Aktuálně

Přihlašování na letní tábory

Spustili jsme přihlašování na letní tábory 2019!

Děti, které chodí na Lipku do kroužku se mohou hlásit již nyní od 14. ledna, všem ostatním se přihlašování otevře o týden později 21. ledna.

Nabídku táborů a přihlášky najdete zde.

Naše tábory bývají velmi rychle obsazeny, proto s přihlašováním neotálejte.


Jarní tábory

Lipová zve všechny děti ve věku 7 až 12 let na Cestování časem. Vydáme do historie, abychom si zkusili, jak se žilo našim předkům. Čeká nás stloukání másla, výroba tvarohu, pečení chleba i tvoření z ovčí vlny a nebude chybět ani výlet do přírody. A co by to bylo za cestování časem, kdybychom nezamířili i do budoucnosti?

 

Na Jezírko se mohou na příměstský tábor vypravit děti od 7 do 12 let, aby si vyposlechly Povídání islandského elfa, tak se totiž tábor, který nám přiblíží radosti a strasti bohů, obrů, elfů, skřítků i lidí žijících v zemi ohně a ledu, jmenuje.

 

O něco starší děti, 9-14 let, mohou na Jezírku strávit celé jaráky. Novinkou letošního roku je pobytový tábor Pět neděl v Jezírku. Táborníci se na něm promění v dobrodruhy a vydají se na strastiplnou výpravu za vzácnými objevy.

 

Podívejte se na další informace a přihlaste se včas, ať se můžete na prázdniny těšit spolu s námi.


Hledáme posilu do týmu

Chcete získat pedagogickou praxi? Zajímá vás výuka v terénu? Plánujete pracovat při škole například jednou za týden? Ozvěte se nám. Více informací na mailu michael.kral(at)lipka.cz.

Soubory ke stažení: PDF
Rychta

Zimní víkendovky

Je pro vás zima časem odpočinku a pohádek, nebo naopak dobrodružných výprav ven, do sněhu a mrazu?

 

Zveme nejen středoškoláky na víkendovku Krasem křížem krážem. Na konci ledna se ponoříme do tajemných hlubin Moravského krasu.

 

Pro rodinky s dětmi připravujeme hravý a badatelský víkend Leden, do sněhu vlezem. Tento víkend je možné věnovat ve formě vánočního poukazu pod stromek.


Rychta

INFORMACE K VYHLAŠOVANÝM ŠABLONÁM II

Uvažuje vaše škola o získání finančních prostředků ze Šablon II.?


Využijte tuto možnost také pro financování vašeho vzdělávání na Lipce!

Aktuální nabídku našich DVPP seminářů pro školní rok 2018/19 připravujeme s ohledem na podmínky šablon, zaměřujeme se přitom na vzdělávací oblasti polytechnická výchova a osobnostně sociální a profesní rozvoj. Do kategorie polytechnická výchova spadají letos i naše tradiční konference Konev a Konvička. Pokud uvažujete o účasti, zaplaťte si účastnický poplatek z šablon.

 

Šablony vám umožní výrazný osobnostní růst v oblasti environmentální výchovy!

Šablony vám mohou pokrýt velkou část nákladů tzv. Specializačního studia pro koordinátory EV. Stačí v projektové žádosti navolit co největší počet osmihodinových jednotek v oblasti polytechnická výchova. Podobně můžete díky šablonám financovat i velmi žádané „doškolováky“ – jednorázové vzdělávací akce pro již vystudované koordinátory EV.

 

Šablony nejsou nic obtížného, proto se právě jmenují šablony…

Milena Emmerová, ředitelka malotřídní ZŠ v Boleradicích nám o své zkušenosti s šablonami řekla: „Šablony jsou perfektní příležitostí k osobnímu rozvoji pedagogů. Kromě doporučených aktivit se můžete věnovat i rozvoji v oblastech, které bývají odsunuty na druhou kolej – osobnostní rozvoj, hudební výchova, tvořivé semináře. Každá škola může využít šablony dle vlastních potřeb. Aby došlo ke splnění povinných částí, moc doporučuji předem se na náplni šablon domluvit s kolektivem učitelů.“

 

V případě, že chcete použít šablony na financování našich aktivit a nemáte s nimi zkušenosti, můžete se zeptat naší projektové manažerky Jany Dvořáčkové: jana.dvorackova(at)lipka.cz.

 

Informace k aktuální výzvě najdete přímo na webu MŠMT: https://opvvv.msmt.cz/vyzva/vyzva-c-02-18-063-sablony-ii-mimo-hlavni-mesto-praha-verze-1.htm


Kamenná

© LIPKA 2019