Výukové programy v Otevřené zahradě

Programy se konají v prostorách Otevřené zahrady Nadace Partnerství (Údolní 33, Brno) a jsou realizovány od dubna do října v čase od 9 do 12 hod.

Programy probíhají po celou dobu venku a konají se za každého počasí! Neopomeňte proto dobré oblečení i obuv do terénu. V průběhu programu je žákům k dispozici zastřešená outdoorová učebna.

Po skončení výukového programu můžete s žáky v zahradě zůstat a projít si tamní výukové prvky samostatně.

 

Cena za 3hodinový program (vč. přestávky): 100 Kč/žák

 

V případě dotazů se prosím obracejte na Ing. Ludmilu Chmelíkovou, E: ludmila.chmelikova(at)lipka.cz, T: 602 684 393.

 

Výukové programy vznikly ve spolupráci s Nadací Partnerství, jsou finančně podpořeny ESF a státním rozpočtem ČR.

 

 

Ve školním roce 2017/2018 jsme nabízeli tyto výukové programy:

 

4.–6. ročník ZŠ

ODPADKOVÝ KOŠ VYPRAVUJE

Jaké příběhy ukrývá odpadkový koš? A co všechno se musí stát, aby vznikla třeba plastová lžička? Bude nás zajímat nejen třídění a recyklace odpadů z domácností , ale také způsob získávání a zpracování surovin pro výrobky z různých materiálů. Ukážeme si, jak můžeme omezit množství odpadu, který sami produkujeme, a jak lze některé odpadky ještě využít.

 

100 Kč    ROZŠÍŘENÁ ANOTACE Kamenná
4.–6. ročník ZŠ

VODNÍ SVĚT

Pojďte s námi prozkoumat vodní prostředí se spoustou živočichů, kteří se v něm nacházejí! Společně budeme pracovat s modelem vodního toku, podíváme se na řeky a jejich význam v krajině, ponoříme se do světa stojaté vody a vyzkoušíme si odlov vodních živočichů.

 

100 Kč    ROZŠÍŘENÁ ANOTACE Kamenná
7.–9. ročník ZŠ

ENERGIE ZE SLUNCE

Slunce, voda, vítr. Můžeme z těchto zdrojů získat dostatek energie pro naše domácnosti? Díky interaktivním prvkům v zahradě si vyzkoušíme, na jakém principu fungují větrné, vodní a fotovoltaické elektrárny, pojmenujeme jejich výhody a nevýhody a možnosti využití na území České republiky.

100 Kč    ROZŠÍŘENÁ ANOTACE Kamenná

© LIPKA 2019