Studium pedagoga volného času

Institut celoživotního vzdělávání Mendelovy univerzity v Brně a Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání vám nabízí kurz Pedagog volného času.

 

Cílem studia pedagogiky pro pedagogy volného času vykonávající dílčí přímou pedagogickou činnost je získání znalostí a dovedností v oblasti pedagogiky a psychologie, které podmiňují výkon činnosti pedagoga volného času vykonávající dílčí přímou pedagogickou činnost v zájmovém vzdělávání.

Vzdělávací program je určen pro zájemce o získání odborné kvalifikace podle § 17 odst. 2) písm. b) Zákona č. 563/2004 Sb. k výkonu činností pedagoga volného času.

 

Kurz je akreditován MŠMT a je určen zájemcům, kteří získali minimálně střední vzdělání s výučním listem a rádi by se věnovali výuce volnočasových aktivit. Program kurzu zahrnuje aktivizující metody práce využitelné v pedagogické praxi. Kurz je ukončen závěrečnou zkouškou před komisí a obhajobou závěrečné práce. Kromě získaných znalostí obdrží účastníci osvědčení o absolvování kurzu.

 

Rozsah kurzu: 45 hodin

 

Další studium bude probíhat na podzim 2021

 

TERMÍNY PODZIM 2021

BLOK 1:  8.–9. října 2021

pátek 8.10.: 14.30–19.15

sobota 9.10.: 9.30–16.45

 

BLOK 2:  22.–23. října 2021

pátek 22.10.: 14.30–19.15

sobota 23.10.: 9.30–15.30

 

BLOK 3:  5.–6. listopadu 2021

pátek 5.11.: 14.30–18.00

sobota 6.11.: 9.30–16.45

 

BLOK 4:  13. listopadu 2021

sobota 13.11.: 9.00–16.15

 

Zkoušky:  4. prosince 2021

sobota 4.12.: 13.00–17.00

 

Cena kurzu: 3 900 Kč

 

PŘIHLÁŠKA

 

Kontaktní osoba:

Lucie Poppová

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání

Kamenná 20, 639 00  Brno

tel. 725 962 735, lucie.poppova(at)lipka.cz

www.lipka.cz

 

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

  • Mohu po absolvování kurzu pracovat ve školní družině jako vychovatelka na ZŠ?

Podle vyjádření MŠMT je toto studium určeno pro pedagogy volného času, tzv. kroužkaře zejména v domech dětí a mládeže či střediscích volného času. Kvalifikaci vychovatele tímto studiem účastníci nezískají.

  • Stačí mi pro účast v kurzu maturita?

Podmínkou přijetí na kurz je ukončené středoškolské vzdělání.

  • Jak dlouho trvá kurz a jaké jsou podmínky jeho absolvování?

Akreditace kurzu je ze strany MŠMT stanovena na min. 40 hodin. Včetně závěrečných zkoušek je celková délka kurzu u nás 45 hodin. K úspěšnému absolvování musí být splněna 80% účast, zpracování a obhájení závěrečné práce, jejíž náplní je příprava a praktická realizace nějaké vzdělávací jednotky (např. kroužku), a složení závěrečné zkoušky.

  • V čem se liší studium pod vaší organizací od jiných podobných kurzů na jiných institucích?

Je to především individuální a praktický přístup. Naší snahou je inspirovat, motivovat a připravit účastníka na reálné situace, které v jeho praxi můžou nastat. To se odráží jak v přístupu lektorů, tak i závěrečné práci, kterou účastník připravuje především pro sebe. Součástí závěrečné práce proto také je praktická realizace výukové jednotky (např. jedné schůzky kroužku) přímo u nějaké organizace. Současně účastník dostává průběžnou podporu konzultanta, který mu dává podněty a zpětnou vazbu k dílčím částem práce (přípravě, realizaci i reflexi). Samotná závěrečná zkouška je vedena tak, aby byla další inspirací nejen pro zkoušeného ale i pro ostatní účastníky.

 

 

Reference absolventů

  • "Oslovil mne přátelský přístup všech lektorů, jejich odbornost a připravenost na lekce.Kurz měl pro mne poutavá témata a ta byla pro mne i poutavou a srozumetelnou formou prezentována. Oceňuji rovněž odborné vedení všech lekcí doplněné zajímavými a poučnými příklady z praxe lektorů. Technické zábezpečení a servis zajištění kurzu je také na vynikající úrovni a právě z těchto všech výše vyjmenovaných důvodů si váš kurz rozhoně zaslouží mé doporučení."
  • "Doporučila bych všem, kteří se zajímají o vzdělávání dětí a mladistvých, jedná se o výběr nejdůležitějších poznatků pro práci pedagoga zabalených do balíčku od lidí, kteří tvoří tým a je vidět, že svou práci dělají s láskou a nadšením..."
  • "Bylo to super. Urcite bych kurz doporucila vzhledem k uzasnym vyucujicim, k prijemnemu vystupovani vsech zucastnenych pro vsechny, kteri chteji dobre zvladnout pedagogiku volneho casu a prinaset do sveho predavani znalosti zakum v krouzcich, zajmovych klubech atd, zajimave, odborneji,a co nejlepsim zpusobem."

 

 

 

 

Fotogalerie:


**