KAMENNÁ

 

Obnovujeme postupně činnost Lipky – podrobné informace sledujte v kapitole Aktuálně.


Kamenná je nejmladším pracovištěm Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Nese čestné jméno Vzdělávací centrum Aleše Záveského, které upomíná na tvůrce českého pojetí ekopedagogiky. Pracoviště Kamenná rozvíjí systém vzdělávání pedagogů od dlouhodobého specializačního studia pro koordinátory environmentální výchovy ve školách až po jednotlivé tematicky zaměřené semináře pro učitele různých oborů na všech stupních škol.

 

V Jihomoravském kraji Kamenná koordinuje sítě škol se zájmem o environmentální výchovu (M.R.K.E.V. a Mrkvička), poskytuje poradenství, jak zapracovat environmentální témata do výuky i provozu školy, podílí se na mezinárodním programu Ekoškola. Zvláštní pozornost věnuje například tématu výuky o regionu či přírodních školních zahrad.

 

Ekopedagogové z Lipky připravují na povolání také učitele budoucí – vyučují vysokoškolské studenty pedagogických oborů environmentální témata. Kamenná nabízí semináře pro pracovníky středisek ekologické výchovy a další lektory environmentální výchovy. Středním školám nabízí také výukové programy, jejichž tematickou nabídku postupně rozšiřuje.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Činnost Lipky aktuálně

Vláda zrychluje uvolnění opatření a my s radostí navazujeme. Činnost začneme obnovovat postupně již od 11. května.

více informací
Kdy spustíme přihlašování do kroužků?

Už 1. června 2020 v 10.00 spustíme přihlašování do kroužků na nový školní rok 2020/2021. Z pestré nabídky zájmových aktivit vybírejte od 27. května na stránce www.lipka.cz/krouzky.

více informací
Učit či neučit venku?

Pro mnoho škol, ředitelů, učitelů i rodičů je situace stále nejasná a necítí jistotu, že mohou s dětmi vyrazit ven, proto jsme společně s dalšími organizacemi (PavučinaChaloupky o.p.s.Lipka - pracoviště Kamenná, Vzdělávací centrum TEREZA a Česká rada dětí a mládeže) sepsali dopis a požádali pana ministra o úpravu formulace v dokumentu tak, aby bylo jasné, že učení v přírodě v okolí školy není zakázáno.

více informací

Kamenná

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
13.6.2020 Slavnosti sněženek
16.9.2020 Fyzika v pohybu
3.11.2020 Konference k environmentální výchově – Jak se do lesa volá
4.11.2020 Konference k environmentální výchově – Není čas KLIM(b)A(t) aneb pojďme učit o klimatické změně!

© LIPKA 2020