Aktuálně

Den Země - Fandíme fauně!

Oblíbená akce začne v parku na Kraví hoře v 10 hodin dopoledne a během celého dne nabídne dětským i dospělým návštěvníkům pestrý program. Pro děti připravíme přes 20 stanovišť, na kterých se dozví spoustu zajímavostí o zvířatech i o našem soužití s nimi. S některými zvířaty se setkají naživo, některá uslyší a zkusí rozeznat jejich řeč, dozví se třeba, s čím si hrají delfíni v moři, proč mají motýli lesklá křídla nebo že mravenci patří mezi nejsilnější živočichy na světě.

Lipka myslí s programem i na dospělé návštěvníky. Pro ty je naplánována řada přednášek, které proběhnou v sálu hvězdárny na Kraví hoře, i několik venkovních workshopů, například ukázka výcviku vodicích psů.

Součástí akce bude i EKOtrh, který tradičně nabídne ekologické a lokální výrobky, stejně jako stánky s nejrůznějším občerstvením. Na podiu, které bude součástí areálu, poběží po celý den doprovodný program. Těšit se můžete na koncert brněnské tramp-folkové kapely Přístav, na tradiční rytmy a melodie západní Afriky v podání dívčí kapely Spálený sušenky, a také na dvě dětská představení Divadla Koráb.

Bližší informace o chystaných oslavách najdete ZDE.

Prožijte největší svátek Země spolu s námi!


Den Země na Rychtě

Lipka připravuje oslavy Dne Země nejen v Brně, ale také v Krásensku.

Již nyní se můžete přihlašovat na víkendovku nejen pro středoškoláky, či pracovat na vašich výtvarných dílech a zapojit se tak do výtvarné soutěže.

Podrobnosti o samotném Dni Země v Krásensku zveřejníme již brzy.

Soubory ke stažení: JPGJPG
Rychta

Zelený čtvrtek

Co s prázdninovým čtvrtkem? Můžete ho s dětmi školními i předškolními trávit na Lipové mezi 9 a 13.30 hodinou tvořením a přípravou na Velikonoce. Těšit se můžete na pletení pomlázky, zdobení kraslic, pečení pučálky na ohni a vyrábění jarních dekorací.

Soubory ke stažení: PDF
Lipová

Letní škola pro učitele

Nejen pedagogům nabízíme letní školu Repetitorium terénní přírodovědy, které proběhne od 9. do 13. července 2018.

V rámci akce si můžete oživit a prohloubit svoje přírodovědné znalosti, vyměnit si zkušenosti s kolegy, získat inspiraci pro terénní výuku, poznat unikátní přírodu Moravského krasu.

Nechte se hýčkat a pečovat o sebe. Užijte si týden, který organizuje někdo jiný, než právě vy (jako to děláte během celého školního roku pro svoje žáky).

Více zde nebo u Zdeňky Jičínské.


Rychta

Adapťák pro vaši třídu

Pro žáky prvního ročníku středních škol máme připravený program Kauza Ostrov. Kromě mnoha skupinových aktivit zaměřených na spolupráci a vzájemné poznávání je těžištěm programu simulační hra, ve které se z žáků stávají investigativní žurnalisté společně rozplétající složité machinace s pozemky v CHKO.

 

Skupinám mladších žáků nabízíme Přírodu naostro. Program zaměřený na společné bádání a zkoumání přírody v našem okolí. Žáci kromě rozvoje spolupráce ve skupinách a v celém kolektivu třídy získají i mnohé společné zážitky.

 

Informace o pobytových programech pracoviště Rychta zde.


Rychta

© LIPKA 2018