O LIPCE

kroužky

 

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

 

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Prodej vánočních jedliček

Na pracovištích Lipová, Jezírko a Rozmarýnek si i letos můžete zakoupit živou jedličku v květináči.  Než se k nám vydáte, doporučujeme si zavolat na vybrané pracoviště a domluvit si čas vyzvednutí.

Buďte o Vánocích blíž k přírodě!

více informací
Jarní tábory

Jarní prázdniny se blíží a Lipka chystá všem dětem rozmanitou nabídku jarních táborů. Na pracovištích Lipová a Jezírko se připravují celkem tři tábory, dva příměstské a jeden pobytový.

 

více informací

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
15.1.2019 InspiroCafé – Městské zahradničení
18.1.2019-20.1.2019 Permakulurní design - teorie
25.1.2019 Keramické cedulky a dekorace do zahrady *
25.1.2019-27.1.2019 Zimní herna aneb Leden, do sněhu vlezem
5.2.2019 Semenaření a miniburza semínek

© LIPKA 2018