RYCHTA

kroužkytábory


Pracoviště Lipky Rychta se nachází v historické budově v obci Krásensko na Drahanské vrchovině. Ve své práci není žádným nováčkem, je nejstarším pobytovým ekologickým střediském na Moravě. V roce 2012 Rychta oslavila své desetileté výročí.

 

Tematickým zaměřením Rychty je krajina – její vývoj, složky, vazby a souvislosti v ní a vliv člověka na krajinu kolem nás. Hlavní činností pracoviště během celého školního roku je příprava a realizace pobytových ekologických výukových programů – alternativ ke školám v přírodě. Během vegetačního období zajišťuje terénní exkurze v Moravském krasu a na Drahanské vrchovině a projektové dny. V zimním období pak Rychta nabídku rozšiřuje o jednodenní výukové programy.

 

Pedagogové Rychty koordinují projekt Škola pro udržitelný život, nabízí konzultace a stáže pro studenty a věnují se aktivní péči o chráněná území.


Dále Rychta pořádá akce pro veřejnost, kroužky a tábory, úzce spolupracuje s obcí Krásensko  i dalšími organizacemi v regionu a poskytuje prostory a zázemí pro nejrůznější akce dětských a vzdělávacích organizací.

 

Do roku 2013 bylo pracoviště Rychta provozováno společně s Rezekvítkem – sdružením pro ekologickou výchovu a ochranu přírody.

 

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD PRACOVIŠTĚ

NEPŘEHLÉDNĚTE

Aktuálně

Zimní dobrodružství na Rychtě

Výprava po stopách pravěkých lovců, rozdělávání ohně na sněhu, hledání přírodních zdrojů... Koukněte na spot z pobytového programu Zimní přírodou.

 

více informací

Rychta

Novinka: program ŠUTRgame je na světě!

Je pro vás náročné přitáhnout pozornost žáků ke geologii? Je podle nich nudná a zbytečná? Přijeďte s nimi na geologickou terénní simulační hru.

více informací

Rychta

Informační servis LIPKY

Chtěl byste dostávat informace o našich akcích a dalších novinkách e-mailem?

 Střípky z Lipky pro veřejnost
 Zpravodaj pro učitele
 

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO

© LIPKA 2016