O LIPCE

kroužky

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Přihlašování na letní tábory stále otevřeno!

I když už prázdniny začaly, rozhodli jsme se ponechat přihlášení na příměstské i pobytové tábory otevřené. Podívejte se na přehled táborů a vyberte si ze zbývajících volných míst.

více informací
Příměšťáky Rychty za polovic

Bydlíte či pracujete na území MAS Moravský kras? Pak můžete mít naše příměšťáky pro své děti za poloviční cenu. V dnešní ekonomicky náročné době vítaná nabídka.

více informací

Rychta

Lipka členem SKAV

V červnu jsme se připojili ke členské základně SKAV – stálé konference asociací ve vzdělávání. SKAV je pro nás platformou pro smysluplnou diskusi o progresivních změnách ve vzdělávání, těšíme se na spolupráci.

více informací

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
4.8.2020-7.8.2020 Košíkářské léto
13.8.2020 Vertiko
15.8.2020 Obři z jiného světa
3.9.2020 Kroužkování
15.9.2020 Červený kopec a zahrada U Řeky – exkurze
15.10.2020 Ekovýchova pro pětihory (4. Národní konference environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty a environmentálního poradenství)

© LIPKA 2020