RYCHTA

tábory


Pracoviště Lipky Rychta se nachází v historické budově v obci Krásensko na Drahanské vrchovině. Ve své práci není žádným nováčkem, je nejstarším pobytovým ekologickým střediskem na Moravě. Je tu pro vás už od roku 2002.

 

Tematickým zaměřením Rychty je krajina – její vývoj, složky, vazby a souvislosti v ní a vliv člověka na krajinu kolem nás. Hlavní činností pracoviště během celého školního roku jsou pobytové ekologické výukové programy, alternativa ke školám v přírodě, pro žáky od 4. ročníku ZŠ až po SŠ.

 

Během vegetačního období Rychta zajišťuje i celodenní venkovní programy terénní exkurze v Moravském krasu a na Drahanské vrchovině. V zimním období pak nabídku rozšiřuje o jednodenní výukové programy a zimní exkurzi.

 

Pedagogové Rychty koordinují projekt Škola pro udržitelný život, nabízí konzultace a stáže pro studenty a věnují se aktivní péči o chráněná území.


Dále Rychta pořádá akce pro veřejnost, kroužky a tábory, úzce spolupracuje s obcí Krásensko  i dalšími organizacemi v regionu a poskytuje prostory a zázemí pro nejrůznější akce dětských a vzdělávacích organizací.

 

Do roku 2013 bylo pracoviště Rychta provozováno společně s Rezekvítkem – sdružením pro ekologickou výchovu a ochranu přírody.

 

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD PRACOVIŠTĚ

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Den Země s přírodou a v přírodě

Letošní Den Země v Krásensku oslavíme bádáním a zkoumáním přírody a v přírodě.

Letošním tématem je totiž

PŘÍRODA NAOSTRO!

více informací

Rychta

Koho budí jaro?

Zveme rodinky s dětmi na další z řady hravých a badatelských víkendů. Tentokrát se podrobně koukneme na JARO.

více informací

Rychta

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
27.4.2019 Den Země v Krásensku
17.5.2019-19.5.2019 Jarní herna
18.6.2019-21.6.2019 Národní kolo Ekologické olympiády

© LIPKA 2019