Aktuálně

Jarní tábory

Přemýšlíte, co byste chtěli dělat o jarních prázdninách? Připravujeme tradičně příměstský tábor a nově i POBYTOVÝ. Více informací podá hlavní vedoucí Jaroslav Slepička, jaroslav.slepicka(at)lipka.cz.


Jezírko

Vánoční Lipka

Vánoční Lipka bude letos netradičně již před adventem, a tedy s adventní tematikou. Připravíte si adventní kalendář bez sladkostí, dekorace na dobu adventu i Vánoc, zahřejete se dětským punčem přímo z ohně a připravíte si dárek i balící papír. Inspirovat se můžete i na další k přírodě šetrnější tipy, jak prožít tuto část roku.


Lipová

Jihomoravský kraj má nadané středoškoláky

ozvěděli jsme se, jak vytvořit projekt pro přírodní zahradu v mateřské škole, které prvky pro malé děti vybrat a jak je vhodně uspořádat, aby zahrada sloužila k hraní, zábavě, ale i pěstování rostlin a byla útočištěm pro zvířata. Podívali jsme se na rostlinnou i zvířecí biodiverzitu v areálu Mokřadu 13 jezer, který leží nedaleko Brna, a diskutovali jsme nad tématem důležitosti mokřadů v současné době. Na závěr jsme objevili, jak lze z poměrně jednoduchých a základních komponentů vyrobit bezlopatkovou odvalovací turbínu, k čemu ji využít v praxi a kde ji nainstalovat. Výsledky naleznete na stránce soutěže.


Kamenná

Hledáme kuchařku

Hledáme kuchařku či kuchaře, který má praxi v oboru, ideálně je vyučený kuchař a zná prostředí školních kuchyní.

Jde o celý úvazek složený z vaření a úklidu budovy.

Více informací je v přiloženém letáku či u Jitky Vágnerové (tel: 517 385 429, e-mail: jitka.vagnerova(at)lipka.cz).

Soubory ke stažení: PDF
Rychta

© LIPKA 2018