Přijímáme děti ve věku 9 až 12 let. Těšíme se na vás od 26.–30. července. Přihlášku naleznete zde.


Lipová

Areál pro veřejnost v červnu otevřen

Areál Jezírka je opět otevřen v červnu pro veřejnost každé pondělí od 13 do 17 hodin k volné prohlídce bez průvodce. Těšíme se na vás.


Jezírko

Rychta hledá posilu pedagogického týmu

Pracoviště Rychta hledá pedagoga/pedagožku do svého týmu.

Hlavní náplní bude příprava a realizace jednodenních i pobytových přírodovědných a environmentálně zaměřených výukových programů. Dále realizace prázdninových a víkendovkých akcí, podíl na přípravě nových programů a pomůcek a zapojení do dalších aktivit pracoviště.

Hledáme přírodovědce, přednostně zoologa, s pedagogickým vzděláním (či ochotou si ho doplnit). Výhodou je i hlubší orientace v environmentální problematice a zkušenost s terarijními chovy.

Nabízíme nástup od září na poloviční úvazek (s možností postupného navýšení). A rozhodně nabízíme pestrou a kreativní práci v jedné z největších organizací zaměřených na environmentální a přírodovědné vzdělávání v ČR, možnost odborného rozvoje, zapojední do dalších aktivit, například do tvorby i realizace mnohých projektů.

Strukturovaný životopis s motivačním dopisem posílejte do 7. června Vlaďce Kolářové.

Soubory ke stažení: PDF
Rychta

Rozmarýnek hledá kuchaře/kuchařku

Pro prázdninový provoz hledáme kuchaře/kuchařku se zkušeností s vařením pro dětský kolektiv. Práce v příjemném prostředí a kolektivu na dohodu o provedení práce.

 

Více informací v letáku níže nebo na e-mailu lucie.vladova(at)lipka.cz.

Soubory ke stažení: PDF
Rozmarýnek

INFORMACE K VYHLAŠOVANÝM ŠABLONÁM II

Uvažuje vaše škola o získání finančních prostředků ze Šablon II.?


Využijte tuto možnost také pro financování vašeho vzdělávání na Lipce!

Aktuální nabídku našich DVPP seminářů pro školní rok 2021/22 připravujeme s ohledem na podmínky šablon, zaměřujeme se přitom na vzdělávací oblasti polytechnická výchova a osobnostně sociální a profesní rozvoj. Do kategorie polytechnická výchova spadají letos i naše tradiční konference Konev a Konvička. Pokud uvažujete o účasti, zaplaťte si účastnický poplatek z šablon.

 

Šablony vám umožní výrazný osobnostní růst v oblasti environmentální výchovy!

Šablony vám mohou pokrýt velkou část nákladů tzv. Specializačního studia pro koordinátory EV. Stačí v projektové žádosti navolit co největší počet osmihodinových jednotek v oblasti polytechnická výchova. Podobně můžete díky šablonám financovat i velmi žádané „doškolováky“ – jednorázové vzdělávací akce pro již vystudované koordinátory EV.

 

Šablony nejsou nic obtížného, proto se právě jmenují šablony…

Milena Emmerová, ředitelka malotřídní ZŠ v Boleradicích nám o své zkušenosti s šablonami řekla: „Šablony jsou perfektní příležitostí k osobnímu rozvoji pedagogů. Kromě doporučených aktivit se můžete věnovat i rozvoji v oblastech, které bývají odsunuty na druhou kolej – osobnostní rozvoj, hudební výchova, tvořivé semináře. Každá škola může využít šablony dle vlastních potřeb. Aby došlo ke splnění povinných částí, moc doporučuji předem se na náplni šablon domluvit s kolektivem učitelů.“

 

V případě, že chcete použít šablony na financování našich aktivit a nemáte s nimi zkušenosti, můžete se zeptat naší projektové manažerky Zdeňky Jičínské zdenka.jicinska(at)lipka.cz, 517 385 429, 736 473 849

 

Informace k aktuální výzvě najdete přímo na webu MŠMT: https://opvvv.msmt.cz/vyzva/vyzva-c-02-18-063-sablony-ii-mimo-hlavni-mesto-praha-verze-1.htm


Kamenná

**