Víkendovky – Rozmarýnek

Neseďte o víkendech doma a vyrazte s námi na výpravy za poznáním i dobrodružstvím. Přihlaste se do některého z našich víkendových klubů.

 

Jezdíme na dobrodružné výpravy, poznáváme přírodu, seznamujeme se s jejími obyvateli a učíme se tábornickým dovednostem. Zažíváme i cesty do podzemního světa jeskyní, sjíždíme řeky v kánoích, jezdíme na koloběžkách a spíme pod širákem. Někdy se také vypravíme pomoci na ekofarmu či v chráněném území nebo se věnujeme tématům z oblasti udržitelného života.

 

Jednou z hlavních zásad našich klubů je podporovat v účastnících samostatné a odpovědné myšlení a zároveň vytvářet prostředí, v němž se cítí bezpečně a respektováni ostatními.

 

Níže naleznete přehled víkendových klubů, do nichž se můžete přihlásit, a nejpozději v září se zde objeví také seznam jednotlivých víkendovek. Členství ve víkendových klubech není zpoplatněno, hradí se jednotlivé akce.

 

Podívejte se, jak to vypadá např. na fotografické víkendovce Foton:

 

 

Postup pro přihlášení:

Pro přihlášení na jednotlivé akce je třeba se nejprve přihlásit do klubu, kterým jsou zastřešeny, a mít vytvořený PROFIL pro přihlášení. Na jednotlivé akce se pak už snadno přihlásíte pomocí elektronické přihlášky (tlačítko PŘIHLÁSIT vedle názvu akce).
NÁZEV/ZAMĚŘENÍ PRACOVIŠTĚ VĚK VEDOUCÍ/KONTAKT
Ornitologické víkendovky 2020/2021
přírodovědné, ornitologické
Rozmarýnek 9–18 Kryštof Horák
krystof.horak(at)lipka.cz
Ornitologické víkendovky jsou určeny pro všechny zájemce o přírodu, zejména pak ornitologii. Účastníky akcí jsou zejména členové ornitologického kroužku Lipky, pracoviště Rozmarýnek – Puštíci. Účast na víkendovkách je však otevřena i jiným zájemcům o toto téma. Jedná se o jediné ornitologické víkendové akce pro děti v Brně. Na akcích prozkoumáme společně zajímavé ornitologické lokality v Brně a okolí a prožijeme příjemné chvíle v přírodě. Akce budou jednodenní nebo dvoudenní. Účast na všech akcích není povinná, je možné se účastnit jen některých víkendovek. Zájemcům o víkendovky, kteří nejsou členy ornitologického kroužku, doporučujeme konzultaci s vedoucím kroužku před akcí.
» informace, akce,
přihlášení
Víkendovky Devětsil 2020/2021
přírodovědné, poznávací
Rozmarýnek 7–12 Ivana Plíšková
ivana.pliskova(at)lipka.cz
» informace, akce,
přihlášení
Víkendovky Foton 2020/2021
fotografické
Rozmarýnek 12–18 Petra Horáková
rozmarynek(at)lipka.cz
» informace, akce,
přihlášení
Víkendovky Rezeda 2020/2021
přírodovědné, tábornické, ochranářské
Rozmarýnek 14–25 Martin Šrom
martin.srom(at)lipka.cz
Víkendovky Rezeda jsou jedno a vícedenní akce o víkendech cca 1x za 2 měsíce. Cílovou skupinou jsou teenageři ve věku cca 14-20 let.
» informace, akce,
přihlášení

**