Výukové programy v Otevřené zahradě

Nabídku nyní přes prázdniny aktualizujeme, bude k dispozici v průběhu srpna. (Níže jsou programy, které jsme nabízeli ve školním roce 2017/2018.)

 

Programy se konají v prostorách Otevřené zahrady Nadace Partnerství (Údolní 33, Brno) a jsou realizovány od dubna do října v čase od 9 do 11.30 hod.

 

Programy probíhají po celou dobu venku a jsou realizovány za každého počasí. V průběhu programu je žákům k dispozici zastřešená outdoorová učebna. Doporučujeme, aby si žáci vzali vhodný oděv a obuv do terénu, pláštěnku a svačinu.  Po skončení výukového programu můžete s žáky v zahradě zůstat a projít si výukové prvky také samostatně.

 

Cena za 2,5hodinový program (vč. přestávky): 85 Kč/žák

 

V případě dotazů se prosím obracejte na Ing. Ludmilu Chmelíkovou, E: ludmila.chmelikova(at)lipka.cz, T: 602 684 393.

 

Výukové programy vznikly ve spolupráci s Nadací Partnerství, jsou finančně podpořeny ESF a státním rozpočtem ČR.

 

 

Ve školním roce 2017/2018 jsme nabízeli tyto výukové programy:

 

4.–6. ročník ZŠ

ODPADKOVÝ KOŠ VYPRAVUJE

Co všechno o nás může prozradit náš odpadkový koš? Výukový program se zaměřuje na třídění a recyklaci odpadů z domácností a bytů. Ukážeme si, jak můžeme omezit množství námi produkovaného odpadu a jak některé odpadky ještě využít. Nebude chybět ani výroba užitečného předmětu ze zdánlivého odpadu.

 

85 Kč    ROZŠÍŘENÁ ANOTACE Kamenná
4.–6. ročník ZŠ

VODNÍ SVĚT

Pojďte s námi prozkoumat prostředí sladkých vod! Kde všude můžeme vodu nalézt? A co v ní žije? Společně budeme pracovat s modelem vodního toku, podíváme se na řeky a jejich význam v krajině a ponoříme se do světa stojaté vody. V programu jsou využity principy badatelsky orientovaného učení.

 

85 Kč    ROZŠÍŘENÁ ANOTACE Kamenná
7.–9. ročník ZŠ

ENERGIE

Slunce, voda, vítr. Můžeme z těchto zdrojů získat dostatek energie pro naše domácnosti? V průběhu programu si žáci díky interaktivním prvkům v zahradě vyzkouší, na jakém principu fungují větrné, vodní a fotovoltaické elektrárny, pojmenují jejich výhody a nevýhody a možnosti jejich využití na území České republiky.

85 Kč    ROZŠÍŘENÁ ANOTACE Kamenná
8.–9. ročník ZŠ

TAJEMSTVÍ UKRYTÉ V ZEMI

Půda a horniny představují ohromný archiv plný informací o historii Země. V součinnosti s živly, člověkem a dalšími činiteli určují dávnou i současnou podobu naší krajiny. Žáci řeší otázky spojené s různými geologickými obdobími, seznamují se s živly jako spolutvůrci prostředí na planetě a luští kód k tajemné truhle ukryté přímo v zahradě.


85 Kč    ROZŠÍŘENÁ ANOTACE Kamenná
7.–9. ročník ZŠ

VODA – MOCNÁ I ZRANITELNÁ (NOVINKA)

Je voda mocným živlem nebo zranitelnou součástí krajiny?

V programu se žáci seznámí s vodou jako mocným živlem a s využitím modelového vodního toku budou odhalovat příčiny povodní i nedostatku vody v krajině. Zaměříme se na vodu také jako na zranitelnou složku krajiny, zjistíme příčiny znečišťování vody a pomocí bioindikace určíme kvalitu vody v místním jezírku.

 

85 Kč      Kamenná

© LIPKA 2018