O LIPCE

kroužkytábory

 

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

 

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Pojďte pracovat na Lipku!

S novým školním rokem rozšiřujeme náš pracovní tým. Pokud se Vám líbí, co na Lipce děláme, podívejte se, na jaké pozice hledáme nové kolegy.

více informací
Prázdninový provoz na pracovištích Lipky

Prázdniny jsou tady a na Lipce zavládl prázdninový režim plný táborů a výletů. Pokud nás potřebujete zastihnout, ať už osobně či telefonicky, budeme vám k dispozici v níže uvedených časech.

více informací

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
15.10.2018 Konference KONEV 2018: Učíme se venku
18.10.2018 Konference Konvička 2018: Příroda – školka pod širým nebem

© LIPKA 2018