KAMENNÁ

kroužky


Kamenná je nejmladším pracovištěm Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Nese čestné jméno Vzdělávací centrum Aleše Záveského, které upomíná na tvůrce českého pojetí ekopedagogiky. Pracoviště Kamenná rozvíjí systém vzdělávání pedagogů od dlouhodobého specializačního studia pro koordinátory environmentální výchovy ve školách až po jednotlivé tematicky zaměřené semináře pro učitele různých oborů na všech stupních škol.

 

V Jihomoravském kraji Kamenná koordinuje sítě škol se zájmem o environmentální výchovu (M.R.K.E.V. a Mrkvička), poskytuje poradenství, jak zapracovat environmentální témata do výuky i provozu školy, podílí se na mezinárodním programu Ekoškola. Zvláštní pozornost věnuje například tématu výuky o regionu či přírodních školních zahrad.

 

Ekopedagogové z Lipky připravují na povolání také učitele budoucí – vyučují vysokoškolské studenty pedagogických oborů environmentální témata. Kamenná nabízí semináře pro pracovníky středisek ekologické výchovy a další lektory environmentální výchovy. Středním školám nabízí také výukové programy, jejichž tematickou nabídku postupně rozšiřuje.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Známe nejlepší diplomové práce!

Na mezioborové konferenci k soutěži diplomových prací o životním prostředí v JMK byli vyhlášeni vítězové. Navrhují nové centrum Břeclavi a unikátní ukázkovou zahradu pro NP Podyjí.

více informací

Kamenná

Dárkový certifikát na naše kurzy

Nemůžete najít ten správný dárek pro své blízké? Zkuste je obdarovat některým z našich kurzů.

více informací
Pěstuj, zkoumej, vyprávěj!

Školní soutěž pro žáky ve věku 6–15 let právě startuje! Vyberte si svoje téma, zpracujte projekt a vyhrajte pro svoji třídu program u nás nebo v Rakousku.

více informací

Kamenná

Akce pro pedagogy na Šumpersku

Ve školním roce 2017/2018 nově nabízíme cyklus akcí pro pedagogy na Šumpersku. První máme za sebou.

více informací

Kamenná

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO

© LIPKA 2017