Aktuálně

Už jste si vybrali kroužky?

Přihlášování do kroužků na školní rok 2019/2020 je spuštěno. Vyberte si z naší pestré nabídky.

 

Cílem našich kroužků je vzbudit v dětech zdravý vztah k přírodě i ke svému okolí. Děti si vyzkouší práci s přírodními materiály a aktivně stráví čas v přírodě. Některé naše kroužky jsou zaměřené také na cizí jazyky, turistiku nebo péči o zvířata. V kroužcích mají děti možnost získat cenné zážitky a zkušenosti, rozvíjet své schopnosti a navíc se seznámit s novými kamarády.


Zavařená zahrada nezavaří klimatu

I rodinné odpoledne může upozornit na otázku změny klimatu! Vychutnáme si lipkovou zahradu všemi smysly. Místo exotického ovoce si dáme naše místní vitamíny. Čekají na nás tipy na zpracování podzimní úrody, dobroty na ohni, moštování, hry, tvoření s plody, ochutnávky i vychytávky, díky kterým se naučíme snížit svou ekostopu levou zadní. S sebou si vezměte čistou skleničku od výživy.


Lipová

Hledáme posilu na výuku

Pracovní náplň:

realizace terénních výukových programů a vlastivědných exkurzí (Moravský kras a okolí)

podíl na přípravě nových programů a pomůcek

možnost podílet se na realizaci kroužků, prázdninových a víkendových akcí

 

Požadavky:

studium či absolvování biologických, ekologických a příbuzných oborů

pedagogické vzdělání

preference zoologických oborů a orientace v environmentální problematice výhodou

 

Nabízíme:

práci na dohodu o pracovní činnosti, především ve vegetační sezóně od března 2020

podíl na činnosti jedné z největších organizací zaměřených na environmentální a přírodovědné vzdělávání v ČR

možnost účastnit se seminářů a dalších vzdělávacích akcí Lipky

 

Kontaktní osoba: Michael Král


Rychta

Kroužky hlásí volná místa!

Během všeho toho zařizování jste zapomněli přihlásit děti na kroužky? Nevadí. Máme stále pár volných míst. Vybírat (a tiše svým ratolestem závidět) můžete zde.


Lipová

Hledáme lektora/lektorku

HLEDÁME LEKTORA/LEKTORKU POBYTOVÝCH VÝUKOVÝCH PROGRAMŮ

pro realizaci pobytových environmentálních výukových programů pro žáky 1.stupně ZŠ v pětidenních turnusech na základnách mimo Brno a vedení táborů (příměstských i pobytových).

NÁSTUP: říjen 2019

 

Strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem posílejte
na adresu lucie.vladova(at)lipka.cz

Kontaktní osoba: Lucie Vladová, tel. 602 694 494

www.lipka.cz

 

Soubory ke stažení: PDF
Rozmarýnek

Ekoolympiáda se blíží

Ekologická olympiáda je kombinací teoretických znalostí a praktických zkušeností a úkolů z biologie, geografie, ekologie, environmentalistiky a dalších oborů.

Samotná akce je třídenní. Žáci během ní projdou teoretickým testem, poznávačkou přírodnin, odborným terénním blokem či přednáškou a především prakticky zaměřeným úkolem. Jeho splnění budou prezentovat a obhajovat před ostatními týmy a před odbornou komisí.

Nejlepší tým z kraje postupuje do národního kola.

Více podrobností najdete zde nebo zkontaktujte hlavního organizátora Michaela Krále.


Rychta

Hledáme kuchařku/kuchaře

Jezírko hledá kuchařku/kuchaře na poloviční úvazek na přípravu a výdej stravy účastníkům a pobytových výukových programů, na zajištění provozu spojeného se stravováním i na úklid pobytových prostor. Více informací v letáčku nebo na e-mailu ingrid.bouckova(at)lipka.cz nebo pavlina.zilkova(at)lipka.cz.

Soubory ke stažení: PDF
Jezírko

INFORMACE K VYHLAŠOVANÝM ŠABLONÁM II

Uvažuje vaše škola o získání finančních prostředků ze Šablon II.?


Využijte tuto možnost také pro financování vašeho vzdělávání na Lipce!

Aktuální nabídku našich DVPP seminářů pro školní rok 2018/19 připravujeme s ohledem na podmínky šablon, zaměřujeme se přitom na vzdělávací oblasti polytechnická výchova a osobnostně sociální a profesní rozvoj. Do kategorie polytechnická výchova spadají letos i naše tradiční konference Konev a Konvička. Pokud uvažujete o účasti, zaplaťte si účastnický poplatek z šablon.

 

Šablony vám umožní výrazný osobnostní růst v oblasti environmentální výchovy!

Šablony vám mohou pokrýt velkou část nákladů tzv. Specializačního studia pro koordinátory EV. Stačí v projektové žádosti navolit co největší počet osmihodinových jednotek v oblasti polytechnická výchova. Podobně můžete díky šablonám financovat i velmi žádané „doškolováky“ – jednorázové vzdělávací akce pro již vystudované koordinátory EV.

 

Šablony nejsou nic obtížného, proto se právě jmenují šablony…

Milena Emmerová, ředitelka malotřídní ZŠ v Boleradicích nám o své zkušenosti s šablonami řekla: „Šablony jsou perfektní příležitostí k osobnímu rozvoji pedagogů. Kromě doporučených aktivit se můžete věnovat i rozvoji v oblastech, které bývají odsunuty na druhou kolej – osobnostní rozvoj, hudební výchova, tvořivé semináře. Každá škola může využít šablony dle vlastních potřeb. Aby došlo ke splnění povinných částí, moc doporučuji předem se na náplni šablon domluvit s kolektivem učitelů.“

 

V případě, že chcete použít šablony na financování našich aktivit a nemáte s nimi zkušenosti, můžete se zeptat naší projektové manažerky Jany Dvořáčkové: jana.dvorackova(at)lipka.cz.

 

Informace k aktuální výzvě najdete přímo na webu MŠMT: https://opvvv.msmt.cz/vyzva/vyzva-c-02-18-063-sablony-ii-mimo-hlavni-mesto-praha-verze-1.htm


Kamenná

© LIPKA 2019