JEZÍRKO

kroužky


Pracoviště Lipky Jezírko se nachází v malebném prostředí lesů poblíž brněnských Soběšic. Těžištěm činnosti Jezírka jsou jednodenní a pobytové ekologické výukové programy pro školy převážně z Jihomoravského kraje. Velká část výuky probíhá přímo v lese v okolí pracoviště, a umožňuje tak názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k lesu prostřednictvím aktivit zaměřených na smyslové vnímání přírody. Pracoviště je vybaveno speciálními výukovými a herními prvky, děti zde mohou prolézat šestnáctimetrovou chodbou mraveniště nebo strávit čas v nočním lese.

 

V odpoledních hodinách Jezírko slouží také k setkávání dětí v zájmových kroužcích. Kroužky jsou zaměřeny především na přírodovědu, sport a práci s přírodními materiály. V době prázdnin Jezírko nabízí množství příměstských i pobytových táborů. Rodiny s dětmi navštěvují Jezírko při rozmanitých akcích pro veřejnost, jako jsou například Otvírání studánek nebo Od Martina do Tří Králů.

 

V areálu Jezírka si návštěvníci mohou prohlédnout zahradní prvky. Areál je otevřen od dubna do října (kromě července a srpna) každé pondělí od 13 do 17 hodin. V okolí Jezírka si malí i velcí návštěvníci mohou projít Lesní naučnou stezku a na vlastní kůži si ověřit a vyzkoušet některé přírodní jevy a zákonitosti.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD ZAHRADY

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Jarní příměstský tábor na Jezírku

Zájemci ve věku od 8 do 13 let se již mohou přihlašovat na jarní příměstský tábor na Jezírku.

více informací

Jezírko

Dárkový certifikát na naše kurzy

Nemůžete najít ten správný dárek pro své blízké? Zkuste je obdarovat některým z našich kurzů.

více informací
Zvířena na Jezírku

Na Jezírku se můžete potkat s novými čtyřnohými obyvatelkami - v kanceláři i na dvorečku pobíhají dvě kočky, v teráriu se zabydlují tři samičky osmáka degu a do 14. prosince se na louce pasou také dvě ovečky zapůjčené z Lamacentra.

více informací

Jezírko

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
5.2.2018-9.2.2018 Starou skříní do světa fantazie
7.4.2018 Otvírání studánek
18.5.2018-20.5.2018 Lesní ateliér
9.6.2018 Víkend otevřených zahrad
18.6.2018 Léto v zahradě. Akce pro dříve narozené

© LIPKA 2017