Rekonstrukce a vybavení center ekologické výchovy, učeben a jiných zařízení pro účely EVVO 2018–2020

Lipka realizuje od roku 2018 do 2020 v rámci podpory Národního programu Životního prostředí v aktivitě Rekonstrukce a vybavení center ekologické výchovy, učeben a jiných zařízení pro účely EVVO ("Přírodní zahrady", výzva č 16/2017) následující projekty:

 

  • Projekt Zázemí pro venkovní výuku pracoviště Lipky – Rychta cílí na zkvalitnění potřebného prostoru pro venkovní výuku přímo u budovy pracoviště. Konkrétně jde především o sestavení venkovní výukové pomůcky věnované tématu stromů, dále vybavení dvou venkovních výukových prostor stoly a lavicemi a o rozšíření přístřešku pro venkovní výuku. Zázemí je využíváno nejen v rámci environmentálních výukových programů pracoviště, ale i na příměstských táborech i akcích pro rodiny s dětmi a pro veřejnost.
  • Díky finanční podpoře Národního programu Životního prostředí a realizaci projektu Přírodní zahrada pro terénní výuku Lipky – pracoviště Jezírko doplňujeme a měníme prvky v v certifikované ukázkové přírodní zahradě pracoviště Jezírko. Jde především o vybudování venkovní učebny v podobě dřevěného týpí, vytvoření venkovní vodní badatelny se stoly
    a lavicemi i vybavením pro zkoumání života ve vodě, obnovu vyvýšených záhonů a zhotovení Veverčí stezky. Nově
    v areálu pracoviště najdete i výukový hravý prvek Schránka chrostíka či vyvýšené Veverčí hnízdo.
  • Cílem projektu Zahrada pro terénní výuku Lipky – pracoviště Rozmarýnek je zkvalitnit zázemí pro terénní výuku
    v zahradě. Stavba altánu se zelenou střechou se v průběhu realizace projektu a získávání potřebných povolení bohužel ukázala jako nerealizovatelná. Přesto se realizovalizovala část projektu věnovaná hmyzímu bádání v zahradě, díky níž se dokoupili badatelské pomůcky nebo např. svěráky na výrobu hmyzích hotelů, vysadili nové stromy a pořídili dubové stoly a lavice jako zázemí pro terénní výuku.

 

 

 

 

**