JEZÍRKO

kroužky


Pracoviště Lipky Jezírko se nachází v malebném prostředí lesů poblíž brněnských Soběšic. Těžištěm činnosti Jezírka jsou jednodenní a pobytové ekologické výukové programy pro školy převážně z Jihomoravského kraje. Velká část výuky probíhá přímo v lese v okolí pracoviště, a umožňuje tak názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k lesu prostřednictvím aktivit zaměřených na smyslové vnímání přírody. Pracoviště je vybaveno speciálními výukovými a herními prvky, děti zde mohou prolézat šestnáctimetrovou chodbou mraveniště nebo strávit čas v nočním lese.

 

V odpoledních hodinách Jezírko slouží také k setkávání dětí v zájmových kroužcích. Kroužky jsou zaměřeny především na přírodovědu, sport a práci s přírodními materiály. V době prázdnin Jezírko nabízí množství příměstských i pobytových táborů. Rodiny s dětmi navštěvují Jezírko při rozmanitých akcích pro veřejnost, jako jsou například Otvírání studánek nebo Od Martina do Tří Králů.

 

V areálu Jezírka si návštěvníci mohou prohlédnout zahradní prvky. Areál je otevřen od dubna do října (kromě července a srpna) každé pondělí od 13 do 17 hodin. V okolí Jezírka si malí i velcí návštěvníci mohou projít Lesní naučnou stezku a na vlastní kůži si ověřit a vyzkoušet některé přírodní jevy a zákonitosti.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD ZAHRADY

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Nová nabídka výukových programů

Zaktualizovali jsme nabídku ekologických výukových programů. Prohlédněte si bružurky s nabídkou pro MŠ a 1. stupeň ZŠ a pro 2. stupeň ZŠ a SŠ a zjistěte, jaké jsme připravily novinky.

více informací
Hledáme kuchařku/kuchaře

Jezírko hledá kuchařku/kuchaře na poloviční úvazek od srpna 2019 na přípravu a výdej stravy pro účastníky příměstských táborů a pobytových výukových programů, na zajištění provozu spojeného se stravováním i na úklid pobytových prostor.

více informací

Jezírko

NOVÝ přírodovědně badatelský kroužek Střevlíci

Od září otvíráme nový přírodovědně badatelský kroužek Střevlíci, ve kterém budeme využívat také moderní aplikace na tabletech. Budeme poznávat přírodu, hrát hry naučné i pohybové, občas něco vyrábět. Přihlášku najdete zde.

více informací

Jezírko

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
27.9.2019 Zahradní inspirace. Akce pro seniory.
12.10.2019 Slavnosti podzimu
15.11.2019 I malí mohou pomáhat přírodě 1
22.11.2019 I malí mohou pomáhat přírodě 2
30.11.2019 Od Martina do tří králů
28.3.2020 Otvírání studánek
15.6.2020 Léto v zahradě. Akce pro seniory.

© LIPKA 2019