JEZÍRKO


Pracoviště Lipky Jezírko se nachází v malebném prostředí lesů poblíž brněnských Soběšic. Těžištěm činnosti Jezírka jsou jednodenní a pobytové ekologické výukové programy pro školy převážně z Jihomoravského kraje. Velká část výuky probíhá přímo v lese v okolí pracoviště, a umožňuje tak názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k lesu prostřednictvím aktivit zaměřených na smyslové vnímání přírody. Pracoviště je vybaveno speciálními výukovými a herními prvky, děti zde mohou prolézat šestnáctimetrovou chodbou mraveniště nebo strávit čas v nočním lese.

 

V odpoledních hodinách Jezírko slouží také k setkávání dětí v zájmových kroužcích. Kroužky jsou zaměřeny především na přírodovědu, sport a práci s přírodními materiály. V době prázdnin Jezírko nabízí množství příměstských i pobytových táborů. Rodiny s dětmi navštěvují Jezírko při rozmanitých akcích pro veřejnost, jako jsou například Otvírání studánek nebo Od Martina do Tří Králů.

 

V areálu Jezírka si návštěvníci mohou prohlédnout zahradní prvky. Areál je otevřen od dubna do října (kromě července a srpna) každé pondělí od 13 do 17 hodin. V okolí Jezírka si malí i velcí návštěvníci mohou projít Lesní naučnou stezku a na vlastní kůži si ověřit a vyzkoušet některé přírodní jevy a zákonitosti.

 

POKYNY PRO NÁVŠTĚVNÍKY

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD ZAHRADY

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Činnost Lipky aktuálně

Epidemická situace se zlepšuje a vládní nařízení od 10. května dovolují částečně obnovit zájmovou činnost v Lipce. Jak? Čtěte dále.

více informací
Den Země

V okolí Jezírka zůstává stále připravena zejména pro rodiny s dětmi stezka lesem Hmyz kolem nás. Začátek najdete u zastávky MHD U jezírka.

více informací

Jezírko

Areál Jezírka pro veřejnost stále uzavřen

Z důvodů vládních epidemiologických opatření je areál Jezírka pro veřejnost stále uzavřen.

více informací

Jezírko

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
24.4.2021-16.5.2021 Hmyz kolem nás – stezka pro rodiny s dětmi ke Dni Země
12.6.2021 Víkend otevřených zahrad na Jezírku
14.6.2021 Léto v zahradě. Akce pro seniory.
24.9.2021 Zahradní inspirace
9.10.2021 Slavnosti podzimu
27.11.2021 Od Martina do Tří králů
9.4.2022 Otvírání studánek
17.6.2022 Léto v zahradě
**