VI. ročník Soutěže středoškolských prací

Vyhodnocení VI. ročníku Soutěže středoškolských prací s tematikou životního prostředí a vztahem k Jihomoravskému kraji proběhlo v pondělí 22. října 2018 na pracovišti Lipky Kamenná. Své práce představili tři studenti, jejichž práce byly také oceněny účastnickým listem a hodnotnými cenami.


Témata byla v letošním roce různorodá. Dozvěděli jsme se, jak vytvořit projekt pro přírodní zahradu v mateřské škole, které prvky pro malé děti vybrat a jak je vhodně uspořádat, aby zahrada sloužila k hraní, zábavě, ale i pěstování rostli a byla útočištěm pro zvířata. Podívali jsme se na rostlinnou i zvířecí biodiverzitu v areálu Mokřadu 13 jezer, který leží nedaleko Brna, a diskutovali jsme nad tématem důležitosti mokřadů v současné době. Na závěr jsme objevili, jak lze z poměrně jednoduchých a základních komponentů vyrobit bezlopatkovou odvalovací turbínu, k čemu ji využít v praxi a kde ji nainstalovat.

 

Ocenění získali

Ondřej Bursa (Gymnázium Brno Řečkovice) za práci Bezlopatková odvalovací turbína a možnosti jejího využití

Marek Hudeček (Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec) za práci Ekologické hodnocení území Mokřad 13 jezer

Monika Jourová (GPOA Znojmo) za práci Přírodní zahrada v mateřské škole

Všem oceněným gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v další studentské činnosti!

FOTOGALERIE

© LIPKA 2019