RYCHTA

 

Obnovujeme postupně činnost Lipky – podrobné informace sledujte v kapitole Aktuálně.

 

Pracoviště Lipky Rychta se nachází v historické budově v obci Krásensko na Drahanské vrchovině. Ve své práci není žádným nováčkem, je jedním z nejstarších pobytových ekologických středisek na Moravě. Je tu pro vás už od roku 2002.

 

Tematickým zaměřením Rychty je krajina – její vývoj, složky, vazby a souvislosti v ní a vliv člověka na krajinu kolem nás. Hlavní činností pracoviště během celého školního roku jsou pobytové ekologické výukové programy, alternativa ke školám v přírodě, pro žáky od 4. ročníku ZŠ až po SŠ.

 

Během vegetačního období Rychta zajišťuje i celodenní venkovní programy terénní exkurze v Moravském krasu a na Drahanské vrchovině. V zimním období pak nabídku rozšiřuje o jednodenní výukové programy a zimní exkurzi.

 

Pedagogové Rychty koordinují projekt Škola pro udržitelný život, nabízí konzultace a stáže pro studenty a věnují se aktivní péči o chráněná území.


Dále Rychta pořádá akce pro veřejnost, kroužky a tábory, úzce spolupracuje s obcí Krásensko  i dalšími organizacemi v regionu a poskytuje prostory a zázemí pro nejrůznější akce dětských a vzdělávacích organizací.

 

Do roku 2013 bylo pracoviště Rychta provozováno společně s Rezekvítkem – sdružením pro ekologickou výchovu a ochranu přírody.

 

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD PRACOVIŠTĚ

NEPŘEHLÉDNĚTE

Informační servis LIPKY Chtěli byste dostávat informace
o akcích a novinkách e-mailem?

Aktuálně

Činnost Lipky aktuálně

Vláda zrychluje uvolnění opatření a my s radostí navazujeme. Činnost začneme obnovovat postupně již od 11. května.

více informací
Kdy spustíme přihlašování do kroužků?

Už 1. června 2020 v 10.00 spustíme přihlašování do kroužků na nový školní rok 2020/2021. Z pestré nabídky zájmových aktivit vybírejte od 27. května na stránce www.lipka.cz/krouzky.

více informací
S Rychtou na průzkum breber

Hledáte zpestření pro vaše děti? Pošlete je s Rychtou na průzkum breber. Prozkoumáme bezobratlé živočichy na souši i ve vodě.

více informací

Rychta

Přihlašování na Ekoolympiádu spuštěno

Zveme středoškolské týmy na jihomoravské krajské kolo náročné mezioborové soutěže Ekologická olympiáda. Proběhne na podzim 2020 a zaměřeno bude na aktuální palčivé téma Sucho a klimatická změna.

více informací

Rychta

Stručný výpis z kalendáře akcí

KDY CO
9.6.2020 S Rychtou na průzkum breber
13.6.2020 Brouci v doubravě
19.6.2020-21.6.2020 Vodáci na Dyji
27.7.2020-31.7.2020 Kemp Pálava

© LIPKA 2020