Aktuálně

Vyhlášení soutěže středoškolských prací

Lipka společně s Jihomoravským krajem vyhlašuje sedmý ročník soutěže středoškolských prací na téma životního prostředí a ekologie se vztahem k území Jihomoravského kraje.


Soutěž je určena žákům všech typů SŠ a gymnázií včetně maturantů, kteří ukončí studium v roce 2019, začínajícím badatelům se zájmem o problematiku životního prostředí a účastníkům soutěže Středoškolské odborné činnosti.

Přihlašování do sedmého ročníku je možno do 30. června 2019 přes přihlašovací formulář.

 

Více informací o souteži, pravidlech a možnostech zapojení naleznete na stránkách.


Kamenná

Hledáme kuchaře/kuchařku

Hledáme kuchaře/kuchařku na období 10.5.2019–10.9.2019 na přípravu celodenní stravy pro školy v přírodě a obědů pro příměstské tábory.

Více informací v letáku níže nebo na e-mailu lucie.vladova(at)lipka.cz.

Soubory ke stažení: PDF
Rozmarýnek

Připravujeme jarní akci nejen pro rodiny

Jaro je tu a na Jezírku jsou přípravy Otvírání studánek v plném proudu! Těšíme se na vás v sobotu 6. dubna na tradiční jarní akci pro veřejnost. Více informací zde.


Jezírko

Vlněné tvoření

Jak hebká je ovčí vlna?
To si vyzkoušíme na posledním pátečním tvoření na Lipové, které nás čeká už TENTO PÁTEK.
Přihlášku najdete na www.lipka.cz/eprihlasky?idc=1621&kod=568.


Lipová

Nová metodika: Venkovní výuka

Vyrazte s žáky ven! Nová metodika vám poslouží při výuce přírodovědy, ale i dalších předmětů. A příroda vám bude tím nejlepším pomocníkem.

 

Být venku a učit venku, k tomu Lipka tíhne od počátku. Desítky let zkušeností teď zúročujeme – vyvíjíme nový metodický přístups názvem Venkovní výuka. Umožňuje učit přírodní vědy přímo v přírodě a skrze přírodu. Příroda tu není kulisa – stává se partnerem učitele, učí spolu s ním. Žáci pozorují a prožívají přírodní prostředí, ve kterém se nacházejí, pak bádají a hledají odpovědi na své otázky. Prostřednictvím osobní zkušenosti objevují souvislosti, odhalují mechanismy vzájemného ovlivňování krajiny a člověka, nacházejí hodnotupřírody. Ke krajině, kterou poznají, získávají hlubší vztah.

 

Více na www.venkovnivyuka.cz.


Kamenná

Výtvarná soutěž pro vás

Prozkoumáme přírodu z různých stran a úhlů. Ponoříme se do zajímavých tajů a kouzel luk, lesů, vod...

Zachyťte pestrost i neodolatelnost světa kolem nás.

Výtvarná soutěž je vyhlášena pro dvě kategorie:

1. kategorie: 1.–5. ročník ZŠ

2. kategorie: 6.–9. ročník ZŠ

 

Svá díla zasílejte do 14. dubna. Více informací v příloze.

Soubory ke stažení: JPG
Rychta

Program Řemeslného léta 2019

Kdo čekal, jaké činnosti nás letos čekají na Řemeslném létu, ten se dočkal. Tkaní, vyřezávání, přešívání, drátování, mozaiku i další techniky můžete vyzkoušet na týdenním akreditovaném prázdninovém kurzu. Více informací i přihlášku najdete v letáku.


Lipová

INFORMACE K VYHLAŠOVANÝM ŠABLONÁM II

Uvažuje vaše škola o získání finančních prostředků ze Šablon II.?


Využijte tuto možnost také pro financování vašeho vzdělávání na Lipce!

Aktuální nabídku našich DVPP seminářů pro školní rok 2018/19 připravujeme s ohledem na podmínky šablon, zaměřujeme se přitom na vzdělávací oblasti polytechnická výchova a osobnostně sociální a profesní rozvoj. Do kategorie polytechnická výchova spadají letos i naše tradiční konference Konev a Konvička. Pokud uvažujete o účasti, zaplaťte si účastnický poplatek z šablon.

 

Šablony vám umožní výrazný osobnostní růst v oblasti environmentální výchovy!

Šablony vám mohou pokrýt velkou část nákladů tzv. Specializačního studia pro koordinátory EV. Stačí v projektové žádosti navolit co největší počet osmihodinových jednotek v oblasti polytechnická výchova. Podobně můžete díky šablonám financovat i velmi žádané „doškolováky“ – jednorázové vzdělávací akce pro již vystudované koordinátory EV.

 

Šablony nejsou nic obtížného, proto se právě jmenují šablony…

Milena Emmerová, ředitelka malotřídní ZŠ v Boleradicích nám o své zkušenosti s šablonami řekla: „Šablony jsou perfektní příležitostí k osobnímu rozvoji pedagogů. Kromě doporučených aktivit se můžete věnovat i rozvoji v oblastech, které bývají odsunuty na druhou kolej – osobnostní rozvoj, hudební výchova, tvořivé semináře. Každá škola může využít šablony dle vlastních potřeb. Aby došlo ke splnění povinných částí, moc doporučuji předem se na náplni šablon domluvit s kolektivem učitelů.“

 

V případě, že chcete použít šablony na financování našich aktivit a nemáte s nimi zkušenosti, můžete se zeptat naší projektové manažerky Jany Dvořáčkové: jana.dvorackova(at)lipka.cz.

 

Informace k aktuální výzvě najdete přímo na webu MŠMT: https://opvvv.msmt.cz/vyzva/vyzva-c-02-18-063-sablony-ii-mimo-hlavni-mesto-praha-verze-1.htm


Kamenná

© LIPKA 2019