Zvýšení dostupnosti služeb pro rodiny s dětmi podporou realizace příměstských táborů

Registrační číslo projektu: CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0011802

Realizace projektu: 1. 1. 2020 31. 12. 2022

Realizátor projektu: Lipka školské zařízení pro environmentální vzdělávání Brno, příspěvková organizace

 

Cíl projektu

Rodiče menších dětí mají v době školních prázdnin komplikovanou situaci. Rozsah jejich dovolené je nedostatečný na pokrytí celých prázdnin a prarodiče jsou často ještě v produktivním věku a pracují. Proto mnozí rodiče volí pro své děti program v podobě příměstských táborů. Pro mnohé rodiny jde však o finančně nákladnou záležitost.

Realizací projektu zvýšíme dostupnost příměstských táborů výrazným snížením jejich ceny. Pomůžeme tak rodičům z území MAS Moravský kras zabezpečit kvalitní program pro jejich děti.

Konkrétně v rámci projektu realizujeme 9 příměstských táborů v době letních prázdnin a 3 příměstské tábory v době podzimních prázdnin.

 

Území MAS Moravský kras zahrnuje celkem 59 obcí v Jihomoravském a Olomouckém kraji:

Adamov, Babice nad Svitavou, Bílovice nad svitavou, Blansko, Bořitov, Bousín, Březina, Buková, Bukovina, Bukovinka, Černá Hora, Drahany, Drnovice, Habrůvka, Holštejn, Hostěnice, Jedovnice, Ježkovice, Kanice, Kotvrdovice, Krásensko, Krasová, Křtiny, Kulířov, Lipovec, Lubě, Luleč, Malá lhota, Malé Hradisko, Němčice, Nemojany, Niva, Nové sady, Ochoz u Brna, Olomučany, Olšany, Ostrov u Macochy, Otinoves, Petrovice, Podomí, Protivanov, Račice-Pístovice, Rájec-Jestřebí, Ráječko, Rozstání, Rudice, Ruprechtov, Řícmanice, Senetářov, Sloup, Spešov, Studnice, Šošůvka, Újezd u Černé Hory, Vavřinec, Vilémovice, Vysočany, Žďár, Žernovník

 

Postup získání projektové podpory, tedy snížení ceny příměstkého tábora:

  • přihlášení dítěte na vybraný tábor či tábory
  • zaplacení plné ceny tábora
  • dodání potvrzení o zaměstnání a sepsání vzájemné smlouvy o zapojení do projektu
  • vratka stanovené části ceny tábora zapojeným rodičům

 

Manažerka projektu: Zdeňka Jičínská, tel. 736 473 849.

 

Projekt Zvýšení dostupnosti služeb pro rodiny s dětmi podporou realizace příměstských táborů je spolufinancován Evropskou unií.


 


Soubory ke stažení:
informace  (pdf, 618 kB), 18.08.2020, 15:40


**