Venkovní online hra – vydejte se za hmyzem

Hmyzení

 

Jaká tajemství ukrývá svět pod stébly trávy? Co je to broukoviště, kolik nalétají včelky, než vznikne sklenice medu, kdo je „kukačka“ mezi motýly nebo jak vlastně dýchá potápník? Pojďte to zjistit a zahrajte si dobrodružně-naučnou online hru v přírodě. Jelikož jsme mysleli na všechny, dá se hrát rovnou ve dvou variantách: pro malé děti i zkušené detektivy.

 

DOBRODRUŽSTVÍ V ŘÍŠI HMYZU

HLEDÁ SE BOMBUS

pro děti do 10 let pro všechny 11+
Děti při návštěvě v laboratoři omylem vypijí zmenšovací lektvar. Trávník je jako džungle a brouci jsou velcí jako sloni. Aby děti získaly suroviny na zvětšovací lektvar, musí se nejprve osvědčit v hmyzí říši, zažít na vlastní kůži, co to obnáší být hmyzem a splnit zadané úkoly.

Z louky za vesnicí náhle zmizeli čmeláci a nikdo neví proč. Místní entomologická společnost proto povolala na pomoc mladé detektivy. Ti musí sesbírat informace a důkazy, stanovit podezřelé a zjistit, proč čmeláci zmizeli. Přidáte se k nim?

hmyz

bombus

 

  • START: na konečné tramvaje č. 4 u parku na Kraví hoře v Brně

 

  • DÉLKA: zhruba 2–3 hodiny

 

  • CO S SEBOU: chytrý telefon s datovým připojením


  • KDY: od 22. dubna 2021 do 30. června 2022

 

  • Na všechny účastníky čeká malá odměna a prvních 300 úspěšných řešitelů se může těšit na speciální bonus z dílny Edičního centra Lipky.

 

 

  • Pozor, některé části stezky nejsou sjízdné s kočárkem.

 

Nasajte atmosféru hry z nového videa!

 

 

Ke hře lákají v odlehčené pozvánce také hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich a náměstek primátorky Brna Petr Hladík.

 

 

 

Venkovní online hry jsou součástí netradičních oslav Dne Země, které letos kvůli pandemii slavíme bezkontaktně. Zájemci se během dubna mohli vydat na některou ze samostatných doprovodných stezek – v Jundrově, Soběšicích, na Lipové nebo v Krásensku mimo Brno, zkusit soutěžní trasu SEV Hlídky na Špilberku, Včelí stezku v Otevřené zahradě nebo Černovice s Rezekvítkem.

 

Podrobnosti ke stezkám najdete po rozkliknutí odkazů výše nebo ve společném přehledu Dne Země.

 

 

Sledujte Facebook Lipky s aktuálními informacemi a zajímavostmi ze světa hmyzu.

 

 

SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE

Hvězdárna a planetárium Brno

 

 

Finanční podpora

Akce se koná za finanční podpory Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.


**