RYCHTA

tábory


Pracoviště Lipky Rychta se nachází v historické budově v obci Krásensko na Drahanské vrchovině. Ve své práci není žádným nováčkem, je nejstarším pobytovým ekologickým střediskem na Moravě. Je tu pro vás už od roku 2002.

 

Tematickým zaměřením Rychty je krajina – její vývoj, složky, vazby a souvislosti v ní a vliv člověka na krajinu kolem nás. Hlavní činností pracoviště během celého školního roku jsou pobytové ekologické výukové programy, alternativa ke školám v přírodě, pro žáky od 4. ročníku ZŠ až po SŠ.

 

Během vegetačního období Rychta zajišťuje i projektové dny terénní exkurze v Moravském krasu a na Drahanské vrchovině. V zimním období pak nabídku rozšiřuje o jednodenní výukové programy a zimní exkurzi.

 

Pedagogové Rychty koordinují projekt Škola pro udržitelný život, nabízí konzultace a stáže pro studenty a věnují se aktivní péči o chráněná území.


Dále Rychta pořádá akce pro veřejnost, kroužky a tábory, úzce spolupracuje s obcí Krásensko  i dalšími organizacemi v regionu a poskytuje prostory a zázemí pro nejrůznější akce dětských a vzdělávacích organizací.

 

Do roku 2013 bylo pracoviště Rychta provozováno společně s Rezekvítkem – sdružením pro ekologickou výchovu a ochranu přírody.

 

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD PRACOVIŠTĚ

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Den Země - Fandíme fauně!

Na sobotu 21. dubna připravujeme oslavu Dne Země. Uskuteční se  na Kraví hoře a letos bude o zvířatech a lidech. Protože my lidé, a děti obzvlášť, FANDÍME FAUNĚ!

 

více informací
Den Země na Rychtě

Výtvarná soutěž, víkendovka i samotný Den Země v Krásensku. Přípravy jsou v plném proudu. A letošní téma? Zajímavosti, unikáty a pestrost přímo za našimi humny.

více informací

Rychta

Letní škola pro učitele

Přihlašování na přírodovědnou letní školu pro učitele je v plném proudu. Přijeďte si oživit přírodovědné znalosti, načerpat inspiraci pro terénní výuku a nechat se 5 dní hýčkat.

více informací

Rychta

Adapťák pro vaši třídu

Hledáte zázemí a program na stmelovací pobyt pro vaši třídu? Nabízíme volné termíny podzimu 2018.

více informací

Rychta

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
20.4.2018-22.4.2018 Víkendovka se Dnem Země
21.4.2018 Oslavy Dne Země
1.6.2018-3.6.2018 Jarní Příroda, nejlepší herna
8.6.2018-10.6.2018 Putování za přírodou Podyjí
9.7.2018-13.7.2018 Repetitorium terénní přírodovědy 2018

© LIPKA 2018