Aktuálně

Jarní příměstský tábor na Jezírku

Zájemci ve věku od 8 do 13 let se již mohou přihlašovat na jarní příměstský tábor na Jezírku. Tentokrát je čeká záchrana jedné říše, do které se prochází starou skříní... a taky plno her, pozorování přírody a tvoření. Přihlášku a podrobnější informace najdete zde.


Jezírko

Rozmarýnek hledá lektory

Soubory ke stažení: PDF
Rozmarýnek

KONKURZ NA PEDAGOGA

Soubory ke stažení: PDF
Rozmarýnek

Známe nejlepší diplomové práce!

Vítězové Soutěže diplomových prací se vztahem k životnímu prostředí a ekologii v Jihomoravském kraji byli vyhlášeni na konferenci 29. listopadu v Brně.

Vítězka Kateřina Baťková vytvořila fantastický manuál na revitalizaci historického průmyslového areálu. Modelově pracuje s bývalým cukrovarem v Břeclavi. Hodnotitelé se shodli: kéž by se vedení měst při revitalizacích inspirovala touto prací!

Mezi bakalářskými pracemi zvítězila Kateřina Kmecovánávrhem ukázkové zahrady pro NP Podyjí, která by prezentovala místní typická přírodní společenstva a návštěvníci by se hravou formou dozvěděli zajímavosti ze života rostlin a ochrany přírody.

 

Kompletní výsledky i sborník anotací všech prací Studenti pro Jihomoravský kraj 2017 najdete na www.lipka.cz/soutez-DP.


Kamenná

Vánoční jedličky

I letos můžete na pracovišti Lipová zakoupit živý vánoční stromeček – jedličku v květináči. Otevřeno máme denně od 8 do 16 hodin, po předchozí domluvě i později. Více informací o jedličkách najdete zde. Doporučujeme si předem zavolat ohledně množství dostupných jedliček, počet stromků je omezený. T: 543 211 264


Lipová

Dárkový certifikát na naše kurzy

Vybrat ten správný dárek, který pak obdarovanému nebude zbytečně ležet ve skříni, je někdy opravdu těžké. Zkuste svým blízkým darovat některý z našich kurzů – nevšední zážitek, při kterém si odpočinou, naučí se něco nového a domů si odnesou vlastoručně vytvořený výrobek.

 

Kurzy vhodné k darování jsou v kalendáři akcí označené hvězdičkou. Budete-li mít o vystavení dárkového certifikátu zájem, ozvěte se kontaktní osobě.


Prodej vánočních jedliček v květináči

V předvánočním čase namísto řezaného stromku prodáváme jedličky v květináči, které pak na jaře společně zasadíme do lesa. Pojďte s námi šířit vůni ekologických Vánoc. Akce je součástí iniciativy na podporu původní české dřeviny – jedle bělokoré.

Bližší info najdete v přiloženém letáčku.

Soubory ke stažení: PDF
Rozmarýnek

Zvířena na Jezírku

Na Jezírku se můžete potkat s novými čtyřnohými obyvatelkami - v kanceláři i na dvorečku pobíhají dvě kočky, v teráriu se zabydlují tři samičky osmáka degu a do 14. prosince se na louce pasou také dvě ovečky zapůjčené z Lamacentra.


Jezírko

Pěstuj, zkoumej, vyprávěj!

Chaloupky, Lipka a spolek Přírodní zahrada společně s rakouským partnerem Natur im Garten v rámci projektu EDUGARD vyhlašují školní soutěž „Pěstuj, zkoumej, vyprávěj!“.

 

Do soutěže se mohou zapojit školy z Jihomoravského kraje, z Kraje Vysočina a z Jihočeského kraje. Soutěžními týmy jsou třídy nebo zájmové skupiny žáků ve věku 6–15 let.

 

Hlavními výhrami jsou jednodenní a pobytové ekologické výukové programy v ČR realizované Chaloupkami, pracoviště Baliny, a Lipkou, pracoviště Kamenná, a v Dolním Rakousku v GARTEN TULLN.

 

Více na www.lipka.cz/edugard-soutez.

 

Uzávěrka přihlášek do soutěže

23. 12. 2017

Uzávěrka odevzdání žákovských projektů

31. 5. 2018

Oznámení výsledků

do 29. 6. 2018

Realizace programů pro oceněné kolektivy

podzim 2018 – jaro 2019

Veřejná prezentace oceněných projektů

Mezinárodní konference k zahradní pedagogice, květen 2019, Česká republika

 

Důležité dokumenty jsou dostupné zde:

Podmínky soutěže

Přihláška do soutěže

Průvodní list k projektu (zasílá se společně s žákovským projektem)

 

Kontaktní osoba pro školy z Jihomoravského kraje:

Lenka Babáčková

tel. 773 991 137

e-mail: edugard.soutez(at)lipka.cz

 


Kamenná

Akce pro pedagogy na Šumpersku

Ve školním roce 2017/2018 nově nabízíme cyklus akcí pro pedagogy na Šumpersku, a to díky Renatě Čechové, která je pro šumperské učitele koordinuje. Nabídka je to opravdu pestrá – najdete tukurzy osobnostního rozvoje, pedagogickou inspiraci i poznávánímístní krajiny.

 

Co bych chtěla nabídnout šumperským pedagogům? Není toho málo – pojďme se naučit uspokojit zvědavostdětí, rozšiřme svůj obzor, podpořme nadšení z nových věcí a objevujme sami sebe.

Renata Čechová, koordinátorka a lektorkakurzů na Šumpersku

 

Kompletní nabídku najdete v letáku.

Podrobnosti, povzánky a přihlášky pak v kalednáři akcí Kamenné.

 

První máme za sebou a na dalších se na vás těšíme!


Kamenná

Rozmarýnek hledá lektory


Rozmarýnek

© LIPKA 2017