JEZÍRKO

kroužky


Pracoviště Lipky Jezírko se nachází v malebném prostředí lesů poblíž brněnských Soběšic. Těžištěm činnosti Jezírka jsou jednodenní a pobytové ekologické výukové programy pro školy převážně z Jihomoravského kraje. Velká část výuky probíhá přímo v lese v okolí pracoviště, a umožňuje tak názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k lesu prostřednictvím aktivit zaměřených na smyslové vnímání přírody. Pracoviště je vybaveno speciálními výukovými a herními prvky, děti zde mohou prolézat šestnáctimetrovou chodbou mraveniště nebo strávit čas v nočním lese.

 

V odpoledních hodinách Jezírko slouží také k setkávání dětí v zájmových kroužcích. Kroužky jsou zaměřeny především na přírodovědu, sport a práci s přírodními materiály. V době prázdnin Jezírko nabízí množství příměstských i pobytových táborů. Rodiny s dětmi navštěvují Jezírko při rozmanitých akcích pro veřejnost, jako jsou například Otvírání studánek nebo Od Martina do Tří Králů.

 

V areálu Jezírka si návštěvníci mohou prohlédnout zahradní prvky. Areál je otevřen od dubna do října (kromě července a srpna) každé pondělí od 13 do 17 hodin. V okolí Jezírka si malí i velcí návštěvníci mohou projít Lesní naučnou stezku a na vlastní kůži si ověřit a vyzkoušet některé přírodní jevy a zákonitosti.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD ZAHRADY

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Areál pro veřejnost otevřen od 1.9. do 31.10.

Areál Jezírka pro veřejnost otevřen každé pondělí od 13 do 17 hodin.

více informací

Jezírko

Exkurze do přírodní zahrady Jezírka

Chcete si prohlédnout přírodní zahradu Jezírka a poslechnout si odborný výklad? Volejte na tel. č. 545 228 567 nebo pište na jezirko(at)lipka.cz.

více informací

Jezírko

Hledáme nové vedoucí našich kroužků

Hledáme vedoucí kroužků na Jezírku pro děti od 5 do 13 let. Kroužky jsou zaměřeny na poznávání přírody, hry a pohyb, ale i na tvoření z přírodních materiálů.

více informací

Jezírko

Prožijte Brněnské dny pro zdraví

Zahradní inspirace, koloběžkování, orientační závod… Lipka se účastní Brněnských dnů pro zdraví. Prožijte je spolu s ní! Vstup na všechny tyto akce je zdarma.

více informací

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
25.9.2020 Zahradní inspirace. Akce pro seniory.
10.10.2020 Lipka pro Zemi: Hmyz v naší přírodě
26.10.2020 Badatelství
13.11.2020 Náš les
28.11.2020 Od Martina do Tří králů

© LIPKA 2020