RYCHTA

tábory


Pracoviště Lipky Rychta se nachází v historické budově v obci Krásensko na Drahanské vrchovině. Ve své práci není žádným nováčkem, je nejstarším pobytovým ekologickým střediskem na Moravě. Je tu pro vás už od roku 2002.

 

Tematickým zaměřením Rychty je krajina – její vývoj, složky, vazby a souvislosti v ní a vliv člověka na krajinu kolem nás. Hlavní činností pracoviště během celého školního roku jsou pobytové ekologické výukové programy, alternativa ke školám v přírodě, pro žáky od 4. ročníku ZŠ až po SŠ.

 

Během vegetačního období Rychta zajišťuje i projektové dny terénní exkurze v Moravském krasu a na Drahanské vrchovině. V zimním období pak nabídku rozšiřuje o jednodenní výukové programy a zimní exkurzi.

 

Pedagogové Rychty koordinují projekt Škola pro udržitelný život, nabízí konzultace a stáže pro studenty a věnují se aktivní péči o chráněná území.


Dále Rychta pořádá akce pro veřejnost, kroužky a tábory, úzce spolupracuje s obcí Krásensko  i dalšími organizacemi v regionu a poskytuje prostory a zázemí pro nejrůznější akce dětských a vzdělávacích organizací.

 

Do roku 2013 bylo pracoviště Rychta provozováno společně s Rezekvítkem – sdružením pro ekologickou výchovu a ochranu přírody.

 

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD PRACOVIŠTĚ

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Letní škola pro přírodovědce

Přihlašování na přírodovědnou letní školu pro učitele je v plném proudu. Přijeďte si oživit přírodovědné znalosti, načerpat inspiraci pro terénní výuku a nechat se 5 dní hýčkat.

více informací

Rychta

Hravé víkendy pro rodinky

Zveme rodiny s dětmi na hravý a badatelský téměř prázdninový víkend plný inspirace, tvoření a zkoumání přírody.

více informací

Rychta

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
2.6.2017-4.6.2017 Příroda, nejlepší herna na světě – červen *
9.6.2017-11.6.2017 Víkendovka nejen pro středoškoláky
1.7.2017-31.8.2017 Letní tábory Rychty
17.7.2017-21.7.2017 Repetitorium terénní přírodovědy

© LIPKA 2017