RYCHTA

 

Pracoviště Lipky Rychta se nachází v historické budově v obci Krásensko na Drahanské vrchovině. Ve své práci není žádným nováčkem, je jedním z nejstarších pobytových ekologických středisek na Moravě. Je tu pro vás už od roku 2002.

 

Tematickým zaměřením Rychty je krajina – její vývoj, složky, vazby a souvislosti v ní a vliv člověka na krajinu kolem nás. Hlavní činností pracoviště během celého školního roku jsou pobytové ekologické výukové programy, alternativa ke školám v přírodě, pro žáky od 4. ročníku ZŠ až po SŠ.

 

Během vegetačního období Rychta zajišťuje i celodenní venkovní programy terénní exkurze v Moravském krasu a na Drahanské vrchovině. V zimním období pak nabídku rozšiřuje o jednodenní výukové programy a zimní exkurzi.

 

Pedagogové Rychty koordinují projekt Škola pro udržitelný život, nabízí konzultace a stáže pro studenty a věnují se aktivní péči o chráněná území.


Dále Rychta pořádá akce pro veřejnost, kroužky a tábory, úzce spolupracuje s obcí Krásensko  i dalšími organizacemi v regionu a poskytuje prostory a zázemí pro nejrůznější akce dětských a vzdělávacích organizací.

 

Do roku 2013 bylo pracoviště Rychta provozováno společně s Rezekvítkem – sdružením pro ekologickou výchovu a ochranu přírody.

 

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD PRACOVIŠTĚ

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Činnost Lipky aktuálně

Reagujeme na vládní nařízení, činnost Lipky je proto velmi omezena. V jakém režimu fungujeme? Čtěte dále.

více informací
Pojeďte s Lipkou na tábor!

Jsou plné tvoření, v přírodě a na čerstvém vzduchu. Tábory s Lipkou! Přihlaste se ještě dnes. Pokud se tábor nebude moci uskutečnit, vrátíme vám peníze.

více informací
Zveme na oběd z Rychty

Odpočiňte si od domácího vaření a potěšte naše kuchařky, kterým chybí strávníci. Objednejte si oběd z Rychty.

více informací

Rychta

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
16.4.2021-18.4.2021 víkendovka pro rodinky Na pavučince
24.4.2021 Den Země v Krásensku
19.7.2021-23.7.2021 letní škola Repetitorium terénní přírodovědy | ŠAB
16.8.2021-20.8.2021 letní škola Za hranice učebnice | ŠAB
**