RYCHTA

kroužky


Pracoviště Lipky Rychta se nachází v historické budově v obci Krásensko na Drahanské vrchovině. Ve své práci není žádným nováčkem, je nejstarším pobytovým ekologickým střediskem na Moravě. Je tu pro vás už od roku 2002.

 

Tematickým zaměřením Rychty je krajina – její vývoj, složky, vazby a souvislosti v ní a vliv člověka na krajinu kolem nás. Hlavní činností pracoviště během celého školního roku jsou pobytové ekologické výukové programy, alternativa ke školám v přírodě, pro žáky od 4. ročníku ZŠ až po SŠ.

 

Během vegetačního období Rychta zajišťuje i celodenní venkovní programy terénní exkurze v Moravském krasu a na Drahanské vrchovině. V zimním období pak nabídku rozšiřuje o jednodenní výukové programy a zimní exkurzi.

 

Pedagogové Rychty koordinují projekt Škola pro udržitelný život, nabízí konzultace a stáže pro studenty a věnují se aktivní péči o chráněná území.


Dále Rychta pořádá akce pro veřejnost, kroužky a tábory, úzce spolupracuje s obcí Krásensko  i dalšími organizacemi v regionu a poskytuje prostory a zázemí pro nejrůznější akce dětských a vzdělávacích organizací.

 

Do roku 2013 bylo pracoviště Rychta provozováno společně s Rezekvítkem – sdružením pro ekologickou výchovu a ochranu přírody.

 

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD PRACOVIŠTĚ

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Přípravy na EKOO vrcholí

Finišujete se začátkem školního roku s přípravou vašeho týmu na krajské kolo Ekologické olympiády? Chystáme opravdu prakticky zaměřené soutěžní kolo.

více informací

Rychta

Víkendy pro rodinky s dětmi

Už nyní se můžete přihlašovat na další ročník hravých a badatelských víkendů pro rodiny s dětmi Příroda, nejlepší herna na světě.

více informací

Rychta

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
25.9.2018-27.9.2018 Krajské kolo Ekologické olympiády
5.10.2018-7.10.2018 Cesta za přežitím
19.10.2018-21.10.2018 Podzimní herna

© LIPKA 2018