RYCHTA

 

Pracoviště Lipky Rychta se nachází v historické budově v obci Krásensko na Drahanské vrchovině. Ve své práci není žádným nováčkem, je jedním z nejstarších pobytových ekologických středisek na Moravě. Je tu pro vás už od roku 2002.

 

Tematickým zaměřením Rychty je krajina – její vývoj, složky, vazby a souvislosti v ní a vliv člověka na krajinu kolem nás. Hlavní činností pracoviště během celého školního roku jsou pobytové ekologické výukové programy, alternativa ke školám v přírodě, pro žáky od 4. ročníku ZŠ až po SŠ.

 

Během vegetačního období Rychta zajišťuje i celodenní venkovní programy terénní exkurze v Moravském krasu a na Drahanské vrchovině. V zimním období pak nabídku rozšiřuje o jednodenní výukové programy a zimní exkurzi.

 

Pedagogové Rychty koordinují projekt Škola pro udržitelný život, nabízí konzultace a stáže pro studenty a věnují se aktivní péči o chráněná území.


Dále Rychta pořádá akce pro veřejnost, kroužky a tábory, úzce spolupracuje s obcí Krásensko  i dalšími organizacemi v regionu a poskytuje prostory a zázemí pro nejrůznější akce dětských a vzdělávacích organizací.

 

Do roku 2013 bylo pracoviště Rychta provozováno společně s Rezekvítkem – sdružením pro ekologickou výchovu a ochranu přírody.

 

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD PRACOVIŠTĚ

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Činnost Lipky aktuálně

Epidemická situace se zlepšuje a vládní nařízení od 10. května dovolují částečně obnovit zájmovou činnost v Lipce. Jak? Čtěte dále.

více informací
Rychta hledá posilu pedagogického týmu

Jste přírodovědec, pedagog? Hledáte pestrou práci, ve které se rozhodně nebudete nudit? Chcete učit přímo v terénu?

více informací

Rychta

Připravujeme exkurze pro veřejnost

Naučné exkurze pro dospělé i badatelské a dobrodružné programy pro rodinky s dětmi. Jakmile situace dovolí, vyrazíme společně do přírody, protože PŘÍRODA MÁ OTEVŘENO.

více informací

Rychta

Samoobslužná hravá stezka pro vás

Poodkryjte s námi něco z tajů přírodních procesů a dějů. Vyražte s baťůžkem na průzkumnou stezku v okolí Krásenska.

více informací

Rychta

Známe vítězný tým

Uspořádali jsme netradiční krajské kolo Ekologické olympiády, „na dálku”. Zúčastnilo se 5 středoškolských týmů a my známe vítěze.

více informací

Rychta

**