RYCHTA

kroužkytábory


Pracoviště Lipky Rychta se nachází v historické budově v obci Krásensko na Drahanské vrchovině. Ve své práci není žádným nováčkem, je nejstarším pobytovým ekologickým střediskem na Moravě. Je tu pro vás už od roku 2002.

 

Tematickým zaměřením Rychty je krajina – její vývoj, složky, vazby a souvislosti v ní a vliv člověka na krajinu kolem nás. Hlavní činností pracoviště během celého školního roku jsou pobytové ekologické výukové programy, alternativa ke školám v přírodě, pro žáky od 4. ročníku ZŠ až po SŠ.

 

Během vegetačního období Rychta zajišťuje i projektové dny terénní exkurze v Moravském krasu a na Drahanské vrchovině. V zimním období pak nabídku rozšiřuje o jednodenní výukové programy a zimní exkurzi.

 

Pedagogové Rychty koordinují projekt Škola pro udržitelný život, nabízí konzultace a stáže pro studenty a věnují se aktivní péči o chráněná území.


Dále Rychta pořádá akce pro veřejnost, kroužky a tábory, úzce spolupracuje s obcí Krásensko  i dalšími organizacemi v regionu a poskytuje prostory a zázemí pro nejrůznější akce dětských a vzdělávacích organizací.

 

Do roku 2013 bylo pracoviště Rychta provozováno společně s Rezekvítkem – sdružením pro ekologickou výchovu a ochranu přírody.

 

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD PRACOVIŠTĚ

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Hravé víkendy pro rodinky s dětmi

Připravujeme další ročník hravých, přírodovědných a badatelských víkendů pro rodinky s dětmi. První již na začátku října.

více informací

Rychta

Ekoolympiáda již brzy

Blíží se letošní ročník krajského kola Ekologické olympiády. Už 25. září začne náročné třídenní setkání a klání týmů středních škol.

více informací

Rychta

Výukové programy pro školy

Projděte si přehled výukových programů, které Lipka nabízí v novém školním roce. Objednávat můžete už od 30. 8. (MŠ) a 31. 8. (ZŠ a SŠ).

více informací
Přihlaste se do kroužku!

Už brzy začíná nový školní rok, a tak je nejvyšší čas přihlásit děti do našich kroužků! Prohlédněte se jejich nabídku.

více informací

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
1.7.2017-31.8.2017 Letní tábory Rychty
25.9.2017-27.9.2017 Ekologická olympiáda
6.10.2017-8.10.2017 Příroda, nejlepší herna na světě – říjen *
7.10.2017 Krásenské oslavy podzimu

© LIPKA 2017