Aktuálně

Rozmarýnek hledá paní nebo pána na úklid

Hledáme šikovnou kolegyni/šikovného kolegu na úklid na poloviční úvazek. Vítáme kladný vztah k dětem a zvířatům.

Více informací najdete v přiloženém letáčku.

Soubory ke stažení: PDF
Rozmarýnek

V sobotu 14. října jsme v rámci akce pro veřejnost sázeli stromy a keře do sadu u Jezírka. Starý extenzivní sad patří Školnímu lesnímu podniku Masarykův les křtiny a Lipka – pracoviště Jezírko jej využívá pro vzdělávací aktivity a pečuje o něj. Sad je celoročně přístupný široké veřejnosti a je v něm jedno ze zastavení naší Lesní naučné stezky. V rámci výsadby finančně podpořené Nadací partnerství a Hvězdárnou a planetáriem Brno jsme vysadili 12 nových stromů do mezer po stromech odumřelých a také 50 jedlých keřů do okrajů sadu. V dalších letech si tak budete moci utrhnout a ochutnat plody několika odrůd rakytníku, dřínu, angreštu, rybízu a lísky obecné. Do výsadby se zapojilo několik desítek dospělých a dětí. Všem moc děkujeme za pomoc.


Jezírko

Rozmarýnek přivítal novou dobrovolnici EVS

Koncem září jsme se rozloučili s naším prvním dobrovolníkem v rámci Evropské dobrovolné služby (EVS - European voluntary service) Thibautem François z Francie.

Od října se u nás budete setkávat se sympatickou dobrovolnicí Rachel Hughes z Velké Británie.


Rozmarýnek

Ekopublika zná svoji vítězku

Cenu za nejlepší článek s environmentální tematikou v roce 2016 získala Klára Kubíčková s článkem Uhranutí Šumavou. Už brzy budete moct nominovat články z roku 2017.


Seminář Zahrada pro výuku – změna termínu

Z organizačních důvodů došlo ke změně termínu semináře Zahrada pro výuku. Původně měl být 13. dubna 2017, ale nově proběhne až 11. dubna 2018! Fandíte-li výuce venku a nehodil se vám starý termín, neváhejte se přihlásit. V Kalendáři akcí čekají pozvánka i přihláška tak, jak jste zvyklí.


Kamenná

Podzimní fotosoutěž

Fotosoutěž vyhlašujeme ve třech kategoriích:

A) žáci základních škol

B) žáci středních škol

C) dospělí

Soutěžní fotografie (v dostatečné kvalitě) zasílejte do 22. listopadu na mail.

Uveďte své jméno, kategorii, název fotografie, místo pořízení záběru. Každý soutěžící může přihlásit maximálně 2 fotografie.

V každé kategorii budou během prosince vybrány odbornou porotou i veřejností 3 nejlepší fotografie.

Autoři oceněných fotografií obdrží skromné odměny.

Soubory ke stažení: PDF
Rychta

Známe vítěze Ekologické olympiády

V krajském kole Ekologické olympiády se pro tento rok stal vítězem tým ze Střední zahradnické školy Rajhrad. Na druhém místě se umístili žáci Gymnázia Brno, třída Kapitána Jaroše, třetí příčku ve velmi těsném souboji obsadil tým ze Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec.

Gratulujeme nejen vítězům, ale všem, kteří se odvážili do soutěže přihlásit a zúčastnit se náročného klání.


Rychta

Jablka z ovocnářského družstva Sady Starý Lískovec

Letošní podzim nám naše jabloně na Lipové mnoho jablek nedaly, proto nám je na moštování do kroužků i výukových programů věnuje nedaleké ovocnářské družstvo Sady Starý Lískovec. Jejich jablka jsou vypěstována v rámci projektu Ukázkový ekologický sad. Děkujeme.

 

Víc informací o ovocnářském družstvu a jejich sklizni


Lipová

Podzimní prázdniny na Rychtě

Během jednoho dne z podzimních prázdnin se seznámíme se zvířaty chovanými v našich teráricích, vyzkoušíme si tvoření z přírodních materiálů i hry našich předků, společně vyrazíme do okolí na krátkou podzimní výpravu.

Přidejte se k nám.

Více informací a elektronická přihláška zde.

Soubory ke stažení: PDF
Rychta

© LIPKA 2017