O LIPCE

kroužky

Lipka nabízí své služby lidem, kteří se zajímají o šetrnější a odpovědnější přístup k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Lipka má ve svých vzdělávacích aktivitách široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.

Posláním Lipky je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a dospělých směřující k osvojování environmentálně příznivějších způsobů života.

 

Naší vizí je společnost, která bude natolik citlivá k přírodě, že už (skoro) nebude potřeba žádných Lipek a jejich vzdělávacích a osvětových aktivit.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Pečujeme o děti vybraných profesí

Patříte k vybraným profesím, jako jsou např. lékaři, sestry, záchranáři či policisté? Postaráme se z pověření JMK BEZPLATNĚ o vaše děti!

více informací
Počítač nestačí. Učte venku!
Děti jsou teď pořád on-line. Málo se hýbou. Nežasnou. Pokud si i vy myslíte, že k učení jen počítač nestačí, máme pro vás rady a tipy, jak učit venku.

více informací
Prožijte advent s Lipkou!

Připravili jsme pro vás adventní on-line kalendář, ve kterém najdete tipy na šetrný advent a svátky. Kalendář je zdarma. Přidejte se k facebookové skupině Tvoříme s Lipkou!

více informací
Přijďte si pro vánoční jedličku

V předvánočním čase namísto řezaného stromku Lipka opět prodává jedličky v květináči. Přijďte si pro ně. Na jaře je spolu zase vysadíme!

více informací

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
26.11.2020 Písničky z herbáře | ŠAB