O LIPCE

kroužky

 

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

 

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Konference Měníme svět?

Přes dvě stě pracovníků ekocenter a ekoporaden, učitelů, zaměstnanců úřadů, vědců a další odborné veřejnosti se sešlo 10. října, aby se společně zamysleli nad tím, zda enviromentální výchova mění svět.

více informací
Ekopublika 2017 již zná své vítěze

Držitelem Malé Ekopubliky se stal Jan Lipold za článek "Nevyhazujte to! Nejvyšší čas na rehabilitaci opravářů čehokoli" a Velkou Ekopubliku získal článek Martin Uhlíře "Ze života umírajícího hmyzu". Gratulujeme!

více informací

Kamenná

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
18.10.2018 Konference Konvička 2018: Příroda – školka pod širým nebem |ŠAB – OBSAZENO
23.10.2018 Stránskou skálou skrz naskrz
2.11.2018 Bez/obalová dílna *
7.11.2018 Podnikavost a digitální doba – výzva k proměně vzdělávání
12.11.2018 Sešlost přátel zahradní terapie

© LIPKA 2018