Aktuálně Rychta

Spustili jsme přihlašování na letní tábory!

JIž nyní je otevřeno přihlašování na letní tábory na všech pracovištích Lipky. Najdete zde tábory příměstské i pobytové a každé pracoviště si letos připravilo nějakou horkou novinku.

Jundrovský Rozmarýnek pořádá dvacet táborů nejrůznějšího zaměření, na své si přijdou děti od předškolního věku až po ty na prahu dospělosti. Pracoviště Lipová připravuje letos novinku – příměstský tábor pro prarodiče s vnoučaty. Společně se vydají zachránit skřítka, který si zapomněl hrát, navštíví přitom tajemná království ze dřeva, hlíny i kamení, plná inspirace pro děti i pro výtvarné tvoření prarodičů. Kamenná láká na příměstské tábory v samém centru města – na Špilberku, kde se děti ponoří do historických příběhů i zajímavých přírodních zákoutí. Jezírko zve například na příměstské tábory v dávno zaniklé civilizaci Velikonočního ostrova a na pobytové tábory ve světě Vikingů.

Koho láká vypravit se ven z města, tomu doporučujeme pětidenní pobytové tábory pro rodiny s dětmi na Rychtě v Krásensku, uprostřed přírody Drahanské vrchoviny. A středoškoláci s touhou po dobrodružství se spolu s námi mohou vydat na týdenní putovní tábor.

Celou širokou nabídku táborů najdete na www.lipka.cz/tabory, kde najdete také přihlášky na jednotlivé tábory. S přihlašování neváhejte, míváme brzy plno.


Adapťák pro vaši třídu

Pro žáky prvního ročníku středních škol máme připravený program Kauza Ostrov. Kromě mnoha skupinových aktivit zaměřených na spolupráci a vzájemné poznávání je těžištěm programu simulační hra, ve které se z žáků stávají investigativní žurnalisté společně rozplétající složité machinace s pozemky v CHKO.

 

Skupinám mladších žáků nabízíme Přírodu naostro. Program zaměřený na společné bádání a zkoumání přírody v našem okolí. Žáci kromě rozvoje spolupráce ve skupinách a v celém kolektivu třídy získají i mnohé společné zážitky.

 

Informace o pobytových programech pracoviště Rychta zde.


Rychta

Zimní víkendovky

Příprava zimní víkendovky nejen pro středoškoláky je v plném proudu. Tentokrát vyrážíme do Nového Města na Moravě vybavení sjezdovkami, běžkami, sněžnicemi a hlavně odhodláním zvládat jakékoli zimní nástrahy a dobrodružství.

 

V polovině února si užijeme hravý víkend rodinek s dětmi. Vítáme každého, kdo si užívá venkovních her a bádání za každého počasí. Zima, sníh, led a mráz jsou dokonalí kouzelníci a připravili pro nás mnohá překvapení.

 

Víc informací o obou víkendovkách najdete zde.


Rychta

© LIPKA 2018