Sedm organizací včetně Lipky spojilo své síly a připravilo vzdělávací portál pro učitele, kteří se ve výuce chtějí věnovat tématu změny klimatu. Najdete zde bezplatně více než třicet lekcí do výuky, metodickou podporu#mce_temp_url# i publikace.
Materiály můžete vyhledávat podle různých kritérií, jako je věk žáků, vyučovací předmět, téma nebo časový rozsah aktivity. Postupně přibudou popisy rozsáhlejších projektů, infografiky i filmy.
Přinášíme vám záznam webináře pro učitele ke změně klimatu. Webinář vedl Ondráš Přibyla, kterého můžete znát z NVC Brno. Na záznam se podívejte na našem youtube kanálu.
Zapojili jsme se do Týdne pro klima a uspořádali 20. září Debatu středoskoláků s odborníky v brněnském HaDivadle. V první části unikátního setkání zazněly úvodní příspěvky k problematice, následovala samotná debata. Bylo řečeno mnoho zajímavých faktů a souvislostí a z celé akce vzniknul záznam k dalšímu šíření. Tady je:
Seznámení s peticí za vyhlášení stavu klimatické nouze adresované zastupitelstvu Města Brna. Tomáš Vondrák představuje hnutí Fridays for Future a záměr stávek. Medailonky odborníků Miroslava Trnky, Pavla Nováčka a Jana Hollana.
CO BY MĚL BĚŽNÝ ČLOVĚK (tedy středoškolák) O ROZVRATU KLIMATU ZNÁT?
Úvodní příspěvek k debatě, RNDr. Jan Hollan, Ph.D. z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR. Samotnou prezentaci a také další materiály od Jana Hollana ke klimatu najdete na webu http://amper.ped.muni.cz/gw/nahravky.html.
Úvodní příspěvek k debatě, Prof. Mgr. Ing. Miroslav Trnka, Ph.D. z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR. Přednáška ke stažení.
Úvodní příspěvek k debatě, doc. RNDr. Pavel Nováček, CSc. z Katedry rozvojových studií UPOL. Přednáška ke stažení.
Po úvodních příspěvcích odpovídají Miroslav Trnka, Pavel Nováček a Jan Hollan.
Soubory ke stažení:© LIPKA 2023