HLEDÁ SE BOMBUS:

VENKOVNÍ ONLINE HRA pro žáky 5.–8. ročníků ZŠ

Čmelák (latinsky bombus) zmizel. Ztratil se a nikdo netuší kam a proč. Z louky za vesnicí od minulého roku náhle zmizeli čmeláci. Přitom jich tu vždycky bývalo spousta. Co to způsobilo? Výpovědi svědků se rozcházejí. Jak se dopátrat pravdy? Místní starosta povolal na pomoc detektivy. Je potřeba vydat se do vsi, obejít tamní usedlíky, sesbírat informace a důkazy, vypátrat podezřelé a určit viníky. Podaří se vám to?

 

Hledá se bombus je originální detektivní dobrodružství pro zhruba 2–5členné týmy hráčů ve věku od 11 let. Pro žáky 5.–8. ročníků může být vhodnou alternativou k výukovému programu či námětem na školní výlet.

 

Čeká vás přibližně 3hodinové dobrodružství v Brně na Kraví hoře. Vzhledem ke zvolené lokalitě je bezpečné nechat pracovat i týmy žáků samostatně (budou se pohybovat pouze na území parku). Úkolem detektivního týmu bude navštívit co nejvíce z 9 stanovišť, vyřešit logické úkoly, které jsou na nich umístěné, a získat odpověď na zásadní otázku Proč se ztratil bombus? Týmy získávají za řešení úkolů body. Na konci hry si budou moci srovnat své výsledky nejen s ostatními kamarády či spolužáky z dalších týmů, kteří hráli společně s nimi, ale i se všemi týmy, které hru již odehrály. Hra tak atraktivní a hravou formou seznamuje žáky se zajímavostmi z říše hmyzu a důvody ohrožení hmyzu.

 

» ROZŠÍŘENÁ ANOTACE

» JAK SE NA HRU SE TŘÍDOU PŘIPRAVIT?

» PRAVIDLA A PRŮBĚH HRY

 

» ANOTACE PRO ŠKOLY KE STAŽENÍ (pdf)

 

 


Fotogalerie:


**