Sponzorství a adopce zvířat

Máte rádi zvířátka na Rozmarýnku? Rádi byste podpořili jejich chov? Staňte se jejich sponzorem nebo adoptivním rodičem!

 

 

Rozdíl mezi adopcí a sponzorstvím

Sponzorství i adopce probíhají formou dobrovolného sponzorského daru. Každé zvíře chované v našem zookoutku je oceněno finanční částkou, která je u jednotlivých druhů odlišná a je odvozená od ročních nákladů na krmivo, materiál ošetření (do ceny není zahrnuta péče o zvířata).

 

  • Sponzor

Sponzorem se může stát každý, kdo zaplatí částku minimálně 100 Kč na kterékoli zvíře. Po dobu jednoho roku pak bude mít jako drobné poděkování cedulku se svým jménem u chovného zařízení (terária, výběhu) sponzorovaného zvířete a obdrží děkovný diplom.

 

  • Adoptivní rodič

Pokud se chcete stát adoptivním rodičem, je nutné zaplatit roční příspěvek, který je uveden v tabulce níže. V tomto případě získáte kromě cedulky, děkovného diplomu a i placku s obrázkem adoptovaného zvířete a bude pozván na setkání sponzorů a přátel našich zvířat (jednou ročně).

 

K adopci vás zvou také děti z ornitologického kroužku Puštíci:

 

 

Další videa dětí z chovatelských kroužků najdete na YouTube kanálu Lipky nebo na našem Facebooku.

 

Pravidla

Doba trvání adopce i sponzorství je 12 měsíců od data přijetí platby.

Dar je daňově odečitatelnou položkou a na přání vám rádi vystavíme potvrzení pro finanční úřad.

Cedulka se jménem u zvířete je v maximální délce 35 znaků (včetně mezer). Cedulky se aktualizují kvartálně (jméno tedy bude uvedeno nejpozději do třech měsíců od data přijetí platby). Na cedulky není možné umístit text ve formě internetové adresy.

V průběhu roku může teoreticky dojít z chovatelských či provozních důvodů ke krátkodobému či trvalému umístění zvířete mimo expozici či k celkovému ukončení jeho chovu. V případě ukončení chovu či trvalého přesunu daného zvířete do zázemí bude adoptivní rodič či sponzor na tuto skutečnost upozorněn prostřednictvím kontaktního e-mailu či adresy, a současně mu bude nabídnuta změna adoptovaného či sponzorovaného zvířete.

 

Přihlášení k adopci

Pokud máte zájem o sponzorství nebo adopci nebo jen chcete více informací, napište nám na e-mail rozmarynek(at)lipka.cz nebo se za námi zastavte přímo na Rozmarýnku.

 

Ceny ročních příspěvků

 

Agama vousatá

1000 Kč

Gekončík africký

1200 Kč

Chameleon jemenský

1500 Kč

Indický běžec

600 Kč

Korálovka sedlatá

900 Kč

Králík

600 Kč

Bičovec

300 Kč

Mnohonožka

300 Kč

Morče

500 Kč

Rak pruhovaný

200 Kč

Rosnice siná

800 Kč

Strašilka

100 Kč

Slepička

700 Kč

Zlatohlávek konžský

100 Kč

Želva čtyřprstá

800 Kč

Žebrovník waltlův

800 Kč

© LIPKA 2020