Aktuálně

Přihlašování na letní tábory stále otevřeno!

I když už prázdniny začaly a tábory odstartovaly, rozhodli jsme se ponechat přihlášení na příměstské i pobytové tábory otevřené. 
Podívejte se na přehled táborů a vyberte si ze zbývajících volných míst nebo dokonce z nově přidaných turnusů.

 

Přehled i elektornické přihlášky najdete na  www.lipka.cz/tabory.

 

Přejeme vám pohodové letní prázdniny a těšíme se na setkání v září nejen na kroužcích Lipky!


Lipka členem SKAV

V červnu jsme se připojili ke členské základně SKAV – stálé konference asociací ve vzdělávání. SKAV je pro nás platformou pro smysluplnou diskusi o progresivních změnách ve vzdělávání.

 

Co je SKAV?

Dobrovolné seskupení pedagogických asociací, programů a občanských sdružení usilující o podporu a ochranu progresivních změn ve vzdělávání a o zprostředkování výměny názorů mezi pedagogickými iniciativami, neziskovým sektorem, státní správou, samosprávou a veřejností.

 

Proč jsme se ke SKAV připojili?

SKAV je platforma pro smysluplnou diskusi o progresivních změnách ve vzdělávání, což je v souladu s naší vizí. Chceme společnost, která dokáže vidět svět v souvislostech. A jak naše nosné téma napovídá, vzděláváním a všestrannou osvětou usilujeme o společnost natolik citlivou k přírodě, že v budoucnu nebude potřeba žádných Lipek ani jejich vzdělávacích aktivit.

 

Těšíme se na přínosnou spolupráci!

 


Volné termíny pobytových programů

Poslední volný termín pobytového výukového programu Rozmarýnku na školní rok 2020/2021 je:

12.–16. října 2020 Podmitrov – skupina 60–95 žáků

 

Více informací najdete na stránce https://www.lipka.cz/soubory/rozmarynek_pobyty_2020-21_05_web--f12591.pdf.

Pobyty objednávejte na tel. čísle 602 694 494.

Rozmarýnek

Příměšťáky Rychty za polovic

Díky projektové podpoře, kterou se nám podařilo získat, nabízíme rodičům z území MAS Moravský kras příměstské tábory za poloviční cenu.

 

Podpora je určena rodičům a osobám pečujícím o děti do 15 let, kteří

 • bydlí či pracují na území MAS Moravský kras
 • jsou zaměstnáni (nebo OSVČ)
 • aktivně hledají zaměstnání a jsou zaregistrování na úřadu práce
 • v dohledné době se vrací do zaměstnání po mateřské/rodičovské dovolené

 

Území MAS Moravský kras zahrnuje celkem 59 obcí v Jihomoravském a Olomouckém kraji:

Adamov, Babice nad Svitavou, Bílovice nad svitavou, Blansko, Bořitov, Bousín, Březina, Buková, Bukovina, Bukovinka, Černá Hora, Drahany, Drnovice, Habrůvka, Holštejn, Hostěnice, Jedovnice, Ježkovice, Kanice, Kotvrdovice, Krásensko, Krasová, Křtiny, Kulířov, Lipovec, Lubě, Luleč, Malá lhota, Malé Hradisko, Němčice, Nemojany, Niva, Nové sady, Ochoz u Brna, Olomučany, Olšany, Ostrov u Macochy, Otinoves, Petrovice, Podomí, Protivanov, Račice-Pístovice, Rájec-Jestřebí, Ráječko, Rozstání, Rudice, Ruprechtov, Řícmanice, Senetářov, Sloup, Spešov, Studnice, Šošůvka, Újezd u Černé Hory, Vavřinec, Vilémovice, Vysočany, Žďár, Žernovník

 

Postup získání projektové podpory, tedy snížení ceny:

 • přihlásíte dítě na vybraný tábor
 • zaplatíte plnou cenu
 • dodáte potřebné dokumenty (potvrzení o zaměstnání a další podobné listiny) a sepíšeme spolu smlouvu o projektové podpoře (dokumenty zašleme po přihlášení a ověření, že splňujete podmínky projektové podpory)
 • vrátíme vám polovinu ceny tábora, kterou jste zaplatili

 

Nabídka se týká táborů:

 • Po stopách ztracené kapky ( 13.–17.7.2020)
 • Tajemství pana K. (3.–8. 8. 2020)
 • Trosečníci na Rychtě (24.–28. 8. 2020)

Přehled volných míst a elektronické přihlášky zde.

 

V případě jakýchkoli dotazů a nejasností se obracejte na Zdeňku Jičínskou, tel. 736 473 849.

Soubory ke stažení: PDF
Rychta

Přihlašování na Ekoolympiádu spuštěno

Soutěž je určena tříčlenným týmům středoškoláků. Je zaměřena na široké spektrum teoretických znalostí a především jejich propojení s praktickým životem a životním prostředím kolem nás.

Informace ke krajskému kolu a formulář přihlášky zde.

Podrobné informace o celorepublikové soutěži zaštítěné Českým svazem ochránců přírody najdete zde.


Rychta

INFORMACE K VYHLAŠOVANÝM ŠABLONÁM II

Uvažuje vaše škola o získání finančních prostředků ze Šablon II.?


Využijte tuto možnost také pro financování vašeho vzdělávání na Lipce!

Aktuální nabídku našich DVPP seminářů pro školní rok 2018/19 připravujeme s ohledem na podmínky šablon, zaměřujeme se přitom na vzdělávací oblasti polytechnická výchova a osobnostně sociální a profesní rozvoj. Do kategorie polytechnická výchova spadají letos i naše tradiční konference Konev a Konvička. Pokud uvažujete o účasti, zaplaťte si účastnický poplatek z šablon.

 

Šablony vám umožní výrazný osobnostní růst v oblasti environmentální výchovy!

Šablony vám mohou pokrýt velkou část nákladů tzv. Specializačního studia pro koordinátory EV. Stačí v projektové žádosti navolit co největší počet osmihodinových jednotek v oblasti polytechnická výchova. Podobně můžete díky šablonám financovat i velmi žádané „doškolováky“ – jednorázové vzdělávací akce pro již vystudované koordinátory EV.

 

Šablony nejsou nic obtížného, proto se právě jmenují šablony…

Milena Emmerová, ředitelka malotřídní ZŠ v Boleradicích nám o své zkušenosti s šablonami řekla: „Šablony jsou perfektní příležitostí k osobnímu rozvoji pedagogů. Kromě doporučených aktivit se můžete věnovat i rozvoji v oblastech, které bývají odsunuty na druhou kolej – osobnostní rozvoj, hudební výchova, tvořivé semináře. Každá škola může využít šablony dle vlastních potřeb. Aby došlo ke splnění povinných částí, moc doporučuji předem se na náplni šablon domluvit s kolektivem učitelů.“

 

V případě, že chcete použít šablony na financování našich aktivit a nemáte s nimi zkušenosti, můžete se zeptat naší projektové manažerky Jany Dvořáčkové: jana.dvorackova(at)lipka.cz.

 

Informace k aktuální výzvě najdete přímo na webu MŠMT: https://opvvv.msmt.cz/vyzva/vyzva-c-02-18-063-sablony-ii-mimo-hlavni-mesto-praha-verze-1.htm


Kamenná

© LIPKA 2020