O LIPCE

LIPKA NABÍZÍ SVÉ SLUŽBY LIDEM, KTEŘÍ SE ZAJÍMAJÍ O ŠETRNĚJŠÍ A ODPOVĚDNĚJŠÍ PŘÍSTUP K PŘÍRODĚ A ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ DOMA I VE SVĚTĚ.
Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.
Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Činnost Lipky aktuálně, péče o děti

Reagujeme na vládní opatření. Činnost Lipky od 27. 12. nadále omezují vládní nařízení. Znovu poskytujeme péči o děti vybraných profesí.

více informací
Přihlaste se na letní tábor!

Tábory pořádané Lipkou jsou plné tvoření a dobrodružství, v přírodě a na čerstvém vzduchu. Přihlaste se! Pokud se tábor nebude moci uskutečnit, vrátíme vám peníze.

více informací
Darujte kurz z Lipky

Sháníte pro své blízké opravdu originální dárek? Věnujte jim dárkový poukaz na některou z našich akcí.

více informací

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
**