Vysokoškolská výuka

Pedagogové Lipky se již více než 15 let podílejí na vysokoškolské výuce na některých univerzitách v České republice. Smluvně zajišťujeme výuku předmětů zaměřených zejména na environmentální výchovu, didaktiku environmentální výchovy, výchovu k ochraně přírody a aplikovanou ekologii pro Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, Mendelovu lesnickou a zemědělskou univerzitu v Brně a Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci.

 

V současné době také spolupracujeme při zajištění několika výukových hodin s Vysokou školou obchodní a hotelovou v Brně.

 

 

Vedení závěrečných prací

Součástí vysokoškolské výuky je také podíl na vedení závěrečných bakalářských a diplomových prací. Studentům zpracovávajícím závěrečnou práci dále nabízíme konzultace na některé z těchto témat:  

  • ekologická a environmentální výchova v praxi (Ing. Aleš Máchal, Mgr. Jiří Vorlíček)
  • didaktika environmentální výchovy pro 1. i 2. stupeň ZŠ, SŠ (Ing. Aleš Máchal, Mgr. Jiří Vorlíček)
  • EVVO – environmentální výchova, vzdělání a osvěta (pedagogové Lipky)
  • regionální učebnice, výuka v místním regionu (RNDr. Dáša Zouharová, Mgr. Kateřina Mrázková, Ph.D.)
  • přírodní zahrady (Ing. Dana Křivánková)
  • udržitelný rozvoj, fyzická geografie a krajina (RNDr. Jan Trávníček)

 

Z prací, které jsme vedli, oponovali nebo konzultovali, doporučujeme k nahlédnutí především tyto: 

 

V případě zájmu o konzultaci kontaktujte přímo daného pedagoga nebo napište na kamenna(at)lipka.cz a my se vašeho dotazu rádi ujmeme.


PEDAGOGICKÁ PRAXE

Lipka je také fakultním zařízením Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Nabízíme studentům možnost absolvovat u nás pedagogickou praxi a vyzkoušet si tak netradiční způsob výuky, který se neodehrává před učitelskou tabulí a není vázán na prostředí třídy a školy – více o pedagogických praxích najdete zde.


SOUTĚŽE STUDENTSKÝCH PRACÍ

Lipka je také organizátorem Soutěží studentských prací zaměřených na tematiku péče o životní prostředí v Jihomoravském kraji, kterou tradičně pořádá Jihomoravský kraj.

 

 

 

© LIPKA 2019