KAMENNÁ

tábory


Kamenná je nejmladším pracovištěm Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Nese čestné jméno Vzdělávací centrum Aleše Záveského, které upomíná na tvůrce českého pojetí ekopedagogiky. Pracoviště Kamenná rozvíjí systém vzdělávání pedagogů od dlouhodobého specializačního studia pro koordinátory environmentální výchovy ve školách až po jednotlivé tematicky zaměřené semináře pro učitele různých oborů na všech stupních škol.

 

V Jihomoravském kraji Kamenná koordinuje sítě škol se zájmem o environmentální výchovu (M.R.K.E.V. a Mrkvička), poskytuje poradenství, jak zapracovat environmentální témata do výuky i provozu školy, podílí se na mezinárodním programu Ekoškola. Zvláštní pozornost věnuje například tématu výuky o regionu či přírodních školních zahrad.

 

Ekopedagogové z Lipky připravují na povolání také učitele budoucí – vyučují vysokoškolské studenty pedagogických oborů environmentální témata. Kamenná nabízí semináře pro pracovníky středisek ekologické výchovy a další lektory environmentální výchovy. Středním školám nabízí také výukové programy, jejichž tematickou nabídku postupně rozšiřuje.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Přihlašování na tábory

Nepropásněte přihlašování na naše letní tábory! Celou naši nabídku s padesátkou táborů najdete na www.lipka.cz/tabory.

více informací
Soutěž středoškolských prací je zahájena

V. ročník soutěže začal, středoškolské práce o životním prostředí a ekologii se vztahem k JMK můžete hlásit do 30. června!

více informací

Kamenná

Diplomky a bakalářky opět soutěží o 10 000 Kč

Týká se vaše závěrečná práce životního prostředí a ekologie se vztahem k Jihomoravskému kraji? Přihlaste ji do 30. června do soutěže!

více informací

Kamenná

Košíkářské léto

Přijďte si na Kamennou užít pletení z proutí a pediku, letos v termínu 31. července – 4. srpna!

více informací

Kamenná

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
23.5.2017 Přírodní zahrady ve Vídni a okolí
24.5.2017 Exkurze: Hády II – PP Kavky, Růženin lom
1.6.2017 Seniorský klub
6.6.2017 Inspiro Café: Petr Daniš
15.6.2017 Senioři a děti – řemesla: Bylinář

© LIPKA 2017