JEZÍRKO

kroužky


Pracoviště Lipky Jezírko se nachází v malebném prostředí lesů poblíž brněnských Soběšic. Těžištěm činnosti Jezírka jsou jednodenní a pobytové ekologické výukové programy pro školy převážně z Jihomoravského kraje. Velká část výuky probíhá přímo v lese v okolí pracoviště, a umožňuje tak názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k lesu prostřednictvím aktivit zaměřených na smyslové vnímání přírody. Pracoviště je vybaveno speciálními výukovými a herními prvky, děti zde mohou prolézat šestnáctimetrovou chodbou mraveniště nebo strávit čas v nočním lese.

 

V odpoledních hodinách Jezírko slouží také k setkávání dětí v zájmových kroužcích. Kroužky jsou zaměřeny především na přírodovědu, sport a práci s přírodními materiály. V době prázdnin Jezírko nabízí množství příměstských i pobytových táborů. Rodiny s dětmi navštěvují Jezírko při rozmanitých akcích pro veřejnost, jako jsou například Otvírání studánek nebo Od Martina do Tří Králů.

 

V areálu Jezírka si návštěvníci mohou prohlédnout zahradní prvky. Areál je otevřen od dubna do října (kromě července a srpna) každé pondělí od 13 do 17 hodin. V okolí Jezírka si malí i velcí návštěvníci mohou projít Lesní naučnou stezku a na vlastní kůži si ověřit a vyzkoušet některé přírodní jevy a zákonitosti.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD ZAHRADY

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Víkendovka se blíží - hlaste se

21.-23.9.2018 proběhne první víkendovka klubu Lýkožroutů. Zbývá ještě pár volných míst. Hlásit se můžete zde.

více informací

Jezírko

Kroužky začínají

Kroužky na Jezírku začínají v týdnu 17. - 21.9.2018. Těšíme se na vás!

více informací

Jezírko

Volná místa v kroužcích a na víkendovkách

U nás na Jezírku máme ještě volná místa v kroužku Brouk PytlíkZlatohlávci. Kroužky začínají v týdnu od 17.9. Děti od 10 do 15 let rádi uvítáme ve víkendovém klubu Lýkožroutů. První akce bude už v září!

více informací

Jezírko

Otevřený areál a Lesní naučná stezka

Zveme zájemce k návštěvě areálu Jezírka každé pondělí od 13 do 17 hodin od dubna do června a od září do října. Návštěvníci si mohou samostatně prohlédnout různé prvky relaxační přírodní zahrady. Volně přístupná je i Lesní naučná stezka v okolí Jezírka.

více informací

Jezírko

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
21.9.2018-23.9.2018 Víkendovky Lýkožrouti - Za barevnou oblohou
1.10.2018 Zahradní inspirace. Akce pro seniory.
6.10.2018 Slavnosti podzimu

© LIPKA 2018